V hlavě (2015)

Je mi to osobně děsně líto, ale přidám se k naříkačům. Já se na ten film táák těšila a asi hlavně to byla ta počáteční chyba. První a bezesporu největší zklamání přišlo asi v polovině filmu, kdy jsem zjistila, že to rozhodně nebude příběh, na který jsem šla. Místo avizovaného vtipu - "kde se rodí myšlenky" - přišlo malé dobrodružství dvou postaviček, které mi nepřišlo vtipné ani pohádkové. Tak brilantní nápad, tak skvěle se to mohlo rozvinout ... Jsem smutná. Potřebuju utěšit.

Gangster Ka (2015)

Musím uznat, že jako celek to docela funguje. Má to začátek, prostředek i konec (i když o tom konci by se dalo ještě dlouze debatovat..). Ale když to naporcujem na části, tak to za moc nestálo. Mýho to bavilo. Sledoval celý ten proces, Čermák je tak nesympatickej, až je krásnej a ten srb (nebo co je to) má takový gangsterský ksichtík, že se vyloženě hodil. (jsem si říkala, odkud ten nos znam a on hrál v Potterovi) Po kouskách mi to přišlo moc přehraný, po kouskách moc takový děravý, nedotažený. Ale na to, že nejsem moc fanda českých filmů, ocenila jsem profesionalitu, se kterou bylo tohle dílo natočeno. PLUS - musela jsem přidat hvězdu za filmového spoludiváka - on byl nadšený tak, že pět hvězdiček by mu bylo málo.

Ospalá díra (2013) (seriál)

První dva-tři díly jsou fajn. Jsou jiné, jsou dynamické, jsou temné a původní. Ale tím to končí. Bohužel. Zbytek už je jen zdlouhavým závěrem, jež by se dal shrnout do jediné epizody a i tak by to bylo moc. Druhá řada je jen milostná slátanina plná citových výlevů, protkaná občasným pohledem na hořící meče a okultistické oltáře.

Bez kalhot XXL (2015)

Jen tím, že jsem seděla v sále, kde se to promítalo, mi kleslo IQ o deset bodů. Kdosi tu psal, že bod za scénu na benzině, přidávám se.

Terminator Genisys (2015)

Musím uznat, že ač to byl můj první terminátor, naprosto mě uchvátily efekty a hudba.. ani bych tam nic jiného mít nemusela. Dějová linka je poněkud překombinovaná a tvůrci se marně snaží překvapit. Ale snaží se a to se počítá. Em je ovšem daleko hezčí jako blondýnka.

Vraždy podle abecedy (2008) odpad!

Moc se mi to nestává, ale souhlasím se zdejšími. Málokdy je film, kdy tvůrci vsadí na krásu spíš než na inteligenci, dobrý a ani tohle není výjimka. Křečovitá prvoplánovitá herečka se fakt tváří 80% filmu, jako by měla ve svěrači zaraženou okurku. Není příjemná, není sympatická, není šikovná, nehodí se do té role a i moje sousedka by to zahrála líp. Scéna, kdy tam pláče a mluví s duchem je hůř než protivná, následný pokus o jakousi sebevraždu, střih - o dva roky později, super sebereflexe v kruhu kohosi a další vraždou se vracíme na scénu s odloženým případem. Pár dalších vraždiček, spousta dalších stejně špatných herců.. Filmy podle skutečností táhnou, asi měli volit jiné herce, jiné tvůrce, jiné úplně všechno. A nebo to vůbec netočit. A když už, tak se raději vůbec nedívat. A víte vy co? Tím koncem to zazdili úplně - tedy pokud se až k němu jeden dostane.

Pátek čtrnáctého (2003) (TV film)

Tak jsem na to koukla. Spíš omylem, řekla bych. Dávali to v telce. Špatně jsem koukla na datum narození filmu a myslela si, že je mnohem mladší. Nebylo to tak úplně blbý, dokonce jsem to dokoukala. Přišlo pár nesmyslných zápletek s divným vyšetřováním. Přívrženci Dolanskýho si asi pošmáknou, podle mýho hraje pořád stejně teď jako před dvanácti lety. Na konec jsem se dostala převážně ze zvědavosti a abych se přiznala - na konci jsem si potichu šeptala "uteč, maličkej.."

Jak ulovit milionáře (2005) (TV film) odpad!

Tento film snad ani nestojí za komentář, ale přesto ho přidám - nepouštějte si ho. Už v první půlhodině mi začal lézt na nervy malý, rozmazlený a zcela nevychovaný chlapeček hlavní hrdinky a všelijaká další dějová linka je pak už samozřejmě velmi snadno předvídatelná. Pochopitelně to všechno končí skvěle a šťastně. Ale to porno obvykle taky. Jestli odradím jediného diváka, aby si film pouštěl, stál mi za napsání.

Šílenství (1994)

Taková docela normálka na devadesátej čtvrtej .. Prima nápad. Jednou a dost. (Poznámka pro mě - kdyby tě někdy napadlo si to pustit znovu, tak to nedělej, jednou ti to stačilo)

Ouija (2014)

Ále jo, člověk se nechá přemluvit a trochu se poleká. Jeden z těch fajn duchařských lekavek. Film se sice měl tendenci rozjíždět od prvních minut, kdy se krásná blondýnka oběsí na vánočních světýlkách, tím ale začátek končí .. pak půl filmu nic ... než se zase začne něco dít. Ale přiznávám, že když se dít začalo, měla jsem chvílema až husí kůži. Škoda té první poloviny.. kdyby se vykašlali na tu omajdu kolem a rovnou tam frkli scénu s matkou a pak zbytek filmu postavili na rozpracovanější verzi konce, bylo by to snad i na čtyři, možná pět ... jinak musím ocenit kameru, měl to vychytaný.