Spring Breakers (2012)

Kdyby se Spring Breakers měli hodnotit podle počtu ukázaných zadečků, prsíček a dalších těžkoopomíjitelných partií, byla by to jasná pětka. Když to ale člověk opomene, vidí něco jako delší klip MTV na pomezí disca a rapu plný zlaté mládeže, drog, alkoholu a nevázaného užívání si, kde se gansterská zápletka bere jako bonus..ovšem jestli se rádi kouknete na holky v bikinách, určitě si to pušťte - v tomhle ohledu to nikoho zklamat snad ani nemůže. P.S.: nejvíc se mi na Spring Breakers líbilo to šňupání koksu z prsou.

Lore (2012)

Překrásné, ale prázdné.

Dvacet tisíc ulic pod nebem (2005) (TV film)

Ten film je zkrátka nuda. Po hodině si už říkáte, že by to asi mělo končit, ale bohužel zjistíte, že vás čeká další půlka. Což o to, potenciál by to mělo, i prostředí je fajn, ovšem všechno je podáváno tak nijace, že vás to spíše ještě otráví.

Spalující touha (1999)

"Millions of years of evolution, right? Right? Men have to stick it in every place they can, but for women... women it is just about security and commitment and, ah, whatever the fuck else!" "A little oversimplified, Alice, but yes, something like that." "If you men only knew..." Někde mezi 3/4.

Pravidla vášně (2002)

Pravidla přitažlivosti, hm..jsou vůbec nějaká? Asi ne. Spíš jeden chce A, A chce B, B chce C a C chce prvního - ale ani jeden nemá obvykle nic; jenom sérii povrchních lásek na jednu noc, drogy a chlast. Tenhle film je taková ne úplně umně namalovaná freska současnosti - neurazí, ale na druhou stranu toho vlastně moc neřekne.

Hašišbába (2012)

"A znáte hašišbabi dobře?" Lehce ujetá a rasistická komedie o drogách z prostředí stále ještě aktivních důchodců, kteří z šesti stovek euro na měsíc prostě vyžít nedokážou. Snad až na konec milá a příjemná podívaná, kdy se člověk i zasměje.

Umění zapadnout (2011)

Pokreslený učebnice, sešity a hlavou věčně někde jinde - tak jsem to měla na střední i já, ale pořád jsem se aspoň trochu snažila. Vidět to v době maturit, možná bych se na to dívala trochu jinak, dneska však už jako ostřílený vysokoškolák nemůžu dát víc než tři (a taky kvůli tomu moc hezkýmu konci).

Mladá a divoká (2012)

Když to v ní rodina od od malička popírá, musí do toho jít přeci ještě s větší vervou! Sexuální dobrodružství zhýralé sedmnáctky z rodiny ortodoxních katolíků bohužel i přes své detailní vyobrazení nenadchnou a ani tak nešokují - spíše unudí, protože člověk nesleduje skoro nic jiného. Dobré téma, ale tak nijace ztvárněné.

Kurz negativního myšlení (2006)

Pár potrhloušů na vozíčku v čele s krajně nesympatickou terapeutkou ze sociálky na výletě za impotentním rockerem, co celý dny kouká na válečný filmy, sjíždí desky Johnnyho Cashe a k tomu si rád potáhne z jointa. Dost ujetá zápletka s místy šíleným a hodně silným černým humorem hodně lidem paradoxně sedla,u mě se ta všudypřítomná negativita ale naprosto minula účinkem.

Nobody Walks (2012)

Hezky zahráno a opravdu hezky natočeno. Filmu ale bohužel chybí nějaká zásadnější pointa, děj, všechno jen tak plyne, a to už od začátku, kdy se člověk ani nemá možnost nějak víc rozkoukat. Scénář není ani tak nudný jako spíše nijaký, snad až na takřka závěrečnou báseň, která v sobě skrývá přeci jenom něco trochu hlubšího. Olivia Thirlby je tu setsakra krásná, charismatická a nesmírně okouzlující (takže se těm chlapům a dámám kolem nikdo nemůže vůbec divit), nicméně ani její kouzlo tenhle počin nezachrání od rozbředlých vod průměrnosti. Nobody Walks je tedy spíše taková artová hříčka pro oko a sluch od současné newyorské avantgardy, kterou je fajn znát, ovšem divák se bez ní zajisté obejde.