Kawasakiho růže (2009)

Na Hřebejka netradiční počin, který řeší zajímavá témata, ale do děje mě nevtáhl (a určitě to není jen tím, že samotný režisér si hraje na nestranného pozorovatele). Škoda. LCD, leden 2014.

Rivalové (2013)

Řemeslně skvěle zvládnutý film bez špetky překvapení. Jsem rád, že Daniel Brühl nemá ani po 10 letech nouzi o zajímavé role - zaslouží si to. LCD, leden 2014.

Zmizení (2013)

Bylo to dobrý, ale přece jen trochu roztahaný. Vyšetřování se sice posunuje dopředu hlavně kvůli náhodám (-), rozuzlení hlavní linky je ale poměrně jednoduché a logické (+). Od Zodiaca jsem neviděl lepší krimi, což bohužel vypovídá především o nedostatku kvalitních krimi. LCD, leden 2014.

Kid (1921)

LCD, 2012.

Gravitace (2013)

Nebyl to ani zdaleka takový nářez, jako Potomci lidí, takže se potvrdilo, že délka záběru sama o sobě nezaručí adrenalin (viz např. Pokání). Gravitace vyniká především technologicky, v poslední třetině má navíc i tah na branku. Pamětihodný je úplně poslední záběr, ze kterého jsem měl husí kůži a pocit, že se koukám na něco výjimečného. Bohužel jiný podobný záběr ve filmu není. Mám dojem, že 3D bylo v tomto případě zbytečné. 3D plátno, říjen 2013.

Leon (1994)

Dvanáctiletá Natalie jako akční lolitka, minimalisticky hrající Jean Reno, cílevědomá režie Luca Bessona, devadesátkový vzhled, devadesátkový padouch, přímočarý komiksový příběh. Vyberte si sami, co jsou klady a co zápory. LCD, listopad 2013.

Ikarie XB 1 (1963)

Stěpánkovo "Michale!" vám bude znít v hlavě ještě dlouho po skončení filmu. Je škoda, že nejzajímavěji se tvářící Michalova část je vlastně jen nedůležitá odbočka. Celkově je zápletka velmi jednoduchá, ale širokoúhlý formát, kamera, kulisy a herecké výkony to vyvažují. LFŠ. červenec 2013.

Děti Hirošimy (1952)

Samotné téma filmu a rok a místo natáčení slibují silný zážitek. Vyprávění sice může působit z dnešního pohledu naivně, ale o to více je naléhavé. LFŠ, červenec 2013.

Na západní frontě klid (1930)

Syrový protiválečný film, kterému těch 80+ let mu nijak neubralo na síle. Vzor mnoha následných (proti)válečných filmů. Nelíbilo se mi toporné herectví, hlavně u Lew Ayrese. LFŠ, červenec 2013.

Onibaba (1964)

V jednoduchosti je síla. Nejintenzivnější zážitek z LFŠ 2013. LFŠ, červenec 2013.