Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Chybí tomu ten wow! efekt jedničky, chybí tomu nějaký zapamatovatelný moment (jako byla v jedničce scéna v kostele), chybí tomu lepší záporák (Julianne Moore je dobrá, ale Samuel L. Jackson byl pro mě trochu jinde)...vlastně mi toho chybí docela dost...

Temný případ (2014) (seriál)

Po naprosto fantastické první sérii, kterou považuji za jeden z vrcholů seriálové tvorby vůbec, jsem jen nevěřícně zíral na pokračování, které jako by bylo špatným vtipem. Nezajímavá zápletka, postavy až na výjimky nudné, a zdlouhavé finále. Tohle se fakt nepovedlo. První série za 5*, druhá stěží za 3*...

Vetřelec: Covenant (2017)

Takový lepší Prometheus...což přeloženo do češtiny znamená, že to není úplný shit, ale rozhodně nic, co by si člověk měl chuť pustit znovu, nebo si na to snad vzpomněl více, než dvě hodiny po shlédnutí. Ridley Scott se pořád ještě nerozhodl, jestli bude točit béčkový slasher, nebo filozofickou sci-fi sondu. Ve finále tak nenatočil ani jedno, a opět tu máme podivný film, který je všechno, jen ne Vetřelec. Ridley, proboha, už se na to vykašli, nestojí to za to ani Tobě, ani divákům.

Logan: Wolverine (2017)

Po všech těch připitomělých a přiteplených Kapitánech, Thorech apod. je tu konečně komiksovka podle mého gusta - drsná, brutální (za Rkový rating bych tvůrcům líbal ruce), a zatraceně temná. Rozlučka jak se patří. Pátou hvězdu si schovávám na druhou projekci.

T2 Trainspotting (2017)

Pokračování po x-letech se většinou bojím jako kříže, a nejinak tomu bylo i tentokrát. A bohužel jsem se nemýlil. Trainspotting 2 je naprosto prázdný a bez příběhu, těžící vlastně "jen" z herecké sestavy (která je skvělá), režiséra Dannyho Boylea (který je taky skvělý), ale hlavně z nostalgie (která už tak skvělá není). Není to vyloženě špatný film - na partu okolo Rentona se pořád skvěle dívá, chemie je mezi nimi ukázková, a párkrát jsem se fakt zasmál, ale stačí to? Mně tedy rozhodně ne...

Byla to divoká noc (2015)

Čekal jsem to horší, jako oddechovka s kamarády na večer to není špatné, a Rogen se na toho vyfetovanýho blba vyloženě hodí. Je to tak akorát sentimentání, vtipný, a výborně obsazený. Scéna v kostele je geniální.

Grimsby (2016)

Na tomhle by mělo být zdravotní varování - "Tento film vás může podráždit, zbavit zdravého rozumu a vyvolat poruchy nervového systému a střev." Nic víc jsem ostatně od Sashi ani nečekal. Jo a Mark Strong by si za tenhle film zasloužil metál.

John Wick (2014)

Stylová akční jednohubka, kde se nejede na příběh, ale na počet prostřelených hlav a zlámaných rukou - a na rovinu říkám, že v téhle oblasti mohli jít tvůrci určitě trochu víc za hranu. Mít John Wick charismatičtější (nebo spíš charismatické) záporné postavy, šlo by hodnocení určitě výš, takhle je to jen tři a půl hvězdy. Keanu ujde, noční New York elektrizující. Nápad s hotelem pro zabijáky je geniální.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Němci se zřejmě rozhodli přiučit od Američanů, a tak tu po sympatické a svěží jedničce máme nastavovanou kaši, kde je všeho dvakrát tolik - hlavně nechutností a stupidit. Ale hlavně, že to sype, že?

Deadpool (2016)

Takhle to má vypadat! Místo nudných a sterilních komiksů, které teď studia chrlí jako na běžícím pásu (a obávám se, že s příchodem Batman vs Superman to bude jen horší), je tu od prvního dílu Kick-Ass konečně další věc, co má koule! Velký palec nahoru tvůrcům a Ryanu Reynoldsovi. Z toho filmu je cítit, jak se musel celý štáb při natáčení bavit, a na to já vždy rád slyším. U výsledku jsem se bavil i já, a to tak že královsky. "I've never said this, but don't swallow."