Nezvaná (2009)

Málokdy mě co tak překvapí. Ty čtyři hvězdy si zaslouží každý jeden, jenž se na tom překvapení podílel.

I Love You Phillip Morris (2009) odpad!

Ani vtipný, ani romantický, ani nic.. Přišlo mi to otravný. Hrozně otravný. A divný.

Láska na kari (2014)

Takový celkem příjemný příběh, ničím nepřesycený, nic mu nechybělo, všeho tak akorát.. A o to přece šlo, nebo ne? ... PS: Alespoň to má kousek do práce.

Jeden den (2011)

Ježiiiiiš... Pustila jsem si to jako obvykle - jako kulisu. Dělala jsem, co bylo třeba, chvilkama číhla. Jen tak po očku.. Během celé té doby jsem dělala obvyklosti. Asi v polovině jsem ty obvyklosti už dělala méně a číhala více. Když film končil, seděla jsem před televizí na zemi a už žádné obvyklosti neexistovaly. Neexistovalo vlastně nic jiného než příběh Emmy a Dextera. Prostě jsem se zastavila uprostřed chůze z bodu A a do bodu B jsem už nedošla. Tohle na filmech miluju. Když nic nečekáš a jen tak vnímáš a nakonec se do filmu zamiluješ takovým způsobem, že po celou dobu a ještě pár minut po něm nemyslíš na nic jiného, v hlavě ti zní filmová hudba a v závěru se přistihneš, že se vlastně připitomněle usmíváš. Tohle filmy mají umět. Pro tohle u nich trávím čas. A je úplně jedno, jestli je to romantika, kterou já prakticky nemám ani ráda. . .

REC (2007)

Já se snažila .. OPRAVDU ANO! Ale já se prostě přes první půlhodinu nedostanu. Zkoušela jsem to 4x! Ale leze mi to na nervy.. Jednou jsem se přistihla, že jsem raději zavřela oči, než abych se dál musela dívat na záběr kamery z třesoucích se rukou. Proskákala jsem se až ke konci, byla jsem zvědavá ... Nemohu si pomoct. Zkrátka vždy budu typ diváka, co kouká na obraz jako na film a roztřesené, rozostřené záběry rádoby homevidea, kdy voláme na děti, aby se koukli do kamery a jak jim tak máváme, lítá obraz na všechny světové strany... Já si prostě nemyslím, že jsou to filmy, které stojí za to vidět, když v nich nehraje moje vlastní rodina.

Populace 436 (2006)

Tenhle film je jako špatný hostinský - neurazí, ale nic dobrého nenabídne.

Annabelle (2014)

Dvě hvězdičky. Každá za jedno leknutí. Obávám se však, že ani jediného by se nedostavilo, sledovala-li bych to byla beze zvuku.

Slídil (2014)

... aneb jak ambiciozní sociopat ke kameře přišel. "Sociopatie je jedna z poruch osobnosti u člověka, která zapříčiňuje abnormální chování daného jedince vůči okolnímu prostředí. Tuto poruchu často způsobují špatné sociální vztahy, které jsou způsobeny například nepřizpůsobivostí či uvalením viny na okolí." - Ale ....... co když prostě jenom nemá lidi rád? Z toho filmu běhá mráz po zádech. Nejde o záběry zkrvavených částí těla, jde o ten pohled, který ve své poslední minutě pošle do kamery mně do té doby zcela neznámý Riz Ahmed. Nejde o samotný hyenismus, jde o mrazivé okamžiky, kdy si Gellenhaal uvědomí, že stačí vědět jak mluvit a je půl úspěchu za ním. Rozhodně bych doporučila každému, kdo si do této chvíle moc neuvědomuje sílu inspirace. Sílu ambice. Sílu lidského chtíče.

Teorie všeho (2014)

Já si nemohu pomoct, ale první, co mi prolétlo hlavou, když jsem to dokoukala, bylo "Co to tedy vlastně mělo být?" Čekala jsem strhující příběh velkého Stephena Hawkinga a zatím mi bylo naservírováno milostné cosi, co mělo zřejmě ukázat právě tu "druhou" stranu jeho života. Trochu mě to zklamalo. Já na tu romantiku zkrátka nijak zvlášť nejsem. Ale abych pravdu řekla, napadlo mě srovnání s nyní tolik propíranými odstíny. Krom toho, že na pozadí běží příběh velkého muže, je to jen romantická slátanina. Kdyby to nebyl SH, kdyby to byl býval jakýkoliv jiný "smrtelník".. No schválně ... Čím se romantika liší od romantiky? Já vám to povím - je to v lidech. Jen a jenom v lidech samotných. Počkat - ještě jsem chtěla vysvětlit ty hvězdičky - naprosto dokonale zahrané. NAPROSTO DOKONALE!