Rocky Balboa (2006)

Sly jako režisér ani jako herec za moc nestojí, ale jedno mu upřít nelze -- upřímnost. Z nostalgie za 3*.

23 (2007)

V rámci žánru solidní průměr.

Bobule (2008)

V rámci současné české tvorby lehký nadprůměr, který stojí za podívání. Ale pozor na extra protivného Kryštofa Hádka.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Jednoduché a roztahané, příliš roztahané. A když si něco podobného říkám už ve třetině filmu, je něco špatně. Absence vyvrcholení a konstantní tempo vyprávění tomu také nepomohou. Děj filmu je rozložený na mnoho menších střípků (ano, v tomhle to připomíná Forresta), které jsou samy o sobě natočeny zručně a s jistotou, ale dohromady tvoří jeden monotónní zvuk. Subjektivně jeden z nejslabších filmů Davida Finchera. 7/10

Upír Nosferatu (1922)

Musím říct, že po loňském Kabinetu dr. Caligariho a příšerném hudebním doprovodu jsem měl z Upíra Nosferatu trošku strach. Ale "živý" hudební doprovod v podaní ElectricFret se dle mého náramně vydařil. Úroveň samotného filmu byla přesně mezi Kabinetem a Metropolisem, tudíž velmi slušný nadprůměr. Souhlasím s bergem.12 ohledně ukecanosti a rozhodně doporučuju shlédnout i Herzogův remake; na pořadí asi až tak nezálěží. Mimochodem, zatímco Herzogův film vyvolával u publika často smích, při Murnauově Nosferatu se lidé uchichtli jen zcela výjimečně -- a nebylo to intelektem ani náladou publika.

Štětcem a mačetou (2008) (TV film)

Vynikajicí český (!) dokument o malé výpravě po horním toku Amazonky. Dobře natočené i sestříhané, navíc nevtíravě zajímavé. Pan Dungel mě příjemně překvapil.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003) odpad!

Nejsem z těch, co by v půlce odcházeli od filmu, ale Andílci mě k tomu dokázali donutit. Odpad! jako vyšitý, nezachrání to ani vnady ústředního tria.

Superman (1978)

Supermana jsem viděl náhodou asi po desetileté přestávce. A to zklamání bylo obrovské...

Slunce v síti (1962)

Slnku v sieti rozhodně patří do zlatého fondu čs. kinematografie, a co víc, věřím, že může oslovit i dnešního diváka. Vynikajicí a přitažlivá forma halí ne vždy růžový obsah do optimističtějšího hávu. Vztah-nevztah dvou úpěnlivě hledajících mladých lidí, zatmění slunce, nespoutaná svoboda léta.