Počátek (2010)

Druhý mnou viděný snímek s Nolanovou režií, druhé vykulené oči. Chvíli trvá, než se dostanete do děje a pochopíte souvislosti (dobře, budete se o to snažit většinu filmu), zažijete něco jako filmový rauš. Dokonce i můj neoblíbenec DiCaprio tady docela slušně hraje. Vřele doporučuji.

Božský Bruce (2003)

Pokud zrovna nejste fandou Carreyho ksichtíků, sotva vás tento film něčím zaujme, protože krom Jimových naprosto typických a mnohokráte předvedených šíleností tu nic k vidění není. Scénář je asi tak celistvý, jako striptýzové kalhotky. Odpusťte mi prosím tuto terminologii, ale tak to prostě je.

Zkus mě rozesmát (2011)

Vcelku průměrná komedie. Ničím příliš nevyniká. Sandler je hvězda béček a Aniston romantických béček. Když už jsou kamarádi, co to nespojit, že? Pomineme fakt, že na plátně mají daleko do něčeho více, než přátelství, byť to zarputile tvrdí. Na rozdíl od většiny jejich filmů se však tomuto nedá odepřít vtip. Možná zvážím ještě další hvězdičku za děti. Po dlouhé době žádní rozmazlení američtí spratkové.

Dům duchů (1993)

Zvláštní film s typickým kouzlem. Jeremy Irons je holt herecká kapacita.

27 šatů (2008)

Miloučká romantická komedie plná všeho, co křehké pohlaví imponuje. Jednostranná nešťastná láska, svatební šaty, cynický novinář s křehkou duší, hrdinka jež právě v chirurzích svádí trpký boj s rakovinou, ach. Pokud to ovšem vezmeme z naprosto cynického úhlu pohledu, dostaneme běloskvoucí břečku s dosti slabými hereckými výkony.

Vrahouni (2010)

Něco na tom je, ale moc toho není. Hlavní pár sice patří k matadorům romantických komedií, ale spolu působí absolutně mizerně. Zápletka samotná je hodně slabá a natolik přeromantizovaná, že ani tak romantická duše jako já nemá nejmenší chuť nahodit přoblbý úsměv, který má provázet každou komedii tohoto žánru. Hvězdičku dávám pouze za scénu v domě, kterak všichni sousedi touží po vraždě manželů.

Chceš mě, chci tě (2009)

Začínám mít averzi k Heigel. Naštěstí pro ni to mezi ní a Butlerem jiskří tak moc, že by se neměli pohybovat poblíž stodoly. Ovšemže nebylo možné vynechat řadu klišé a stejně tak trapasů, na které si amíci z mně nepochopitelných důvodů tak potrpí. Dobrý nápad, dobrý Butler. Čím to, že jsem mu tu roli šovinisty tak moc věřila? Pokud k tomu přidáme romantiku v balónu, dostaneme se lehce nad průměr.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Nečetla jsem knižní předlohu, takže jsem získala možnost objektivního přístupu. S konečným důsledkem to nic nezměnilo na tom, že film považuji za mírně přihlouplý. Ano, tajemná společenství, církev a templáři jsou nepochybně dobrým námětem, ale to provedení trochu pokulhává. Vševědoucího pana profesora, jehož nevyvede skoro nic z míry, nevěřím ani Tomu Hanksovi. Upoutal mě správně psychopatický Bettany, vždy skvělý exgandalf a Reno. Možná je to jen můj názor, ale pochybuji, že tito tři do tohoto filmu šli pro skvělý scénář. Velké kvantum logických chyb nechybí. Hned na začátku, kterak polomrtvý těžce zraněný chlap běhá po galerii a zanechává tajná znamení pro svou nechápavou příbuznou.

Sex 100+1 (2007)

Nevím o ujetější komedii, která by zároveň postrádala prvek trapnosti. Cynické, celkem dost vulgární leč přesto zaujme. Sotva byste našli něco podobného. K obsazení nemám výtek. Winona mě příjemně překvapila. Vřele nedoporučuji viděti s dubingem.

Podnájemník (2009)

Svého času se mi tento film celkem líbil, avšak po opadnutí puberťácké naivity a slepé platonické lásky k Bakerovi mě to nějak přešlo. Podnájmeník je silně podprůměrná kriminálka snažící vytěžit maximum z pokusu o oživení Jacka Rozparovače. Molina je slušný herec, leč můj oblíbenec to není. I když tady nehraje roli ani oblíbenost. Dusivá atmosféra sice má své kouzlo, ale rozhodně nevystraší. Přesto filmu nepopřu povedený konec.