Prometheus (2012)

To byl film nebo vtip?

Tintin a případ Hluchavka (1964) (TV film)

"Případ Hluchavka" a "Calculus Affair" mohou být jeden a ten samý film snad pouze pro schizofrenika.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Něco tak strašného se jen tak nevidí. Znásilnění chudáka Burroughse, poprava filmového řemesla. Hádanka: ve "filmu" je jedna jediná scéna, která vcelku věrně odpovídá knižní "předloze", najdete ji?

Bitevní loď (2012)

Pokud jsem někdy řekl něco špatného o Michaeli bayovi, tímto se mu omlouvám. Udělat zábavnou velkorozpočtovou odreagovávačku opravdu není tak snadné, jak dokazuje tohle dílko. Celá první polovina filmu je nudná předehra, kterou nemusíte vidět. Na rozdíl od Aliens neumějí tvůrci využít času na představení postav, které budou hrát prim v druhé polovině, vzdech. Design vetřelců je ubohý, všechny hezké akční scény známe z trailerů.

Souboj Titánů (2010)

S původní verzí pochopitelně nesrovnatelné. Bohužel neobstojí ani samo o sobě. Zajímavost: všechny dějové zvraty jsou televizně vysvětleny v dialogu: tzn. hlavnímu hrdinovi jiná postava všechno vysvětluje, protože divák je tak blbý, že by na to určitě nepřišel. Vizuálně velmi chudé a jednotvárné. Škoda dalších slov.

Captain America: První Avenger (2011)

Jen v době, kdy Jamese Bonda hraje Vladimir Putin, může kapitána Ameriku ztělesnit tak germánský typ jako Evans. Co se filmu týče, škoda slov.

Thor (2011)

Syn vládce bohů Odina Thor se má stát jeho nástupcem, ale protože je nezralý a arogantní, zavrhne ho Odin na Zem, aby zde, zbaven svých božských schopností, našel rovnováhu a pochopil, jak se má chovat král. Je to jednoduché, poskytuje to prostor pro příběh i akci a na letní film by to mělo být zcela dostačující. Realita je bohužel jiná: trapně nevyužitý příběh, režie bez špetky invence (Branagh byl vždy spíš hercem než režisérem, ale tentokrát klesl opravdu hodně nízko), příšerný střih (volba záběrů v některých scénách je tak strašná, až je směšná), 'ok' efekty, které ovšem nemohou zachránit značně nudnou a nezáživnou akci.

Mistrovský plán (2011)

Překrásný nápad na příběh, který byl trestuhodně a zcela neuvěřitelným způsobem zničen. Není to zajímavé, ani vtipné a už vůbec ne koukatelné. Nestojí to ani za podrobnější rozbor.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Pokud máte na film stejnou reakci v dětství i v dospělosti je něco buďto hodně dobře nebo naopak velmi špatně. Jako dítě jsem tomuto filmu nerozuměl. Nechápal jsem, co se na plátně děje a "příběh" jsem vnímal jen rámcově. Teď už vím proč. Tolik neuzavřených dějových linek v jednom filmu jsem ještě neviděl.