Předčítač (2008)

film, ktory ma rozplakal. hlboky zazitok. skvele herecke vykony. preco hana na sude nepovedala pravdu a preco jej michael nepomohol a mohlo byt vsetko inak.

Mučedníci (2008)

Davam jeden bod za snahu. Pre mna absolutne nevysvetlitelny film, ako niekoho zodrat zaziva z koze, aby dosiahol stav akehosi maximalneho deliria a povznesenia. Velmi odporny, nechutny az sadisticky film. Nic pre slabsie povahy. Jediny pocit, ktory mi z toho filmu ostal, je zhnusenie.

Sedm (1995)

Nuz tento film ma az tak nezaujal. Podla hodnotenia som cakala ovela viac. Davam dva body len preto, ze tam hral Brad Pitt a Morgan Freeman. Cely dej sa este ako tak dal sledovat, myslienka dobra, ale vsetko zabil pre mna nepochopitelny a sokujuci zaver.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tak tento film si jednoznacne zasluzi aj 6 bodov. Drzal ma v napati az do uplneho konca. Krasny pribeh o nadeji, odvahe a priatelstve. Perfektne vykony hlavnych predstavitelov. Film sa sice konci mozno az prehnanym happyendom, ale to mu neubera na dokonalosti. Nikdy by mi nenapadlo, ze malym kladivkom sa da prekopat cez hrube vazenske mury, hoci to trvalo 20 rokov.

Loving Annabelle (2006)

Krasna hudba (lindsay harper – all over me). Pribeh zakazanej lasky medzi ucitelkou Simon, ktora sa snazi udrzat svoje city pod povrchom a rebelantskej studentky Annabelle, ktora od zaciatku neskryva svoju orientaciu. Sice pri zavere som ostala trochu sklamana, ale dvd verzia ma este jeden, pozitivnejsi zaver. Negativom je dlzka filmu, len 76 minut, co je na film malo.

Svatba ve třech (2005)

Tento film sa prilis nevydaril. Velmi jednoduchy a predvidatelny dej. Ani vtipne ani dramaticke. Vztah hlavnych predstaviteliek sa vobec nerozvija. Davam 2,5 bodu