• Thriller

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

To, že je E.A.Poe geniálny spisovateľ vie alebo tuší asi takmer každý, o kvalitách režiséra Brada Andersona som sa presvedčil už pri sledovaní Session 9 a že je Ben Kingsley fenomenálny herec, to je skrátka nepriestrelný fakt. Film som si tak vychutnal do poslednej minúty. Spoločensko-etické otázky, ktoré film nastoľuje sú, žiaľ, aktuálne aj dnes. Koniec koncov, všetci ľudia sú svojim spôsobom blázni. Mimochodom, jedným z producentov je Mel Gibson.

Rohy (2013)

Shut Up I Am Dreaming Of Place Where Lovers Have Wings. Je to viac psychologicko-romantická dráma ako horror či thriller. Napriek tomu sa mi to však príjemne pozeralo. Padlý anjel Daniel Radcliffe je fakt výborný a jeho tŕnistú cestu k hviezdam sprevádza navyše lahodný soundtrack. Film o láske, o pomste, o anjeloch a démonoch v nás, a najmä o rohoch.

Krutý a výjimečný (2014)

Veľmi zaujímavý a originálny, krutý a výnimočný film, ktorý sa určite oplatí vidieť. 90%.

Oculus (2013)

Tak ako sa temné sily "hrajú" s ústrednou dvojicou, podobne sa aj samotný film zahráva s divákom, a musím skonštatovať, že to funguje v celku chválitebne až do poslednej minúty.

Chraň nás od zlého (2014)

Ďalší počin od režiséra podareného filmu Sinister bol u mňa spojený s nemalými očakávaniami (napriek tomu, že je vždy lepšie nič neočakávať a radšej sa nechať prekvapiť). Chcel som sa opäť príjemne zabávať a báť. V snímke Zbav nás zlého však vystriedalo relatívne hustú atmosféru strašidelného domu oveľa redšie ovzdušie veľkomesta, namiesto obyčajných ľudí v ohrození sú tu drsní (ne)ohrození policajní detektívi a nasratého blackmetalistu nahradil nasratý feťák v mikine s kapucňou... Vedel som, že je to celé inšpirované skutočnými udalosťami a bol som si vedomý aj toho, že jeden z producentov je Jerry Bruckheimer. Napriek tomu som však očakával trochu viac a skvelý trailer ma taktiež náležite navnadil. Inak celkom škoda výborného hereckého obsadenia v takto priemernom filme, pretože ústrednej dvojici to spolu náramne ladí.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Vizuálne úchvatný hrdinský epos a zároveň poctivá filmárčina! Na scenári by si mohol vylámať zuby nejeden režisér, ale Brian Singer priam geniálnym spôsobom prepojil pochmúrnu atmosféru budúcnosti s neistou minulosťou. Film možno zaradiť medzi to najlepšie čo nám X-Menovské univerzum prinieslo.

Kandidát (2013)

Slušne natočená stupidita najhrubšieho zrna, ktorú zachraňuje iba zaujímavá hudobná kulisa z dielne Matúša Širokého. Pozitívne hodnotenia chápem, ale odmietam ich.