Příliš mnoho tajemství (2011)

Realita je na houby a filmy o ní nás v tom jen utvrzují. Depresivní, šedé a bohužel naprosto reálné. Snímek o životě natočený tak, že se skutečně můžete ztotožnit s hrdiny-lidmi. Herecké obsazení postrádá chyb.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Nechápu jen jedinou věc. Proč, proboha proč, to trvá dvě hodiny? S dobrým střihem by šlo sesekat alespoň o dvacet minut a ani by to nikoho nezabilo. V konečném důsledku velice průměrná romance. Nebýt toho, že v hlavních rolí jsou sympatičtí herci, klidně by se hodnocení dalo ještě o hvězdu srazit.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Anglický humor je skvělá věc, ale mnohem víc vynikne ve filmech poněkud umírněnějšího ladění. Hollywoodské exploze patří do filmů, které nemají odkud tahat lepší prvky. Jinak ovšem nemám výhrad. Největší radost mi ovšem přinesly scény s Billem Nighym, Martinem Freemanem a Cooganem. Ty neměly chybu.

Čtyři lvi (2010)

Anglický humor je moje životní láska, ale někdy to dojde do sféry, kterou prostě nechápu. Během tohoto filmu jsem se zasmála tak dvakrát nebo třikrát. Slabší průměr, nevyužitý potenciál.

Pokání (2007)

Tak moc jsem se snažila, aby se mi ten film líbil! Tak fajn obsazení a příběh! Ale co se z toho vyklubalo... Absolutně nevyužitý potenciál. Možná přijde den, kdy mě Keira přesvědčí, že umí hrát, ale dnešek to rozhodně není. Ve filmu se v různém sledu dějí čtyři věci. (Sex, líbačky, prázdné pohledy vpřed, umírání) Zdálo se mi, že pokaždé kdy by bylo závhodno vložit emoce nastalo buď přehrávané ronění slziček nebo tupý výraz. Ani jedno mě ovšem k blaženému vzdychání nepřiměje. Nejblíže tomuto pocitu mě přiváděl výkon blonďaté dívky (jejího mladšího já, ne té zamračené čarodějnice). Kromě ní stojí za zmínku ještě můj oblíbenec Benedict a jeho brilantně mrazivých pár minut. Film to ale z bláta nevytáhne. Přišla, viděla, ušklíbla se, odcházím.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Bože jak já tyhle filmy miluju. Než se schopný herec proslaví, chvíli to trvá. Filmy, které natočí předtím jsou pak zapomenuty, ale to nemění nic na tom, že jsou občas i dost skvělé. Benedict i Tom jsou teď hvězdy. V době, kdy tohle natočili byli "jenom" dobří herci s volným polem působnosti. Stuart život pozpátku má kouzlo zaprášené perly. Komorní drama je spíš hereckým koncertem dvou kluků, z nichž se už velice brzy stali Bane a Sherlock. Talentovaný herec je talentovaný i bez davů fanynek a tohle důkaz.

Třetí hvězda (2010)

Pět hvězdiček málo. Můžu to vidět stokrát a stejně nebudu mít slov. Za sebe můžu ovšem dodat, že napodruhé to bylo ještě silnější, než napoprvé. Zatímco předtím jsem obrečela až konec, teď jsem střídavě brečela a smála se (někdy i obojí najednou) už od začátku. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem probulela celý film a stejně jsem z něj nadšená. Komentovat BC nehodlám. Kdo viděl, chápe.

Jeden musí z kola ven (2011)

Historicky první špionážní film, který mě bavil a zcela jsem ho pochopila (Dobrá zpráva pro nás blbce). Vedlejší parta předvedla, co se od nich čekalo, hlavní parta ukázala, že to je málo. Oldman (jediný, který skutečně působí jako agent MI6), Firth (Má tam úžasných pět minut), Hardy (Mírné zklamání. Na jeho poměry nic extra, ale pořád slušné) a Cumberbatch (Standardní výkon talentovaného klučiny).

Sherlock (2010) (seriál)

Až dosud jsem nevěřila pojmu láska na první pohled... Teď ano.

Jana Eyrová (2011)

Jeden ze vzácných případů, kdy se dobrá kniha promění ve skvělý film. Budiž tomuto filmu ke cti, že mě donutil přečíst si knižní předlohu. Byť se mi film líbil víc. Pochybuji, že by Bronteová skákala radostí, ale přidaná emocionalita je filmu jenom k dobru. S Miou se lze ztotožnit a Michael je přesně takový, jaký Rochester má být. Románový hrdina, kvůli němuž stojí za to vzdychat.