Goofy na výletě (1995)

Možno to dnes už nie je nič moc, ale za neskutočnú nostalgiu nemôžem ísť pod 4*.

City Agent (2011) odpad!

Najdlhších 5 minút môjho života.

Země bez zákona (2012)

No, ja vám neviem. Atmosféra je fajn, herci hrajú dobre (Guy Pearce bezkonkurenčne vedie, takého slizouna vo filme som už dávno nevidel), ale celé mi to prišlo akosi nezáživné. Negatívne atribúty zahŕňajú aj Shiu, ktorý ma doslova iritoval, Tom Hardy ma tiež akosi neoslovil, tradične skvelý Gary Oldman sa vo filme mihol cca 4 minúty (ale hlavne, že má slušné miesto v credits a dokonca bola jeho postava propagovaná na plagátoch), a tá nedopečená romanca Toma Hardyho a Jessicy Chastain. K tým dobrým veciam, ako som už spomínal, tak jednoznačne Guy Pearce, tá atmosféra prohibičnej doby, aj ten konečný súboj bol fakt dobrý. Koniec koncov, snímok nebol zlý, ale z toľkej chvály som čakal viac. Priradil by som ho k jednohubkám, videl som raz a myslím, že stačí.

Mezi vlky (2011)

Vcelku solidná vecička s výborným Liamom Neesonom v hlavnej úlohe. Film je miestami intenzívny, miestami nudný, film ako stvorený pre (trochu silnejšie) 3 hviezdičky. Nevýrazné postavy a škaredí CGI vlci to dávaju dole, ale musím vyzdvihnúť vydarenú depresívnu atmosféru a fakticky pôsobivý koniec. Podobne ako pri Taken mám pocit, že keby tam nebol Neeson, tak by film šiel o hviezdičku dole, ale Neeson tam naštastie je, a hraje ako o dušu, tak tento film môžem docela odporučiť.

Krátký film o lásce (1988)

Film, ktorý ma vždy zasiahne priamo na city. Krásne umelecké dielo, true art.

Spalovač mrtvol (1968)

Najlepší československý film, aký sa kedy natočil. Rudolf Hrušinský tu predvádza herectvo, o akom môžu dnešní herci len snívať.

Absolvent (1967)

Biblia pre mladého človeka.

Krvavý příliv (1995)

Fíha, tak tomuto vravím podceňovaný film.. podľa môjho názoru nemožno íst pod 5 hviezidičiek, výprava filmu nenudí ani na jednú sekundu, nenašiel som v ňom ani jedno hluché miesto. Herecké výkony sú absolútne excelentné, predtým u mňa nie veľmi obľúbený Denzel Washington v mojich očiach riadne stúpol. Soundtrack, to je kategória sama o sebe, ten je úplne úžasný... Zimmer je PÁN! Jednoducho, nevidím ani jeden jediný dôvod ísť pod 5 hviezdičiek. :)

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Rozhodne môj zatiaľ najobľúbenejší Bond. Úžasná úvodna pieseň od Nancy Sinatra, krásne Japonsko, krásne natočené scény vo vesmíre, ázijská Bond girl, ktorá sa väčšinou promenáduje iba v spoďároch, Donald Pleasence a Sean fuckin´ Connery .. mne viac k dokonalej Bondovke netreba.

Hannibal (2001)

Keď manželka Garyho Oldmana uvidela, ako Gary hraje Masona Vergera, tak sa s ním chcela rozviesť. To už niečo hovorí o desivosti, kurňa ! :-D a čo sa týka filmu .. "nemastný, neslaný" .. celkom zbytočné pokračovanie.