Špinavý trik (2013)

Byť je to ironie, souhlasím v zásadě s verbalem, leč je mi proti srsti zdrbnout film s tak skvělými hereckými výkony. Co tam předvádí Adamska s Balíkem, to je dokonalý.

Pán času - Konec času - 2. část (2010) (epizoda)

Milý Davide, ty kluku jeden šikovná, zažili jsme spolu hodně, jen co je pravda. Nastoupil jsi po fešákovi Chrisovi a přiznávám, zpočátku jsem ti nevěřila. Stačilo ale jen asi pět minut a ani jsem po něm nevzdechla. Strávili jsme spolu úžasné tři řady. Rozesmíval jsi mě, strašil i několikrát rozplakal. Všední podvečery se díky tobě staly důvodem, proč vstávat do zimy. Loučení s tebou bylo skoro tak těžké, jako s Brucem Waynem v TDKR. Každá generace má svého doktora a já jsem pyšná na to, že ty jsi ten náš. PS: Kdo neuronil slzu v posledních minutách tohoto dílu, měl by se nad sebou zamyslet...

Kolej Sv. Trajána 2: Legenda o zlatu rodu Frittonů (2009)

Existuje jediný národ, který si může dovolit být takto krutý a téměř až rouhačský vůči dějinám i přítomnosti. Bůh ochraňuj královnu i její národ šílenců, rouhačů a skvělých filmařů s humorem, který by porazil i koně.

Svobodný otec (2010) (seriál)

Je mi čím dál větším potěšením objevovat Britské minisérie. Tohle je další z mnoha, které mě velice potěšily. Výborně vykreslená psychologie postav a ještě lepší obsazení. Klobouk dolů

Recovery (2007) (TV film)

Děsivě reálný příběh děsivě dobře natočený. Vše stojí na hlavní dvojce a mohu dodat jen, že to ustáli s naprostým přehledem.

Čtyřicítka na krku (2003) (seriál)

Parta mých oblíbenců. Inteligentní, vtipné, stylové a z hloubi duše anglické. Copak je něco lepšího?

Jak prosté (2012) (seriál)

Milý americký národe, dal jsi světu spoustu krásných věcí. Válkou ve Vietnamu počínaje a obezitou dětí konče. Obojí jsem ti ovšem ochotna prominout za předpokladu, že přestaneš krást naše Evropské perly a předělávat je k obrazu svému podobným způsobem, jako jsi Angličanům ukradl Sherlocka. Tvůj Sherlock postrádá IQ, charisma, vtip a Watsona. Zato ovšem zcela oplývá šálou a kabátem patrně ukradeným slavnějšímu a nutno dodat nesrovnatelně lepšímu britskému kolegovi. Nedivím se, že se tvůj herec v hlavní roli pan Miller přestěhoval do USA. Kdyby totiž potkal v noci v nějaké zastrčené uličce Cumberbatche, patrně by zblízka pochopil, co to znamená přeměna na Frankensteina. Vzhledem by ho totiž po takovém střetu připomínal. Ačkoli zároveň věřím že pánové Moffat a Gattis se tímto tvým nešťastným počinem baví při dlouhých zimních večerech, zatímco polovina světa s pěnou u úst sleduje jejich ryze anglický a ve skrze lepší výtvor, než tvůj.

Hawking (2004) (TV film)

Až někdo bude kritizovat kvalitu televizních filmů, ať se laskavě ten dotyčný podívá na tento film. BBC dělá dobré a někdy až skvělé filmy. Co na plátně předvádí Benedict, to člověka až příjemně mrazí v zádech. One man show. Příběh je snad trochu pohádkově laděný, ale mám-li být upřímná, je mi to úplně u.... Líbí se mi zpracování svou souběžných linek. Dodává to filmu lehkost a i jistou vážnost. Fyzikálním pojmům nerozumím(e), ale to nikdo ani nečekal, tak si na to přestaňte stěžovat. Brilantní snímek o brilantním muži

Star Trek: Do temnoty (2013)

Má očekávání s tímto filmem spojené byla přibližně taková to. Zloduch boží, klaďasové průměr, zbytek slabota. Nemýlila jsem se. Zápletka díky bohu tak jednoduchá, že bylo dost času hrát si s explozemi a odhodlanými běhy kamsi po lodi. Tento film má jednu velkou výhodu a tou je Benedict Cumberbatch.

Muž z oceli (2013)

Už jsme se naučili, že i komiksáky můžeme brát vážně, ale tady se mi to nepovedlo, ať jsem se snažila sebevíc. Superman je příliš plastová figurka a v podání Cavilla o to víc. Je sice lepší, než jeho předchůdce (Ten byl totiž skutečně od Mattela), jenže lepší než figurka Kena je prakticky kdokoli. Tohle nám už nedělejte, pěkně prosím