• Krátkometrážní

Pražská 5 (1988)

Jediné negeniální místo je od Kolotoče. Divadelní postupy (charakter masky atd atd) jsou sice zajímavé, ve světě však dávno známé a nijak světoborné. Taky nejsou nijak tvůrčeji oživené. A všechno ostatní na *****, čili mám jasno. Je zajímavé, kolik z Karlštejna si Vorel přenes do Skřítka. Ale celkově za film velké uznání.

Apokalypsa (1979)

Tak jen doplním pár zajímavostí, které jsem tu u inkoho nenašel. Jelikož byl film točen na Filipínských ostrovech ( a platil na nějnemálo místní diktátor), kde zrovna vypukla občanská válka, musel štáb při natáčení helikoptéry barvit na zeleno, večer pak vždy na černo, aby mohly letouny zpět do "práce". ;;; Marlon Brando měl hrát vyhublého strhaného plukovníka Kurtze, během volna však ztloustl tak, že se F.F.Copolla rozčílil a prohlásil, že s ním nemůže točit. Všechny scény s Brandem tudíž točil druhý režisér. ;;; Natáčení se protáhlo asi na 4 násobek své délky (za to neručím), ale Copolla neslevil ze svých vizuálně estetických požadavků a udžel celou dobu za kamerou tým slavného Vittorio Storara, který spolkl velkou část celkového rozpočtu. Ale více na Wikipedii.

Cesta do pravěku (1955)

Jak je napsáno v zajímavostech, američané skutečně natočili alternativní začátek. Ten je ke shlédnutí zde na youtube. Zajímavé také je, že "Doc" je i v dotáčkách hraný Josefem Lukášek, který se ale v americkém exilu jmenuje James Lucas.

King Kong vs. Godzilla (1962)

Asi film, který mě za poslední donu nejlépe pobavil a naplnil pozitivní energií. A komu se líbí nějaké klasické zpracování filmu o King Kongovi, nebo o Godzille, tak doporučuji toto. Pak poznáte, že vše je vlastně fraška, i když se to tak sem tam netváří (což ovšem není případ tohoto filmu).

Stefanie (1995) (seriál)

A to je ta jedna hvězda jen za náhodou spatřenou postavu pacienta-profesora psychologie, který dělá výzkum , jak rychle se nechají lidé vytočit. Jedniý svízel je, že to zkoučí sám a o tom, že se jedná o výzkum neví nikdo, krom něj. Někdo jej zbil a skončil v nemocnici, kde si stihnul znepřátelit všechny jen během cesty na pokoj............ I v takovémto seriálu je občas možné narazit na sympaťáka. Taky sem tam zlkoumám lidi tím, že je popichuji. Nejlépe, pokud je neznám. :-)

Klub sráčů (2000) odpad!

Jeden z mála filmů, na které jsem musel koukat na vícekrát. Dokonce asi na 6x. Otřesný filmový zážitek, který mě, je-li někým chválen nutí dotyčného psychoanalizovat. Přejme si co nejméně takových símků. :-)

Kouř (1990)

Film má sice celé množství formálních a technických chyb, ale kolik jsem se u Kouře už nasmál a nazpíval. Prostě další do řady "kultovních" filmů.

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Jeden z nejtvrději, nejostřeji a nejnesnáze ignorovatelně kritických filmů, co jsem kdy viděl. Absence nějaké nosné narativní složky se pak dá vzhledem k zacílení filmu tolerovat.

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Klasika mé školky. Dokonce mě setiál stále velmi baví. Takže jasné plné hodnocení. A nejlepší je Michaelangelo. Co já se jako kluk navyráběl "ninjaků". :)

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Film je zvládnutý lépe výtvarně, než režijně. Z důvodu "blahořečenosti" snímku však zápory bývají nekriticky opomíjeny. I tak se ale jedná o výborný filmový zážitek.