Drsný časy (2005)

Poměrně tuctové drámo z podsvětí, tedy nebýt Balea. Nevím, jak, ale povedlo se mu z poměrné slaboty vybudovat nadprůměrné drama. O zbytku obsazení se bavit odmítám, ten klučina se buď připitoměle usmívá, nebo se tváří vyděšeně a nic víc. Evka rovněž opět dokázala, že jí sluší podpatky a Hysteria Lane.

Newsies (1992)

Nevím, zda existuje živější a elánem napěchovanější film. Pokud by se komerce udržela na této úrovni, svět by byl ušetřen veškeré růžové a všech halekajících pitomců. Kdyby tak Ortega jenom neztratil podstatnou část IQ... Ohledně obsazení bych mohla básnit hodiny. Výborné. Navíc si přijdou na své všechny fanynky Christiana Balea. Ostatně, kdo jiný by tento zapomenutý klenot vůbec sháněl. Každopádně zde Chris předvádí leccos ale především to, že se umí i smát a zpívat. Obé mu jde skvěle, nutno dodat.

Terminator Salvation (2009)

Když nic nečekáte, nebudete zklamaní. To byl i tento případ. Druhořadé postapokalyptické sci-fi. McG to pojal tak, jak chtěl. Výsledek tak dopadnul...

Fighter (2010)

Takže.... Vezměte jednoho sympatického svalovce, přidejte reálnou předlohu, vydělte to téměř neexistující režií, vynásobte překvapivě osobitou Amy Adams, odečtěte mizernou hudbu, přičtěte úžasně megerovitou matičku, vydělte to předvídatelnou zápletkou. Do závorky si napište šedesát šest kilo váhy+ sto kilogramů talentu+ třicet kilogramů charismatu a vše vynásobte osobitostí(Ano, Christian Bale). Nakonec závorkou umocněte předchozí rovnici. Co vám vyjde? Inteligentnější, reálnější, lépe zahraný Rocky.

Efekt nula (1998)

Ani zdaleka ne tak hloupý film, jak to zní. Bill Pullman je charismatický a nemá problém uhrát celý film a vykompenzovat slabiny v zápletce

Jízda s ďáblem (1999)

Tuhle šílenost, že natočil Ang Lee? Proboha. Kam ten svět spěje? Nuda na entou. Skvělý režisér, povětšinou skvělí herci a stejně je to konina. Děj je natahovaný, příběh nesouměrný a postavy buď šablonovité nebo hodné psychiatra.

Memento (2000)

Brilantní Nolanovka. Pokaždé, když si začnu myslet, že mě už Nolan nemůže ničím překvapit, bum.

Květy války (2011)

Říkejte si, co chcete, ale mně se to líbilo. Pokud si chcete užít skutečnou ubulenou limonádu, pusťte si Spielberga. Silné naturalistické válečné drama natočené pro změnu někým, kdo ví, co dělá. Poprvé za dlouhou dobu to není o nás bez nás, což vysoce oceňuji. Bale možná maličko přehrává, ale upřímně, mohlo být podstatně hůř. Pokud máte rádi válečné drama natočené bez příkras a přece lidsky, pak srdečně doporučuji. Pokud ale čekáte slzičky a Wiliamse, pak byste si měli ujasnit pojem válečné drama.

Mechanik (2004)

Tento film má tři dobré věci. Námět, kameru a Balea. Ten zbytek stojí sice za pendrek, ale ty tři faktory to vcelku s klidem utáhnou samy. Hlavně proboha neřešte, proč se z toho scénáristé snažili za každou cenu udělat thriler tak okatě. Místy kvůli tomu málem uniká pointa. Pokud se tedy pro film rozhodnete, doporučuji plně sledovat Balea v šedé a na všechno okolo se vybodnout. Bale je totiž jeden z mála tvůrců, co vlastně ví, co dělá. Dokonce tak moc dobře, že být to trochu více konvenční projekt, oskar by byl zatraceně na místě. PS:Pokud jste fanynky Christiana Balea jako člověka, nebudete mít klidnou noc.

Vášeň a cit (2007)

Nesnáším Jane Austenovou, miluji filmy. Nevím, zda existuje něco víc geniálního, než sfilmovat koukatelný příběh na motivy jejích knih či života. Scénář má sice řadu omáčkovitých míst, přesto však oceňuji vzácný nápad zakomponovat do podobného příběhu i trochu toho humoru. Film je svěží, vkusný a výborně obsazený. Anne mě pomalu ale jistě přesvědčila, že je to herečka vícera tváří. U Jamese jsem o tomto ani nepochybovala. Osobně ho nazývám čertíkem v krabičce, protože nikdy nevíte, co vám ukáže příště. Tento pár utáhl celý film. Když k tomu připočtu nádhernou hudbu a trochu té Austenovské doby, nemyslím, že budete zklamáni. Hvězdu dolů za nevyhnutelné klišé a pro mě trochu křečovité časové rozložení filmu.