• Krátkometrážní

Populární mechanika pro děti (1997) (seriál)

Už jako prcek jsem z toho měl srandu. Vtipy naprosto stupidní, odbornost přízemní, "herecké" výkony neuvěřitelné atd. atd. Objektivně ale tak na odreagování pro člověka s 8 promile alkoholu.

J.S. Bach - Fantasia G-moll (1965)

Druhý film a takováto urbanistická zběsilost. Povedené využití velmi málo filmových prostředků pro kýžený efekt.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Zajímavé, nápadité, napínavé, hltací. Bohužel ale i nedopracované, občas nepřesvědčivé, rozvleklé. Celkem ale velmi dobrá záležitost, která mě místy až Lynchovsky příjemně mrazila (a nejsem úchyl, alespoň to o sobě nevím :) ). Série ale doplatila na televizní produkci. Hlavní herec je sice očividně sympaťák, ale herecky není příliš přesvědčivý. Ostatní herci nevyčnívali příliš a hráli kvalitně (co si pamatuji). Kamera průměrná (nehledě na to, že jsem měl možnost shlédnout nesmyslně ořezanou verzi pro pocit filmovosti, který pouze rušil kompozici). Hudba byla velice šablonovitá a bez nějakých nápadů. Do situací se tedy hodila, ale že by si jí člověk zapamatoval není moc šance. Poslední (tedy třetí) díl se mi zdál již méně povedený, než první a druhý. Prostřední bych osobně označil za nejlepší. Jinak celkově zážitek potěšující a pro odlehčenější "psycho" záležitost mohu jen doporučit.

Barva granátového jablka (1969)

Nevím, zda únavou, ale byl to jedeen z mála filmů, které jsem ve Varech měl probléém dokoukat. A pamatuji si jen "Joergyj!"

The Man with the Beautiful Eyes (1999)

Věrně ve film proměněná Bukovského báseň. Animace zachovává strohý styl autorova psaného projevu a stejně dokáže vystihnout to, co potřebuje. Dosti toho vystihl Gaskin. Já snad něco doplním později, až shlédnu znova a lépe vvnímám.

Odyssea (1992) (seriál)

Na dětský seriál povedené. Stejně ale jen 50%.

Šílený Max (1979)

Kdyby celý film měl spád posledních 25 minut, bylo by to pro film mnohem lepší.

THX 1138 (1971)

Kéž by současné sci-fi filmy měli tak působivou a úplnou atmosféru. Pro mě film patří do nejlepší skupiny artovýchsci-fi.

Ukradené Vánoce (1993)

Asi první americké zpracování vánočního tématu, které mě opravdu dostalo. Jsem příznivce loutkové animace a originálních muzikálů. Nemohu jinak, než 95%.