Star Wars: Síla se probouzí (2015)

5 hviezdiciek davam najma vdaka Han Solovi, Chewiemu a droidovi BB-8, ktorého si kazdy zamiluje. efekty vyborne, nechybala akcia, velkolepost, ale nieco malo tomu chybalo. niektore momenty sa ako cez kopirak opakovali s predoslymi castami. taktiež Kylo Ren a jeho najvyssi sef ako zaporne postavy mohli byt vykreslene trosku viac, predsa len Vader je Vader. v kazdom pripade ostalo dost otvorených otázok pre epizodu VIII dufam s navratom Luka.

Osvícení (1980)

o tomto filme som vedela dlho, ale kedze som nemala velmi rada jacka nicholsona, dlho som vahala s jeho pozretim. a to bola velka chyba. vsetkym trom - jemu, filmovej manzelke a synovi by som dala oscara. bravurne natoceny film a excelentny vykon vsetkych troch hercov. ako dokazali zobrazit strach a napatie, to sa nevidi v kazdom filme. a samozrejme som zmenila nazor aj na jacka a uz teraz sa tesim na prelet nad kukucim hniezdom.

Belphegor: Fantom Louvru (2001)

ach jaj. tento film je velmi velmi zle natoceny, nepresne fakty. v niektorých scénach priam komedia. dve hviezdicky davam iba za vyzor sophie marceau. inak je to cele zle.

Mulholland Drive (2001)

hmm, tak po dopozeraní filmu neviete, kde je sever. krasne herecky, velmi zaujimavy a premysleny dej, velmi dobra praca s kamerou a koniec plný dohadov a otázok: o čom je vlastne celý dej?

Kód Enigmy (2014)

Sherlock Holmes sa nezaprel ani v tomto filme :) Prostredníctvom troch dejových linii - detstvo - druha svetova vojna - 50te roky sa postupne odkryva pribeh matematického genia a pre mnohych cudaka Alana Turinga. Napriek tomu, ze vacsina filmu sa odohrava vo vojnovom obdobi, na platne nevidime ziadne zbrane. Bojujeme s kodovacim systémom Enigma. Napinavy a zaujimavy pribeh nielen o desifrovani, ale aj o najskrytejsich tuzbach hlavného hrdinu. Oplati sa vidiet :)

Whiplash (2014)

velmi pekny film, kto ma rad hudbu a specialne jazz, nema nad cim vahat. film vykresluje hudobnu dusu mladého studenta konzervatoria, ktory pre splnenie svojho sna - stat sa svetovym bubenikom, zachadza za hranice nielen svojich sil, ale aj rozumu.

Medená veža (1970)

jednym slovom, nadhera. krasa slovenskych hor, hudba a herecke obsadenie. tento film je balzamom na dusu. Ziadne efekty, iba cista krasna priroda, zelen, lesy.

Rio (2011)

pocas celeho filmu som sa zasmiala asi dvakrat. cele trochu nudne. prostredie sice pekne, blu krasny papagaj, ale chybalo tomu nieco..

Po životě (2009)

pokracujem vo vybere filmov s liamom neesonom. a opat dobra volba hoci zaver deja mozno predpokladat a absentuje gradacia. zaujimava myslienka.

Mezi vlky (2011)

film som si vybrala kvoli liamovi neesonovi. skvely herec a nesklamal ani teraz. vyborny vykon. ostatni herci v tomto filme vsak zapadnu prachom - podla mna nedorazne postavy, na ktore si par dni po pozreti filmu nepamatam. na skodu veci velka cast filmu prebiehala v noci/pocas snehovej burky.