Godless (2017) (seriál)

GODLESS je na jasnejch 5*. Proč? Protože má parádní atmosféru, protože bych nikdy nevěřil, že Jeff Daniels může být tak skvělej záporák, protože postavy mají duši a dostanou se vám pod kůži, protože příběh má hloubku a emoce, protože je tu spousta fantastických detailů (kdo si všiml šerifova stínu v posledním díle?), protože Michelle Dockery je hrozně krásná, protože "The Ladies of La Belle" je sakra chytlavá písnička a protože závěrečná epizoda je naprostá seriálová špička. Samozřejmě, najdou se tu i vady na kráse - tvůrci trochu moc tlačí na moderní notu feminismu, některé souboje působí až moc přehnaně a čas od času narazíte na hlušší a rozvleklejší pasáž, takže by seriál klidně mohl být o epizodu kratší, ale to jsou skutečně jen nepodstatné pihy. Zkrátka a jednoduše Godless dejte šanci, i kdyby vás divoký západ vůbec nezajímal. Já dokoukal dnes ráno a ještě teď cítím v obýváku kouř střelného prachu, zadek mám otlačenej od sedla, na botách bláto a na jazyku cítím whisky a tabák.

Lore (2012)

Bylo to fajn pokoukání, které ničím zásadním neurazí a v pár momentech velmi potěší. Krutá srážka s realitou náctileté Hannelore, která v posledních týdnech druhé světové války zjistí, že navzdory tomu, co jí vyprávěli vedoucí v Hitlerjugend či pro nacionální socialismus zapálení rodiče, se "konečné vítězství" konat nebude a jí čeká jen trmácení se napříč zničenou "Tisíciletou říší", žebrota o jídlo a strach o život. Herci hrají dobře, je vidět, že režisér/kameraman si s filmem hraje, dobová atmosféra je vystižena vcelku slušně. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že z takhle silného tématu se dalo prostě vytěžit o dost víc.

Sever (2019) (seriál)

Vlastně mě to celkově vzato bavilo docela dost. Mádl dokazuje, že je fakt jeden z nejlepších českých herců. Na Elišku Křenkovou se krásně kouká, ale s herectvím už to taková sláva není. Jsou tu samozřejmě lepší i horší pasáže, občas zaskřípe logika, občas vás ale děj vtáhne a podrží. Takže nakonec se ze Severu vyklubal na české tv poměry velice solidní nadstandard.

Gangster Ka (2015)

Káčko se (logicky) nevyhne srovnání s Příběhem kmotra. A pro mě kmotr vítězí na plné čáře. Čermák a Vetchý jsou sice oba výborní, ale v ostatních věcech u mě Káčko zaostává. Film jsem dokonce viděl na dvakrát, protože poprvé jsem to znuděně vypnul. A natočit nudně takovouhle story, to je svým způsobem bohužel umění. Kmotr má lepší scénář, příběh je MNOHEM lépe vyprávěn, jsou tam barvitější vedlejší postavy, Vaculík je lepší policajt než Čapka, má to větší spád, u kmotra se vám nechce spát, i ty vraždy vypadají v kmotrovi líp a dokonce i ta Vica Kerekes má hezčí prsa než Vlastina Svátková. Afričana už asi ani vidět nechci.

Léto 84 (2018)

Já se hrozně těšil, což byla zřejmě chyba. Čekal jsem (nebo spíš doufal) ve filmovou verzi Temného léta od Dana Simmonse, ale bohužel. Logiku tu moc nehledejte, postavy se často chovají dost hloupě, či spíš nechápete, proč dělají to co dělají, jelikož k tomu nemají moc logických důvodů. Napětí místy docela šlape, ale dost často tušíte co se stane už předem. Ale osmdesátky jsou tu hezký, herci hrajou dobře (Caleb Emery je boží a Tiera Skovbye je fakt krásná) a tak po shlédnutí filmu sice nechci od života vrátit zpátky svých 106 minut, na druhou stranu žádný velký nadšení se taky nekoná. Lepší průměr.

Na špatné straně (2018)

Mám rád dlouhý filmy, ale DAC ta skoro tříhodinová stopáž spíš škodí. Děj by se dal krásně upravit a minutáž zkrátit, aniž by film utrpěl, ba naopak. Takhle snímek působit po většinu času dost vláčně. A to nejen během "přípravné části", kde se to dá pochopit, ale bohužel i během akčního vyvrcholení, kde už to chápu mnohem méně. Film není špatný, investovaného času nelituji, ale znovu si to asi nepustim. Nicméně scény v bance, přepadení večerky a hlavně pasáž s Jennifer Carpenter jsou takřka geniální. Za 3*.

Policejní divize Rampart (2011)

Harrelson je super, role agresivního, tvrdohlavýho zabedněnce mu sedne skvěle. Má to zajímavý vypravěčský styl a povedenou kameru, potěší i zdařilá atmosféra L.A. Vzhledem ke skvělýmu castingu (Weaver, Heche, Buscemi, Wright, Bernthal) se ale z nápadu dalo vytěžit mnohem víc. Mohlo to být skvělej film o duševního rozpadu jednoho losangeleskýho policajta. Takhle je z toho jen slepenec nepříliš pohromadě držících scén, z nichž je sice většina dost podařená, ale přesto to u mě na víc než 3/5 neni.

Dálniční hlídka (2019)

Líbilo se mi to dost. Výbornej casting (hlavně muj oblíbenec Woody), parádní atmosféra amerických 30. let je tou nejsilnější zbraní filmu, scénář se snaží v rámci umělecký licence držet skutečných reálií. Na filmovou produkci jde podle mě o dost nadstandardní snímek. Tyhlety příběhy o stárnoucích hrdinech mam rád. Scéna s Harrelsonem na hospodským záchodě je parádní. Film by měl vidět každej, kdo má pocit, že hodnoty dnešní společnosti jsou úpadkový a "za nás tohleto teda nebylo". Ve 30. letech totiž zase byli 13ti násobní vrazi málem za národní celebrity.

Šok a úžas (2017) odpad!

Tak nám tady levičák, liberál, LGBT aktivista, bytostnej stoupenec demokratů, vášnivej podporovatel Ala Gora (kterej btw prohrál v roce 2000 volby s Bushem, že by odtud ta Reinerova nenávist k Bushům?) a donátor prezidentský kampaně Hillary Clinton natočil film o invazi do Iráku, tak se pojďme všichni tvářit jak je to vyvážený a fér, protože samozřejmě nic jinýho neni ani možný :D to se tady každej rozohňuje jak s ním mejnstrým manipuluje, aby pak i s navyjákem žral tuhle levičáckou agitku a ještě při tom přikyvoval, jak jako že "objevuje pravdu". Vážně je diváctvo tak naivní?

Milda (2017)

Věčná škoda, že si tahle kreatura neodseděla alespoň pár let. Po filmový stránce solidní dokument, obdivuju autorovu sebekontrolu že Mildu druhej natáčecí den nezapálil.