Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Horor

Zajímavosti k filmům (240)

Nesmiřitelní

Nesmiřitelní (1992)

Americký časopis Time nazval tento film jako "Clintessence", což má znamenat kvintesenci všeho, co Clint Eastwood v tomto žánru představoval.

Noci s nepřítelem

Noci s nepřítelem (1991)

Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou.

Noci s nepřítelem

Noci s nepřítelem (1991)

Pro Julii Robertsovou to bylo jedno z nejhorších natáčení v její kariéře. V několika případech se prý stalo, že fyzické a psychické násilí nebylo příliš přestírané, neboť režisér filmu usiloval o maximální věrohonost hereckého podání, navíc některé násilnické scény byly natáčeny mnohokrát po sobě. Díky tomu také osobní vztahy mezi oběma hlavními představilteli nebyly nijak ideální.

Noci s nepřítelem

Noci s nepřítelem (1991)

Film má téměř totožný děj s malajsko-indickým snímkem Manjil Virinja Pookkal (1980).

Maniac Cop 2

Maniac Cop 2 (1990)

Film se natáčel v Los Angeles, New Yorku a New Jersey.

Coming Out

Coming Out (1989)

Na festivalu Berlinale v roce 1990 byl film uveden v hlavní soutěži a obdržel Stříbrného medvěda za mimořádný umělecký přínos a také cenu za nejlepší gay a lesbický celovečerní film Teddy Award. Mimo soutěž byl na Berlinale uveden i v letech 1997, 2001 a 2006. V roce 2005 byl uveden i na Torontském LGBT filmovém festivalu. V roce 2011 byl Coming Out uveden na losangelském gay a lesbickém festivalu OutFest, a to u příležitosti 25. výročí ceny Teddy Award ve výběrové sekci filmů ověnčených touto cenou. Pořadatel festivalu přitom uvedl jako příznačné, že byl film premiérován v den pádu Berlínské zdi.

Náhodný turista

Náhodný turista (1988)

Geena Davis při natáčení filmu Moucha (1986) předčítala právě knihu "Náhodný turista" od Anne Tyler kolegovi s pozdějšímu manželovi Jeffu Goldblumovi, který musel hodiny sedět v maskérně.

Náhodný turista

Náhodný turista (1988)

Interiéry filmu se natáčely ve studiích Warner Bros. v Los Angeles. Exteriéry pak ve městech Baltimore, Paříž a Londýn.

Mystic Pizza

Mystic Pizza (1988)

Ve filmu v malé roli debutoval Matt Damon. Role americké Portugalky se pak počítá za první vážnější pro Julii Roberts.

Oni žijí!

Oni žijí! (1988)

Politické elementy ve filmu pocházejí s rostoucí Carpenterovou nespokojeností se vzrůstající komercionalizací populární kultury a politiky v 80. letech 20. století. Poznamenává: „Začal jsem opět sledovat televizi. Uvědomil jsem si, že všechno, co na obrazovce vidíme, je navrženo tak, aby se prodalo. Celé je to o vytvoření touhy diváka po koupi něčeho. Jedinou věcí, která je zajímá je získat naše peníze."

Oni žijí!

Oni žijí! (1988)

Natáčení filmu se uskutečnilo během 8 týdnů v březnu a dubnu roku 1988 v Los Angeles.

Hanna's War

Hanna's War (1988)

Film získal smíšené recenze a ze strany výsadkářů si vysloužil kritiku. Re'uven Dafni jej označil za směšný a dodal: „Některé scény ve filmu byly naprosto smyšlené, jako třeba ta, v níž došlo k osvobození vězňů z transportu směřujícího do Auschwitzu, a kde partyzáni jezdí na velkých krásných koních. Když jsme byli v Jugoslávii, partyzáni byli tak hladoví, že kdyby měli takové koně, tak už by je určitě dávno snědli.“

Bitva na Baltu

Bitva na Baltu (1987)

Předlohou pro postavu Artěňjeva (Oleg Menšikov) byl skutečný velitel obrany na Cerelu Nikolaj Sergejevič Bartěněv.

Štamgast

Štamgast (1987)

Režisér Barbet Schroeder a Charles Bukowski byli blízkými přáteli, Schroeder se snažil o maximální věrohodnost snímku a s Bukowskim vývoj filmu často konzultoval.

Velká filmová loupež

Velká filmová loupež (1986)

Na webových stránkách fanoušků značky Tatra, zejména vozů Tatra 613, jsou k vidění oblíbené scény z příjezdu delegací k paláci U Hybernů. V kontrastu s tím je prezentováno "úsporné barrandovské autíčko" Fiat 600, ve kterém se na výstavu dostavilo odhadem 20 dalších herců.

Top Gun

Top Gun (1986)

Ve filmu měla zaznít píseň "Reckless" od Judas Priest z jejich alba Turbo. Skupina však nakonec odmítla poskytnout práva k písni, protože se bála, že film bude propadák.

Orlové práva

Orlové práva (1986)

Film existuje ve dvou různých verzích, které se od sebe liší zakončením celého příběhu. V prvním případě je Chelsea Deardon (Daryl Hannah) soudem uznána zcela nevinnou a osvobozena úplně, ve druhém případě ji soud uzná vinnou pouze z jedné vraždy. V českých televizích a posléze i na DVD byl film uváděn v happyendovém stylu v první šťastnější verzi.

Reklama