Muž na laně (2015)

A máme ďalšieho adepta v kategórii “z hovna bič”. A vôbec to nebol úplne márny pokus. Róbert Zemekys vie. Jozef Gordon Levyt vie. Tie zábery vo výškach boli natočené fantasticky. Normálne aj pri 2D projekcii spôsobovali nepríjemné pocity z výšok. Posledná štvrť hodina bola úchvatná. Nenudilo to ani po finále, ale finále bolo graciózne. Inak týpek bol dosť magor, ťažká povaha a byť mu kamarát muselo byť nesmierne náročné. No, dokázal čo nikto. Na čo ?

Inferno (2016)

Zase ste ma chceli pomýliť miestnym hodnotením. Normálne som tu videl zdravý hádankový srillerík. Akcia, napätie, výborné obsadenie. Podľa mňa to na míle obehlo Anjelov a démonov. Som spokojný. Navyše moje očká plesali pri pohľade na teroristickú Feličitu alebo postaršiu sexi Babetku. Všetko sa mi páčilo a dám za to 4 poctivé plnotučné hviezdičky. Ron všetkému ohľadom filmu proste rozumie. Tak. Langdon do toho.

Krotitelé duchů (2016)

Neporovnávať s legendou, to je základ. Pítr Wenkmen je len jeden. Toto malo svojský humor, podľa mňa to bolo vtipné. Chýbala mi nejaká sexi baba, ale čo už. Zaujímavú rolu hral Chris Hemsworth. Mini epizódky Billa Murrayho, Annie Potts, Aykroyda, či Ernieho Hudsona boli fajne. Všetko pekne zapadalo. Nie je to bomba, ale 41 je neprimerane krutých. Veď je rok 2100 a prezident je rastlina. Mňa bavilo.

Bambi 2 (2006)

Toto bola tupolózna vtákovina absolútne tápajúca v scenári a to najmä v prvých dvoch tretinách. To nemalo skoro žiadny príbeh. Malo to niekoľko zábavných momentov, na ktorých sa dalo skupinovo zasmiať a teda ak sa bavili deti, tak som sa bavil s nimi. Vlastne to bolo postavené iba na vzťahu otca a syna bez matky. Možno je mojou chybou, že som nevidel pomerne legendárny príbeh originálu. Scenárom to bolo skoro tak tupé ako Zvonár dva, no o dosť zábavnejšie a pesničky nevtieravé. Lenže .... moje hodnotenie ovplyvnili práve deti, ktoré sa úprimne zabávali a tiež fakt, že v tom vzťahu k otcovi sa z istých dôvodov videli. Napáliť tu dve a menej by bolo pre nich neodpustiteľné. Asi aj pre mňa.

WWE Elimination Chamber (2020) (pořad)

Eliminačná komnata potešila. Po nevýraznom super showdowne návrat do Fily, rozhodne milý. Kick off bol tentokrát naozaj len rozbehom s jasným koncom vopred. D & D predviedli tzv. wrestling klasik a aj mexický guláš mal konečne správne ingrediencie, že človek nemal pocit, že prežúva psa na krysí spôsob. Čembrka samotná mala pomalý rozbeh ale keď to prišlo tak to už za to stálo. Kvalitka. EjDžej prišiel s buzíkmi. Zase. Chcel byť rodina a s Karlíkom si adoptovať odpudivého Gelovsa. Elister bol striktne proti, Fily zahalila temnota z Dead Valley a adopcia bola zamietnutá. Rowácky tag team bol dokonalý. Handicap veľmi slušný, energický a Sami zábavný. Main event, druhá čembrka mala svoje dobré momenty, ale zaostalo to za potencionálom. 5 ženomužou a sexi Liv malo na viac. Dobrá PPV.

Všichni prezidentovi muži (1976)

Film o významnej udalosti amerických dejín, ktorý ale dnešnému Európanovi nedá nič. Áno, je zaujímavé sledovať ako vyzerala práca popredných investigatívnych novinárov tej doby, bez mobilov, počítačov a internetu, no to je zároveň jediná pridaná hodnota. Redford s Hoffmanom proste chodia, hovoria s ľudmi (dosť nepriamo, skôr hádankovite), telefonujú, ťukajú do stroja, potom idú k svojim šéfom, tí im to zoškrtajú, zatrhnú alebo odsúhlasia a tak podobne a začína nové kolo chodenia, hovorenia a tak ďalej a tak ďalej. S výnimkou faktu, že vidíme novinárčinu zblízka ako som už písal, ten film nemá čo ponúknuť. Čo sa musí nechať je fakt, že tí dvaja tomu uverili a ako pribúdal čas hrali ako o život, dokonca až trochu prehrávali povedal by som. Pozitívne hodnotím atmosféru, a tých dvoch ako chodia, rozprávajú sa, ... Negatívne, Dustinove vlasy, ktoré ma srali po celú dobu. Leví kráľ.

Underworld: Krvavé války (2016) odpad!

Ja mám Katuškinu sériu underworldu velice rád. Ona je tak nádherne anorekticky umelohmotná a latexová. Lenže toto je úplne najslabšia časť série. Hlavný lykanský zloduch Marius je žalostne chabý úbožiak, upírsky zloduch Vargo je podobný chudák a akcia zaostáva. Piaty diel nepriniesol nič nové, ale ani nepotvrdil kvalitu starého. Celkom škoda, zvykol som si totiž už na chutnú upírskovlkolačskú osemdesiat minútovú nakladačku, no tentokrát som dostal odvar z odvaru a Katušu s veľkou hlavou. Ako mohli také niečo zveriť ženskej netalentovanej wannabe režisérke. Sklamanie. Strašne odfláknuté. Pol hviezdy.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Taká už klasická Bergovina s Marky Markom. Prišlo mi to, že je z tých slabších, ale akoby stále z dobrých. Peter Berg podľa mňa nikdy neprekročí svoj tieň a tak si udrží len ten svoj klub fanúšikov a jednu úroveň filmov. Nie som skalným, ale viem si jeho tvorbu vyhľadať vedome. Chcelo to viacej vtipu, miestami trochu inú akciu. Bralo sa to vážne, ale akoby nie po celú dobu. Také nejasné. Lenže Marky je sympaťák, Alan Arkin je legenda a obor Winston bavil a na tom stojí celý film, na sympatiách. Asi som sa bavil.

Mládí (2015)

Strašná p******a jak mraky, ale občas nádherne kruto vtipná. Niektoré plky boli očividne odžité. Tie boli samozrejme tie úplne najvtipnejšie. Ale inak som v tom žiadne umenie ani herecké orgie nevidel. No a to že zdelili svetu, že celý život sa točí okolo p**e už dávno viem. Je to jedna z dvoch právd nášho sveta a tí čo ju podceňujú nikdy nebudú šťastní nadlho. Verte mi. Film je každopádne preceňovaný. A súhlasím, miss universe bola boh.

Trojí hranice (2019)

Nevedel som sa úplne rozhodnúť čo si o tom myslím. Na jednej strane sa mi páčilo reálnejšie poňatie žoldnierskej vojenskej akcie, na strane druhej tomu chýbala miestami šťava. Čo sa mi páčilo určite bola partia 5 vojakov tak trocha vo výslužbe. Vynikajuci kasting. Dokonca aj Oscar, ktorého ozaj že nemám rád, alebo kožený Ben, tu sedeli skvele. Tu ani nie je čo viac komentovať, je to skratka iné, skôr dobré ako zlé, skôr štyri ako tri, skôr áno ako nie. Alebo naopak ? Chcem takú stenu.