Mank (2020)

Krásně zpracovaný nezajímavý příběh. 5/10

Asi to ukončím (2020)

Nutno říct, že tohle je jeden z těch filmů, který musí člověk vidět víckrát aby je ocenil. Herecké výkony, kostýmy, kamera a obecně technické aspekty tohohle filmu jsou výborné a dialogy a celková atmosféra filmu vtahující. Nejvíce se mi líbil ohromující smysl pro detail, jaký se vidí v málokterém filmu. SPOILER ALERT! Ovšem celý film je o úplně něčem jinem, než jak se zprvu tváří! Celý film je divný, protagonistka se neustále mění, jednou má takové oblečení, jednou studuje fyziku, jindy studuje biologii, jindy má odlišný účes, v jeden moment jí i hraje jiná herečka a člověk tak tápe, co se vlastně děje. Až ke konci filmu je zřetelně odhaleno, že se vše odehrává v hlavě školníka, který figuruje čas od času ve filmu zdánlivě náhodně. Po tomto odhalení začne vše konečně dávat smysl - že si osamělý školník jednou představuje dívku tak, podruhé onak. Že celý příběh je o jeho přemítání, jak by to mohlo vypadat, kdyby si někdy našel milou. A lituje, že už je starý, nikoho nemá a nic v životě nedokázal. SPOILER END! Film se mi po delším rozmýšlení velmi zalíbil, ale musím dodat, že je hodně dlouhý a obzvlášť ke konci nudný. Kvůli tomu jistě odradí řadu diváků, ale pokud někdo hledá film s hlubší podstatou a nebojí se vícero shlédnutí, tohle je určitě něco pro něho. Podobné filmy bývají za stejné kvality opěvovány, I'm Thinking of Ending Things tady z nějakého důvodu pokulhává a myslím si, že je to film, který si nezaslouží modré hodnocení. 7/10

Enola Holmesová (2020)

Jako Henry Cavill byl dobrej a některý věci se mi na tomhle filmu líbily, ale rozhodně si ten film neudrží dostatečný momentum a poslední půlhodinu jsem kontroloval kolik je hodin, doufaje v brzký konec. Takže bych řekl, že to byl těžkej střed. 5/10

Zabiják proti své vůli (2019)

Dobrá blbost. Kvalita efektů byla fakt různorodá, některý výbuchy by Michael Bay fakt nepochválil, z jinejch by měl zase mokro v kalhotách. Některý "vtipy" a narážky na meme, potažmo videohry, byly trapný a sebeuvědomělost filmu mu v tomto ohledu nepomohla. I tak z většiny fakt nadupaná podívaná, kterou jsem si skvěle užil. 8/10

Drahokam (2019)

Nečekal jsem, že někdy uvidím film, ve kterém se pere Adam Sendler s Weekndem za hudby Kendricka Lamara. Příběh je sice originální, ale nějak zvlášť zajímavý mi nepřišel. Velkou část filmu se všichni překřikují a byl tak pro mě někdy problém všemu rozumět, ale zase mi to přišlo realističtější, než aby všichni zmlkli když se protagonista chystá něco říct. Adam Sendler svou roli zahrál tak či tak výborně a ani ostatní herci nebyli špatní. 7/10

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Některý momenty byly dost cringe. Příběh vesměs J. J. Abramovskej, tedy předvídatelnej a celkem nudnej. V druhý půlce filmu začal být příběh zajímavější a vývoj Kylo Rena a Rey se mi celkem líbil. Akce byla povedená a CGI kvalitní, jak by jeden předpokládal. Hlavně ale jsme si to s kámošema v kině užili a nebyla to nuda. Babu Frik byl top 5/10

Ad Astra (2019)

Zase další vizuálně zajímavá vesmírná podívaná, která se snaží působit hrozně realisticky, ale zase se tou realitou nechce nechat až tak moc tížit, aby třeba měla nějaký zajímavý příběh, který by se mohl stát i v opravdovém světě. Většina děje je totiž založená na myšlenkách, které v realitě nedávají žádný smysl (např. k čemu potřebujeme hledat vesmírný život z orbity Země, natož z Neptunu, když se tím stejně nijak nepřiblížíme k exoplanetám a ani z Heliosféry tím neutečeme v případě Neptunu; proč potřebuje Brad Pitt letět na Mars aby odtamtud mohl vysílat zprávu svému otci, který mu záhadně vzápětí odpoví i když je zrovna na Neptunu, takže tím spíš mohl vysílat klidně rovnou ze Země; atd..). Chování postav bylo po většinu filmu taky naprosto retardované, ale za to z většiny mohly věci které jsem už zmínil, co bych dodal jsou například kosmonauti, co začnou uvnitř vzlétajícího raketoplánu střílet pistolí, nebo protagonista který si myslí, že může jen tak proskočit skrz prstenec Neptunu (a povede se mu to! :D). Po většinu filmu jsem marně čekal na nějaké smysluplné vysvětlení toho, co se přede mnou odehrává. Díky kvalitě zpracování je to pro mě o to smutnější, protože by nechybělo moc a mohl to být masterpiece, stačilo by přepsat celý scénář, dát postavám jiné motivace a věcem jiné důvody a vyvarovat se pár drobným blbostem a byl by to film, na který by se vzpomínalo. Takhle je to při nejlepším průměrný. 5/10

Lví král (2019)

Překvapilo mě, že to nebylo až tak špatné. Z těchto "hraných" remaků klasických Disneyovek mi Lion King přišel zatím jako ten nejlepší. 8/10