Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Malo to prvotriedne pasáže vystriedané nudným veľmi dlhým stredom bez šťavy. Po skvelej jednotke som čakal viac. Aj som zo začiatku dostal, lenže na päť hviezd bolo potrebné udržať nastolené. Veľmi sympatickú úlohu hral Jude Law, to nie je vždy pravidlom 😃. Dobrú rolu hral aj Johnny Depp, ale dostal nepochopiteľne málo priestoru. A aj naďalej mi chýbala úplná sexica, ktorá by udržala moju pozornosť tiež v častiach bez trikov. Triky samotné boli buď veľmi dobré, alebo v niektorých prípadoch geniálne originálne, no to samo o sebe nestačí. Výsledkom je, že zatiaľ čo pri jednotke som zvažoval päť hviezd, tak tu som ako čas bežal klesal z piatich až na tri a nezachránil to ani málo výrazný záver. Čarodejnícky priemer. Sklamanie vzhľadom na jednotku.

WrestleMania 36 (2020) (pořad)

Drew Gulak vs Cesaro **** (vrece talentu); Natalya vs Liv Morgan **** (mladosť musí vítaziť); Alexa Bliss, Nikky Cross vs Kabuki Warriors **** (japonské uvrieskané ľompy, to sa proste nedalo počúvať, inak 5); King Corbin vs Elias **** (potešil výsledok); Shayna Baszler vs Becky Lynch **** (krátke, ale tučné); Daniel Bryan vs Sami Zayn *** (hmmm); Kofi Kingston vs Jimmy Uso vs John Morrison ***** (špičkoví atléti); Seth Rollins vs Kevin Owens ***** (wrestlemania moment #1); Braun Strowman vs Goldberg *** (potešil výsledok, wrestlemania moment #2); AJ Styles vs Undertaker ***** (wrestlemania moment #3); Charlotte Flair vs Rhea Ripley ***** (to bol boj a hrozne krásne prsia); Aleister Black vs Bobby Lashley ***** (Lana bola najkrajšou ženou v tv show za posledné roky); Dolph Ziggler vs Otis ***** (Otis ma baví, Mandy ztoporila - toto bol najsexi športový úbor ever waaaaaw); Edge vs Randy Orton **** (Facility Business); Austin Theory, Angel Garza vs The Street Profits **** (energia); Sasha Banks vs Lacey Evans vs Tamina vs Naomi vs Bailey ***** (women’s power); John Cena vs The Fiend **** (madness); Drew McIntyre vs Brock Lesnar ***** (Clash of The Titans). Táto wrestlemania bola o profesionalite. Klobúk dole. ***** alebo 90%.

Válka o planetu opic (2017)

Ako ináč, majstrovsky zvládnutá opičárna. Cézar je pán od jeho prvého No! a nebolo tomu inak ani do tretice. Vyvinulo sa to od On je liek na alzheimera až po opičie gulagu. To inak ako revolúciou ani skončiť nemohlo. Príbehovo však stále nie sme vo vojne resp. opice stále neotročia ľudí a teda ešte nezačala tá pravá zábava. Tento diel vsadil menej na akciu a viacej na dramatické momenty, čo dalo vyniknúť opičím hercom. Preto trvám na zlatej soške pre Cézara, ktorý proste hraje ako z veľkej knihy a stále lepšie a lepšie. Woody bol dokonalý v roli plukovníka, no a vizuálnu stránku asi komentovať netreba, pretože sa jedná absolútne o prvú ligu. Opice spolu silné, whoa, whoa.

Dokonalá loupež (2018)

Lúpežnícka záležitosť bez servítky. Niečo, ale neviem povedať presne čo, mi zo začiatku vadilo, lenže to niečo, neviem povedať presne čo, mi neskôr vadiť prestalo a prišiel som tomu na chuť. Absolútne to vychytali Žerár čoby policajný vágus, ale najmä, najmä Pablo Schreiber. Takto sympatickú úlohu šéfa zločineckej skupiny som už nevidel dávno. Normálne som Merrimanovi držal palce. Mám rád tieto žánrovky. Trochu krute síce vykradli Horlivosť, ale vlastne mi to vôbec neprekážalo, lebo vykradli to dobré a premiešali s vlastnými nápadmi a vznikol chutný guláš akcie a krimi zápletky. Vskutku veľmi slušná záležitosť, Bobby a Al musia byť spokojní. Ja som.

Skrytá hra (2019)

Bill na E4. Šach. Skvelá ruskoamerická špionážna záležitosť v poľskom prevedení neobvyklých kvalít. Vadila mi snáď jedine hudba, ktorá chcela rozhodne viac obmeniť, ale inak to bolo bezchybné. Bod navyše získal zvrat na hajzli. Extra bod dávam aj za filmom prepletené archívne dokumentaristické zábery. Výborná špionáda. Kvalitka.

Král psanec (2018)

Ale, ale, ale, takto smutne sladký koniec po takom skvelom kinematografickom zážitku. Myslím, že suverénne najlepšia rola Chrisa Pineho. Sedela mu až neskutočne. Keď som ho videl na obale, povedal som si jéééžiši to zas bude krok vedľa. Nebol. Dávam mu úplne bez preháňania tri hviezdy. Len jemu samotnému. Kto ma prekvapil druhý bol jednoznačne Nářez. Ja som ho absolútne nespoznal a to som Douglasa žral po celú dobu ty kokos. Celkovo ide o atmosfericky totálne dokonalú, herecky perfektne zvládnutú, profesionálne a umne zrežírovanú chuťovku. Hudba hrala ako mala, surovosti bolo tak presne. No skóóóro dokonalé dielko. Ale rozhodol som sa, že koniec nebudem trestať, preto päť.

Vražda v Bílém domě (1997)

Tak na tento film som bol pred viac ako dvadsiatimi rokmi v kine Úsmev so staršou sestrou. Vlastne ani neviem, prečo si to pamätám. No, možno to bolo v Družbe alebo v Capitole. Nie, nie, bol to Úsmev. Mal som ho najradšej. Nič menej, vtedy som predsa ešte nemohol tušiť, že prášiť Diane Lane je dôležité. No, poďme ďalej. Stredne slušná Snajpsovka, slušná kriminálka. A neviem či som spomínal, ale Dianin účes na koktejlovom večierku bol prekrásny. Ona bola... ach ... no. Dnes by ste samozrejme s takým filmom už dieru do sveta neurobili (Wesley neurobil ani vtedy), ale podľa mňa to bolo fajn. Trochu sa miešali jablká s hruškami, rozmaznaný prezidentov spratek a šťavnatá roštenka vs vojenský konflikt so Severnou Kóreou, no !?. Tak trochu počin scenáristu mierne pritiahnutý za vlasy, ale zabavilo. A čuduj sa svete aj teraz po rokoch. A o to predsa ide, nie ? Mňa zabaviť. Slušné. A nechcem otravovať, ale to krásne hopsanie Diankiných pŕs, keď bežala v zelenom tieločku. Joj. 65-70 %.

Room (2015)

Možno, že prvá časť filmu nepopisovala brutalitu ch..a detailne, ale všetci vieme, že fantázia sa nevyrovná veciam, ktoré sa im diali. Napriek absencii surových detailov je to maximálne znepokojujúca časť. To hovado by malo dostať trest smrti. Možno jej vražda by bola humánnejšia než toto mučenie. Je to veľmi ťažký film. Brie sa toho chopila so cťou. Kto by povedal, že raz bude kapitánkou Marvelovou. Chcel by som mať moc zabezpečiť, aby niečo také nejestvovalo. Nikdy a nikde. Druhá časť filmu vyvolávala hrozne veľa očakávaní. Originalny námet spôsoboval, že divák netuší další vývoj. Prakticky sa nedá predstaviť si, čo všetko je pre Jacka nové, takmer nepochopiteľné a pre Joy nesmierne ťažké a náročné. Bolo to o láske, nádeji, čírom nefalšovanom zle, zvládnutí predsudkov, tlaku verejnosti, výčitkách a o všelijakých dalších pocitoch, ktoré si nemôžeme vedieť predstaviť, lebo nám sa toto nestalo. Bol to veľmi dobrý film. Bolel. Hrozne. Až do konca.

Sicario 2: Soldado (2018)

Čistá paráda. Nádhera. Prekonalo jednotku, naplnilo po okraj. Po dlhšom čase som zažil filmový orgazmus. S vééééľkym O.

Vdovy (2018)

Steve McQueen si ku Vdovám preniesol absolútnu chladnú surovosť dvanásť ročného otroka. Film vo mne vyvolával hodne emócií. Mrazivé, keď Danko Kaluuya “pracoval” a vypočúval, zábavné keď sexi Betka Debicki plnila úlohy, napäté keď boli vdovy v teréne. Hrozne som im držal palce. Zaujali ma najmä role stvárnené Violou Davis a Elizabeth Debicky. Prvá baba v tom mala hodne jasno. Bola rozhodná a odvážna, pritom vystrašená. Proste žena zločinca a gangstra, ktorá nemá inú možnosť. Tá druhá sa musela vyrovnať napriek kráse s nízkym sebavedomím spôsobeným retardovanou matkou a sadistickým manželom. Ale celkovo všetky baby mi boli neskutočne sympatické. Prišlo mi, že film nemá nikoho v hlavnej úlohe a že jednotlivé postavy sú si váhou v príbehu vyrovnané. Pre mňa McQueen našiel správnu vyváženosť medzi krimi drámou a thrillerom. Spolupripravil výborný scenár a sám ho cielene a profesionálne odrežíroval. Podľa mňa slušná záležitosť. 4.