Dnes o půl jedenácté (1949)

Vizuálně přitažlivé retro. Řada prohřešků proti žánru i dramatu. Bohužel také socialistická agitka, sice jen v několika scénách, ale při představě, jak to ovlivňovalo diváky z toho stále mrazí.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Příběh neuspokojil. Akce nenadchla scénáristicky, choreografíí, ani režií (i povzbudivý nápad s mostem je na zmíněných úrovních zničen). Často překvapivě mizerné efekty.

X-Men 2 (2003)

Nenápaditá akce, jedno hluché místo za druhým, psychologie na úrovni Beverly Hills 90210. Po X-Men First Class je těžké si tento pokus vychutnat, vlastně je těžké ho dokoukat, i zrychlený.

Alenka v říši divů (2010)

Fantastická produkce. Všechno CGI nesedí úplně dokonale, ale celek je vizuálně bohatý a poutavý. Burtonovsky ujetý pohled na klasiku také boduje. Příběh samotný ujde.

Kolonie (2013)

Hodnocení jen za vizuální stránku. Jinak je to tak blbě udělané, že mi to ani nestojí za bližší popis :-( Snad jen pro zasmání: víte jak ráno ve sněhové vánici zjistíte, kam Fishburne před soumrakem šel? Podle stop ve sněhu! :-DDDDDDD Ano, tak přesně tak blbé to je.

Ledová archa (2013)

(SPOILERS WARNING!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Imbecilitu tohoto dílka výborně dokládá poslední záběr. Na dva neozbrojené dětské přeživší hledí z dálky lední medvěd jako známka nadějné obnovy přírody. Pokud si to přeložíme s trochou humorné, leč realistické ironie: lední medvěd odhaduje vzdálenost od své následující večeře a obědu. Film opravdu dokáže překroutit cokoliv a jakkoliv :-(

Bubu, malý duch (2013)

Krásná kniha, v Německu výrazně populárnější než u nás. Autor Preussler se o málo filmu nedožil. Dříve již zpracováno v animáku nízké úrovně. Na tomto dílku jsou vidět rozumné peníze. Přiměřeně efektů a krásné, prosvícené lokace Německého městečka, kde všichni bydlí v hrázděných domech. Do vcelku přímočarého příběhu knihy bylo nutno dopsat materiál, aby příběh zaplnil celovečerní film. Kvalita těchto dopisů je průměrné kvality, občas bohužel tristní. Proč se strašidlo schová do studny? Proč s sebou nosí svazek klíčů? (mj. velmi důležitá věc, kterou kniha vysvětlí hned v úvodu, zatímco režisér filmu bere jako samozřejmost, že strašidlo s sebou neustále tahá ty těžké kusy železa. Abych mu nekřivdil, vysvětlí to za polovinou filmu v době, kdy to už prostě vysvětlit musí.) Když jsme už u režiséra, zmíním i to nejhorší na tomto dílku - režiséra. To v Německu nemají kromě Petersena nikoho, kdo by toto řemeslo alespoň trochu zvládal? Neschopnost páně Gsponerova se projeví už na začátku ve scéně představení strašidla a pokračuje neuvěřitelným tempem. jen si všimněte, jak není schopen vytvořit komický efekt v situacích, které jsou k tomu vysloveně připravené. Přes jeho veškerou snahu to úplný průšvih není, hlavně díky zmíněné výpravě. Pro rodinné odpoledne jako stvořené. Děti to ale zcela neupoutá, takže mějte v zásobě něco, čím jim hluchá místa filmu vyplníte.

Včelka Mája (2012) (seriál) odpad!

Kdyby byly takhle animované loutky, bylo by to blbé, ale akceptovatelné. Vzhledem k tomu, že je to CGI, je to dřevěné až hanba. Mimika tváří je minimální. České obsazení IMO většinou mimo. Nová písnička v českém podání... to nechám raději zcela bez komentáře. CGI lokace jsou prázdné stejně jako příběhy. Vzdech :-(