Svět podle Prota (2001)

Zvláštní film. Pokud kdy byly spory o Spaceyho hereckém nadání, pak nyní musí definitivně zmizet. Sotva to lze nazvat jinak, než herecký koncert. Vřele doporučuji všem, kteří rádi tráví polovinu filmu přemýšlením jak ono to krucipísek vlastně je.

Kvaska (2007)

Na shlédnutí jsem se hrozně těšila, už jen kvůli mým oblíbencům, nakonec jsem si však neušetřila mírný úšklebek. Zápletka je přesnou kombinací tuctovna a mírné originality. Celkově vzato má ale děj spád, Landova hudba je výborná a humor nechybí, což není u muzikálů pravidlem. Nejslabším článkem je podle mě ústřední dvojice. Tomsa je jako zpěvák velice slušný, ale jako herec už to taková sláva není. Lucinku mám velice ráda jako zpěvačku i jako osobnost, ale jestli umí hrát, tak tady to rozhodně nepotvrdila. Vypadalo to spíš na kombinaci tanečních kreací a upřímných pohledů z rozhovorů, které se nyní už tak upřímné nezdají. Zpěvem to naštěstí jakž takž dohnala. Landa je na tom se vší úctou podobně. Arogantní moraváckou superstar mu nešlo věřit. Komu patří můj obdiv to je Hrušínský, Korn a herec představující režiséra. Prvním dvěma se zpravidla vyhýbám, leč tentokrát mě celkem ukecali. Ti tři dodávají filmu šmrnc, který tam zoufale chybí. Mimochodem taky vás vždycky tak deptá, když víte, že během filmu určitě zazní váš oblíbený hit a oni to pořád odsouvají?

Znovu 17 (2009)

Kam ten svět komedií spěje. Jestli má tento film být příčinou výbuchů smíchu a dobrého pocitu na konci, tak opravdu netuším, jak toho docílit. Leda by už toho moralizující hezounka někdo přerazil. Sedmnáctiletý kluk má tak co žvanit o rodinném životu. Mě se tohle stát, tak opravdu silně zvažuji, co naznačuje véčkový výstřih a tyhle řeči. Mohu vás ubezpečit, že kolem krku bych mu rozhodně neskákala. Jediným plusem je pro mě Matthew Perry, který se obávám už brzy opravdu vleze naprosto do všeho.

Muzikál ze střední (2006) (TV film) odpad!

Stydím se za svou generaci. Naneštěstí má slovní zásoba je natolik ubohá, že mě nenapadá vhodné slovo, kterým by se tento výtvor dal pojmenovat aniž by mi cenzura dala přes ústa. Každopádně je to však naprosto ideální, pokud držíte dietu. Místo čokoládového dortu se šlehačkou si pustíte tak deset minut filmu a rázem máte v krvi dost cukru leč bez kalorií. Ačkoli osobně bych tento způsob držení diety považovala za příliš drastický. Sama bych něco podobného vydržela tak dvakrát a zhroutila bych se v křečích.

Kašlu na lásku (2003)

Na první zdání se jeví jako neuvěřitelně hloupoučká komedie, avšak pokud si uvědomíte, že se jedná o parodii zlaté éry Hollywoodu, ta idiocie se nějak vytrácí. Buď lze brát jako stupidní romantická komedie nebo geniální parodie. Já mám jasno. Zellweger je zde tak růžová, že by Efron záviděl, Ewan... nemůžu mu nic vytknout.

Stmívání (2008) odpad!

Viděla, dokoukala, zatoužila opíti se do němoty. Nějak si neumím představit, že by tuhle šílenost někdo mohl brát vážně. Krom pěkných kanadských lesíků toho tam moc ke koukání není. Při sledování jsem trpěla neustálým pocitem, že buď jsem vypatlaná já nebo ten film. Pevně doufám v druhou možnost.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Nejlepší díl z celé série. Dinosauříci poskytují příjemné odlehčení, které minulé díly postrádali. I když bez veverky by se jednalo asi tak o třetinový požitek. Není nad zamilovanou veverku poznávající radosti manželského života, následně prchající.

Kokosy na sněhu (1993)

Chvála je krásná věc, leč někdy se nevyplatí jí plýtvat. Tato komedie beze sporu patří do sorty zlatá devadesátá a coby příslušnice dané generace jsem geneticky uzpůsobená k lásce vůči těmto filmovým počinům. Naneštěstí to pořád nemůžu srovnávat s konkurencí. Je to krásná milá dojemná komedie s nadmíru povedeným závěrem a zůstane nadlouho mým oblíbencem, přesto stále vyvolávající úsměv, nikoli aplaus.

Miss Potter (2006)

Spíše než životopis je to smutnější pohádka s velkým kouzlem. Krajinky radost pohledět, hudba radost poslechnout. Reneé pomalu začíná dokazovat, že není jen herečkou komedií a špatných westernů. Ewanův potenciál je zde sice na můj vkus trochu nevyužit, leč něco se tam vyskytne. Všichni, co máme, rádi krajinky, hudbu, malovaná oživlá zvířátka (která nás nechtějí sežrat) a trochu toho feminismu si zde přijdeme na své. Ty ostatní prosím, aby se raději nedívali, neb by byli trpce zklamáni.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Nestárnoucí klasika. Jen málokterá žena o sobě může říct, že je zcela komplexuprostá. Je dobře, že o tom někdo natočil film, díky němuž máme luxus zasmáti se sami sobě. Příjemně strávený čas, který ráda věnuji i vícekráte.