Láska a jiné závislosti (2010)

Z filmu jsem si odnesla jediné: Anne Hathaway má pěkný prsa a Jake Gyllenhaal hezkej zadek.

Hořký měsíc (1992)

Perverzní děda na vozíčku vypráví nevinnému mladému angličánkovi zkazky ze svého bohatého sexuálního života a dohazuje mu svoji sexy manželku. Hloupoučký Nigel však váhá a tak mu paní perverzáková mezitím svede jeho holku...hodně slabý průměr.

Ptačí zpěv (2012) (TV film)

Birdsong je bez debat ubrečená romanťárna. Ale vysoce stylizovaná, nepovrchní a ač dlouhá a místy přeslazená, nenudí a ani nerozčiluje. Eddie Redmayne jako chlapeček, co na začátku neumí ani do pěti počítat a Clémence Poésy jako záhadná femme fatale (a že se to k ní hodí!). Škoda ten film nevidět.

Kvílení (2010)

Povrchní nuda, která o Ginsbergovi absolutně nic neřekne.

Slova (2012)

Celkem dobrý film, u kterého vám je ale jasné, že si na něj za měsíc už ani nevzpomenete.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Co říct. Drama o teenagerech ze střední, které, na rozdíl od většiny podobných filmů, je i o něčem jiném než o prvních láskách a přicházení o panictví. Dotýká se věcí, o nichž spousta lidí mlčí, byť je třeba i zažili. Být tichým pozorovatelem a nemít kamarády se může zdát sice věcí banální a pro někoho snad nepředstavitelnou, ale stává se. A ne zas až tak zřídka. Charlie zahrán brilantně (i když toho vlastně moc dělat nemusel), Ezra Miller je jako mladý Oscar Wilde vážně sexy (byť je hned jasné, že je na kluky) a Emmě to její místy křečovité hraní člověk prostě odpustí (protože, přiznejme si to, je opravdu pěkná). Krom toho spousta dobré hudby. Asi by se slušelo dát spíše 4, ale ke konci mě to dojalo, takže tak.

Les Adoptés (2011)

Musím uznat, že Mélanie je nejen dobrá jako herečka a zpěvačka, ale i jako režisérka. To se mi líbí, že to zkouší i na jinde než před kamerou. Les Adoptés však nejsou ničím přelomovým, ani do srdce se vryjícím. Hezky se na to kouká a místy je to až trochu zdlouhavé. To je tak vše.

Neboj, jsem v pořádku (2006)

Nejkrásnější na celém filmu je ústřední píseň. Zbytek příliš neohromí.

Paříž (2008)

Elegance Paříže odnikud někam. Obyčejné příběhy obyčejných lidí podávané však bohužel - obyčejně. I přes pěknou Juliette Binoche, Mélanie Laurent a fešáka Romaina Durise jsou dvě hodiny prostě moc - na to, že se tam vlastně nic neděje. Nebýt jich, bylo by to za 2.

Odpolední osidla (1943)

Film natočený v rozpočtu, za který byste si koupili v Holywoodu rtěnku. Vizuální halucinace a neustále s vracející motivy, výraz postavený nad jakýkoli děj. Takové filmy se dneska netočí a je to zatracená škoda. Jedinou vadou je hudba, místy se sice hodící, však mnohých pasážích k nevydržení. Ale když ji člověk vypne, ta změť opakujících se obrazů jej zkrátka pohltí.