Jsem číslo čtyři (2011)

U traileru ve mě zavládlo nadšení, že zase uvidím nějakou scifi. Bohužel, trailer bylo to nejlepší z celého filmu. Nějakou otřesnou směsicí náhod s dostaneme na střední školu s hezkým mimozemšťanem, který kromě záchrany svého krku prožívá lásku s nějakou babou. Oba dva se mají za nerdy, což je směšné, ale nechme to být.. Neustále je nám připomínáno, že čtyřce jde o kejhák, do toho se objeví nějací opravu zlí potetovaný chlapíci. Místo tatíka má čtyřka jakéhosi ochránce, jehož osud je zpečetěn od první minuty filmu. A ze všeho nejhorší je konec nekonec, který otvírá dvířka pro dvojku hooodně dokořán.

Na sv. Valentýna (2010)

Byl by to nejspíš docela dobrý film se zajímavou zápletkou a kvalitním hereckým obsazením, kdyby neexistoval britský ekvivalent v Lásce nebeské. Při porovnání obou filmů zjistíte, s jakou měrou Garry vybrakoval klasickou vánoční love story. V tom případě tu zbývá už jen herecké obsazení. A nic víc. Navíc se scény střídají dost nesourodě a výsledný dojem je hodně pomatený. Dvě hvězdy za snahu a za Jennifer Garner, která dodává alespoň nějaký náboj ústřednímu příběhu.

Králova řeč (2010)

Dobrým básníkem se člověk narodí, ale dobrým řečníkem se stává. Jeden malý velký příběh koktavého krále se mi vryl do paměti. Díky bohu zavysoce kvalitní herecké obsazení, kde Colinu Firthovi velmi úspěšně sekunduje Geoffrey Rush a Helena Bonham Carter. Samotný film pak vysílá více než jednu pozitivní zprávu: ono tradiční když se chce, všechno jde doprovází myšlenka poněkud zvláštní aristokratické výchovy nevýchovy, a k tomu všemu sledujeme velmi netradiční přátelský vztah dvou lidí absolutně odlišných. Historické drama podtrhují salvy smíchu, které vás snad také čekají. A hudební podtext...to je samo o sobě něco vyjímečného. Rachmaninovská klasika se snad nemůže líp hodit.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Bohužel příliš krátká exkurze do dospívající mysli. Když sledujete July a Bryce, jak každý po svém nahlíží na strasti a radosti svého společného vztahu, nehce se vám ani na moment přestat koukat. Hudba a nálada 60. let v USA tomu všemu dává uvěřitelný potenciál, protože v dnešním světě by tento příběh byl jen těžko realizovatelný. Jenže dříve než se do příběhu naplno položíte, přijde krátký a rychlý konec. Za tuto malou vadu na kráse dávám "pouze" 4*.

Top Gear (1978) (pořad)

Nejsem automobilový fanda. Vesměs pro mě auto představuje dopravní prostředek, maximálně jsem ochotna rozlišit značku a cenu vozidla. To ale vůbec nevadí. Top Gear totiž ani není tak moc o autech. Top Gear je spíše o Top three - o třech mimozemšťanech Clarksnovi, kapitánovi šnekovi a křečkovi. A pak je tu ještě neodmyslitelný a tajemný the Stig. Anglický humor šitý na míru sedí v každém okamžiku jak prdel na hrnec, občas až s podivem, co všechno odvysílají ve veřejnoprávní televizi. Představte si Jeremyho na ČT. To by ho vždy vypíply. A ty jejich speciály. Kvalita oceněná léty, i když upřímně řečeno- až s touto silnou 3 (4) to má teprv grády.