• Krátkometrážní

Annie Hallová (1977)

Intelektuální romantická komedie dělající si srandu z přehaného intelektualismu a vypovídající životní pravdy. :) Aneb proč si u té romantiky taky nezapřemýšlet.

Svéráz národního lovu (1995)

Kultovní film naší základní školy. Spolu s Big Lebowski a Pulp Fiction. Už mi nikdo nesebere. Sice mi dnes snímek zas tak vtipný nepřijde, ale nostalgie je nostalgie.

Human Traffic (1999)

Sice "jen" hulím, ale film mě oslovil tak, že jsem se celou dobu neodtrhl. No, prostě za ***** a hlavně nenutit těm, kteří nechtějí.

Anémic cinéma (1926)

Zajímavé dadaistické rozvedení Rayogramů. Mimochodem, točeno ve studiu Mana Raye za jeho osobní asistence.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Film ze tří naprosto nesourodých částí. Můžete sice namítnout, že jsou odděleny úmyslně. To je pravda. Ale jakýmsi kompaktním dojmem by měly působit stejně. Kladem byla docela podařená uvěřitelnost postav, čímž se film liší od amerických konkurentů. To by ale stačilo tak na ***. Epilog jednu přidal, jelikož byl filmařsky a citově jedinou naprosto povedenou záležitostí. Dávám tedy tak 73%.

Transformers (2007)

Technicky trikově perfektní film bez jakékoli známky myšlenkového obsahu. Podívaná ale nádherná. ILM opět válí.

Lesní duch (1981)

První horor, u kterého jsem se opravu bál. :) je to tak. Ale na okraj, zatmění měsíce promítané na plátno vedle hrdinky. Díry ve dveřích proražené rukou ve tvaru skoropravidelného pětiúhelníku atd atd. Prostě úchvatná záležitost. A skoro Švankmajerovský konec. Pro mě zážitkem ***** naprosto přesvědčivě.

Bubba Ho-tep (2002)

Film výběrem tématu a zvolením různých stylů měl potenciál být nadprůměrný. Občas se objeví brilantní hláška, občas je vytěženo humorné z nastalých situací, výsledek je však daleko za možnostmi. Celý film jsem tak víceméně čekal, zda se neobjeví nějaký moment, který by děj zintenzivněl (nemusí jít o zrychlení či úchvatné obrazy), bohužel jsem však čekal marně. Proto dávám *** za nápad a co se vyvedlo.

Poslední štace (1924)

Výborný filmový zážitek. A závěrečný happyend je tak geniálně natočen, že lepší srandu si ze producentů snad ani udělat nemohl. Chtěli happyend, tak ho dostali v celé parádě. A na okraj vidět němý opravdu "němý", tedy bez jakýchkoli zvuků film je dnes již nečekaný zážitek. A opravdu byli lidé celou dobu zticha.