Beowulf (2007)

Nuda, nuda, nuda. Tak na mě působil celý film. Co zase jednou udělali z celé slavné ságy o Beowulfovi, se hned tak nevidí. Slavný hrdina tu vypadá jako narcisní kecálek. Děj nic moc, spíš nic. Angelina si ve filmu zahrála opravdu "dlouho". A neseděla mi tu ani animace.

Čarovný les (2014)

Ten film je zde silně podhodnocený a opravdu nechápu proč. Oproti obvyklým trapným americkým pohádkám, tahle všehochuť byla silně povedená. Bylo tam spoustu humorných a nečekaných situací, které by v pohádce člověk vážně nečekal (počkat je to ještě vůbec pro děti?). Herecké obsazení skvělé (kde našli tak debilní prince?) Jedinné, co by sneslo vylepšení byla hudba k písničkám, bylo to takové nemastné neslané. A pak teda jsem měla velkou chuť umlátit karkulku nějakým polenem, tak protivnou holku už jsem dlouho neviděla, ale tuším, že to bylo naschvál..... I wish....

Barbie: Odvážná princezna (2015)

Úroveň kvality filmů Barbie jde prudce dolů. Zatímco dřívější Barbie měly původní námět a zajímavý děj, poslední dobou to s jejich princeznami jde ke kýčovitosti. Barbie jako superman s trapnými písničkami nemůže nadchnout snad ani pětileté dítě, natožpak dospělého obdivovatele Barbie.

Barbar Ronal (2011)

Naprosto ujetá parodie na Pána prstenů a další fantasy filmy. Tvůrci evidentně sdílejí můj názor na elfy :) První půlku filmu jsem se válela smíchy, ve druhé už toho na mě bylo skoro dost (no jo no, jsem přece jenom žena, takže partička amazonek, co nikdy neviděly chlapa, mě moc nenadchla), takže nedám pět hvězdiček, které jsem původně zamýšlela. Kupodivu ne příliš dokonalá animace tady působí dobře. Každopádně velmi originální počin.

Once (2007)

Nízkorozpočtový film s herci/neherci měl něco do sebe, ale to něco se odvíjí celým příběhem a plyne pomalu a klidně. Na začátku jsem rozhodně nebyla nijak nadšená lehce třepetajícím se obrazem, který působil spíše jako homevideo, ale jak příběh pokračovat, přestala jsem to vnímat a ponořila se do toho. Film by samozřejmě nebyl zajímavý nebýt hudby, o kterou vlastně jde a byla vážně dobrá. Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Po tom, jak jsem byla natěšená do kina na britskou komedii a ukrutně zklamaná, jsem byla v pokušení, dát jenom jednu hvězdičku, protože na tomhle filmu byly britské tak akorát obleky. Mix Jamese Bonda a Men in black, ve které ale chyběly vtipy z obojího mě opravdu vůbec nenadchla a popravdě jsem měla chut odejít z kina. Vůbec jsem nepochopila, co bylo vtipného na vybuchujících hlavách lidí v barevném provedení. Já jsem teda asi z Marsu nebo co a když o tom tak přemýšlím, tak jdu dát jenom tu jednu hvězdičku. Na tomhle filmu totiž nebylo vůbec nic originálního. Ach, pane Vaughnene, kde jsou Vaše nápady z Hvězdného prachu?

V zajetí démonů (2013)

Musím říct, že hned v úvodu jsem byla poměrně hodně vyděšená příšernou panenkou, ta pak ale zmizela a já jsem se uklidnila. Další hrozné scény měly být pravděpodobně očekávatelné lekačky, ale když slyšíte hrůzostrašnou hudbu a kamera se zaměřuje na temný kout, tak se potom asi těžko leknete. Holky sice měly pár ošklivých nocí, ale na druhou stranu, když jedna řekla starší sestře, že za těmi dveřmi něco je, tak sestra jí šla na pomoc a když hrůzou druhá křičela, tak doběhli rodiče, takže tohle mě opravdu nevyděsilo, měla jsem horší můry, leč narozdíl od děvčat, mně starší sestra dopodrobna pověděla, co za těmi dveřmi je a co mi to udělá a rodiče mi řekli, at neotravuju. Opravdu nejděsivější z celého filmu byly květinové tapety u Very Farmigy doma. Ale pravda je, že ke konci, když všichni vydatně řvali a strkali hlavy do všech dír, tak jsem se slušně pobavila.

Pokoj 1408 (2007)

To byl opravdu velmi zvláštní horor. Obvykle, když se z nějakých sebemrskačských důvodů, rozhodnu podívat se na nějaký horor, tak toho pak hořce lituji, ale tentokrát ne. Nebylo čeho se bát, procházející duchové byli slabým čajíčkem ve srovnání se Šestým smyslem, halucinace a sebemrskačství Johna Cusacka byly nic oproti Trosečníkovi, demolice pokoje nesnesla srovnání s katastrofickými filmy. Popravdě, nejvíc mě zamrazilo, když si John zapálil cigaretu, protože to udělal evidentně s takovou chutí, že ač jsem již dlouho odnaučený kuřák, dostala jsem na ni chut. Ale at nežeru, přesně v poslední minutě filmu, jsem dostala husí kůži a asi tak minutku tam vydržela.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Opravdu jsem na to nechtěla jít, ale synovec mě umluvil. Nemůžu říct, že by to bylo něco jiného, než jsem čekala, bohužel. Jackson opět vykrádá sám sebe z Pána prstenů, takže tu opět máme závěrečnou velkou bitvu s pochodující hordou skurutů a opět tu máme elfy ve zlatě, takže bitva žádné překvapení a co příběh? Dojemný příběh z Pána prstenů se prostě zopakovat nedá, když skončila tato trilogie měla jsem pocit, že o něco přicházím a že to byl jeden z těch velkých příběhů, jak se dozvídáme i ve filmu. V Hobitovi nic z těchto velkých příběhů není a dokonce se vytratil jemný humor, který provází celou první trilogii. Takže opravdu úpřimně doufám, že toto téma pan Jackson již uzavřel a vrhne se na něco jiného, že to umí, už víme. Klidně by mohl znovu zfilmovat Eragona a pokračovat dalšími knihami Dračích jezdců.

Tamara Drewe (2010)

Wow. Tak to jsem nečekala. Úsměvná komedie s jedním tragickým manželstvím. Charaktery postav jsou skvěle propracované, nejvíc mě uchvátily pubertačky, co taková pubertačka nevymyslí...Děj se nedá předvídat, k tomu poklidná vesnická atmosféra, já jsem nadšená! Proč to má tak nízké hodnocení?