Battle Royale (2000)

Prečo si filmári nevedia uvedomiť, že koniec je jeden z najdôležitejších (ak nie najdôležitejší) aspektov filmu? Za ten zlý, nedopečený koniec idem o hviezdu dole, inak by to bolo za silné 4*. Ale inak to bolo dosť dobré, najviac si zapamätám scénu keď sa podával otráveny obed, skvelé vyzobrazenie paranoje, nedôvery a paniky. 3/5

Lesní duch (2013) odpad!

Celé zlé. Neschopná réžia, scenár á la klišé za klišé, príšerné herecké výkony, strašidelnosť totálne nulová, nehorázne škaredé CGI "triky", retardované správanie postáv, nesympatické, nevýrazné postavy na ktorých by nezáležalo ani najťažším samaritánom sveta, atmosféra absolútne žiadna, hlavný antagonista na konci hodný výsmechu (really? To mal byť ten bájny démon z pekla? Ooo veľké nebezpečenstvo pre svet), lacný pokus režiséra evokovať strach u diváka sirénou na konci taktiež hodný výsmechu. Nečakal som zázrak ale taký shit taktiež naozaj nie. A aby sme to zavŕšili, všetky tieto aspekty a ten plnohubý slogan "NAJDESIVEJŠÍ FILM, AKÝ KEDY UVIDÍTE" si vyslúžili odpadové hodnotenie.

Stoker (2013)

Slabší scenár a čudných úvodných 20 minút dávaju hodnotenie o hviezdičku dole, ale tá šialene parádna réžia pána Parka dáva film do vysokých výšin. Proste premakaný thriller, ktorý sa dá jednoznačne odporúčať.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Ultimátna výstraha pred šialeným zneužívaním moci. Človek, ktorý tento film odsúdi na báze nechutnosti, a nevidí hlbší zmysel tohto diela, by si to mal prejsť v hlave ešte raz. Saló je absolútne desivý film v ktorom sa ľudia menia na zvieratá a žiadne svinstvo nie je zakázané. Pasolini presne vedel, čo týmto filmom chcel povedať a pred čím chcel divákov varovať.. jeho precízna réžia je ako čepeľ. Z ironickej titulnej hudby od Morriconeho ide obrovský strach, a posledných 10 minút vo filme sú priam neúnosných. Neuveriteľné tortúry v dvore za domom a do toho jeden z najstrašidelnejších kúskov hudby aký som kedy počul. Veľmi silná káva, ktorá má toho veľa povedať, nech si vraví kto chce čo chce. Dajte ľudom priveľa moci a takto to dopadne.

Mistr (2012)

Extrémne podmanivý, vizuálne prekrásny, soundtrackovo brilantný, herecky dokonale zahraný film od jedného z najlepších režisérov v dnešnej kinematografii. Viac ako jedno zhliadnutie nutné.

Drsný časy (2005)

Harsh Times je typický príklad filmu, kde forma jednoznačne víťazí nad obsahom. Réžia je zručná, kamera viac ako slušná, a ako vraví väčšina ľudí, Christian Bale je najsilnejšia stránka filmu. Ten človek musí byť psychopat aj v reálnom živote, inak to nevidím. Všetky tieto atribúty sú fajn, ale o čom je vlastne tento film? Nenašiel som tam žiadnu výpovednú hodnotu, nenašiel som tam v podstate žiaden príbeh, a tak preto dávam hodnotenie 3*. Film nenudí, je svižný, herci hrajú skvelo, ale je to v podstate prázdna bublina, ktorú stačí pozrieť raz.

Nařčení (2012)

Dokonalá óda na tú pravú, nefalšovanú ľudskú stupiditu! Všimnite si, ako nespomínam konkrétne Američanov, pretože takí idioti sa fakticky nájdu všade. Áno, postavy vo filme sa správajú vyslovene DEMENTNE, ale takto sa to naozaj stalo, a nie raz. Preto komentáre typu "odpad! Také správanie nemôžem tolerovať!" mi prídu vcelku bezpredmetné, kedže film je zinscenovanie skutočnej udalosti, aj so správaním. Čo sa týka filmu, natočené je to pekne, technicky zdatné, a napadlo iba mňa, že "single-take" scéna, kde manažérka ide odniesť veci do auta a vráti sa naspäť do reštaurácie sa nápadne podobá na scénu z Reservoir Dogs, kde Mr. Blonde si ide do auta po kanister benzínu??? :) A ešte spomeniem, že sa mi náramne páčil epilóg filmu! Tu si už dovolím spomenúť Ameriku, lebo ten epilóg krásne vystihol ich mentalitu - po incidente sa idú súdiť s celou fast food korporáciou, lebo nemala dosť jasne napísané varovania pred žartovnými telefonátmi! :))))))))))))))))))))))) A neslobodno zabudnúť talk show, kde manažérka zapiera svoju vinu v tomto perfektnom incidente, a strúha zo seba zmanipulovanú obeť jedna radosť. No proste šupa! S kľudným svedomím dávam 4*, v neposlednom rade aj pre prsia Dreamy Walker ;)

Náš den přijde (2010)

Celý film som si bol istý 4 hviezdičkami, ale ten ÚŽASNÝ koniec ma presvedčil, aby som prihodil piatú. Už dlho sa mi pri konci filmu srdce nerozbúchalo tak rýchlo.

Pravdivá romance (1993)

"You're so cool, you're so cool, you're so cool.." ... tažká srdcovka.

Ben X (2007)

Gratulujem pánovi režisérovi a pánovi scenáristovi k excelentnému dokurveniu konca inač solidného filmu. To mysleli vážne s tými náhlymi "twist" odhaleniami? Chlapci sa nám hrali na M. Night Shyamalana? Je tam toho viac, ale nemám náladu sa vyjadrovať ďalej, normálne ma páni tvorcovia s tým namosúrili. Slabé 3 hviezdičky.