Jack Ryan: V utajení (2014)

Hrůza to není, ale zázrak taky ne. Rudý říjen se jim ještě překonat nepodařilo a to už má ta série kolik filmů a hlavních představitelů? Mj. Branagh opět dokazuje, že nikdy nebyl a nebude víc, než průměrný režisér :-/

Sucker Punch (2011)

Popis filmu: úvod; bláznivá, průměrně udělaná akce; dlouhá nuda; bláznivá, průměrně udělaná akce; dlouhá nuda; bláznivá, průměrně udělaná akce; dlouhá nuda; bláznivá, průměrně udělaná akce; závěr.

Pád Bílého domu (2013)

V dnešní době jsem něco tak primitivního nečekal. Je to vystavěné jako sovětské válečné filmy sedmdesátých let min. století.

47 róninů (2013)

Keanu Reeves v akční fantasy ze starého Japonska, plné vizuálních efektů - co by na tom mohlo být špatně? Bohužel tak mizerně sestavený film aby pohledal. Na čí straně byla chyba? Neschopný režisér nebo mizerný final cut? V každém případě učební pomůcka pro aspirující režiséry/režisérky.

30 dní dlouhá noc (2007)

Zajímavý nápad, slušné herecké výkony, slušné efekty, ale nesmírně divná dramaturgie příběhu. Minimální pocit postupné stísněnosti, opuštěnosti, beznaděje, který se vysloveně nabízí. Příběh jako kdyby chvílemi přeskakoval části, které pak logicky chybí.

Smrt za oponou (1966)

Milý Horníček, milí další herci, příjemné retro (dokonce) včetně Rujány. K tomu bohužel mrzký scénář a neuvěřitelně mizerná dramaturgie. Jako studijní materiál lze, v tomto ohledu, jen doporučit.

Piráti! (2012)

Jediným kladem je výtvarná stránka.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012) odpad!

Výjimečně strašlivé. Mizerný casting, neherecké výkony, ubohý scénář, trapná kamera (over-the-shoulder záběry nahrazuje něčím jako over-the-butt), amatérská režie. Neskutečně špatné na všech frontách.