Život Warrena Buffetta (2017)

Pokud člověk sleduje aktivitu lidí na špičce všech společenských vrstev, který známe může si velice příjemně osladit život. Je toho tolik, co se můžeme o lidí jako je Warren, Gates nebo Musk dozvědět. Všichni jsou naprosto oddaní svému řemeslu a dělají ho sakra dobře.

Chceš mě, chci tě (2009)

Dlouho jsem se vyhýbal kýčovitým romantickým rádoby komediím a věděl jsem proč. Tohle je jen další hřebíček do rakve tohohle subžánru, kde se plytkovitě omývá stále dokola to samé a mě už z toho střeští hlava. Co to máte lidi za požitek z filmu, kde od začátku víte na puntík, co se stane - nějaké nabourání zaběhlých standartů by přišlo vhod - tohle je pro mě prostě nedostačující po všech stránkách. Typický film, na který se musí chlapi dívat a ještě během němu lhát, aby si to u své drahé polovičky vyžehlili.

Neviditelný (2020)

Tohle je těžký případ. Chvíli sledujete jeden z nejlepších a nejtraumatizujících hororů vůbec, abychom jste se posléze znovu dostali do pasáže, která je nudná a pro diváka vysilující. Patrně výborně odvedená práce, věřím, že nebylo vůbec lehké tento film udělat, o to víc udělat ho uvěřitelně, každopádně celkový dojem je hodně nevyvážený.

Díra (2019)

No dobře, snažím se trochu popadnout dech a sjednotit si myšlenky. V prvé řadě je nutno ocenit několik věcí, ve kterých film přeskočil filmy druhé o třistatřicettři stupínků. Film není žádná loudavá homogenní hodokvaška bez napětí, je to koncertní nálož toho nejtvrdšího ansáblu, který může leckdo odsoudit jako snahu čistě šokovat, ovšem v konceptu, na kterém je založený tento film je to víceméně dost vkusné, dá se říct, že povinné. Ať už film pracuje na jakékoliv základní myšlence tak vše funguje a pozornější z nás věřím mohou přejít z konspiračních teorií k věruhodným úsudkům, na kterých se celá tahle fraška veze. Chvíli se smějete, chvíli kroutíte hlavou, chvíle je vám ouzko, film je faktis deprimující, ale otrhnout se od něj nedá, těch otazníků, na které jsme byly zvědavý bylo strašně moc - a tak se dostávám k té jedné jediné věci, která mě zklamala, a to byl závěr. Možná, že po druhém přehrání mi zoubky skládačky lépe zapadnou, teď jsem stále ještě paralyzován. Tak jako tak, takový filmy můžu - naprostý odchýlení od jednorázových ohraných okázalostí, kde víte od první minuty o co go.

Vlastníci (2019)

Silně přitažený za vlasy, ale v českých mezí je to stejně jeden z nekorunovaných filmů roku, který potěší. Je hezké vidět starou dobrou plejádu českých hereckých es, jak se do sebe pouští, zkrátka se vyplatí si tu hodku a pul vymezit a mrknout na to, věřím, že pro mnohé to bude nejlepší věc toho dne.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Nějak už jsem přesycen všech těch novodobých, neustále se opakujicích blbostí na jedno použití a víc a víc se zaměřuji na starou dobrou klasiku, starší kvalitní černobilý filmy, kde je obsazeno jedno eso vedle druhého a lidi zde chodí v sáčku a kravatě. Tahle doba, mluva, zvyklosti a vůbec vše okolo mě imponuje a tohle je brilantní příklad toho, co lze získat, když víte jak správně rozpitvat svoji vizi, za dvanáct minut musí být všem jasný, že tohle není obyčejný film.

Panu učiteli s láskou (1967)

Určitě se zde dá najít spousta inspirace a porozumění ke svým žákům, i pro nynějšího učitele. Povinná projekce pro všechny ty bezhlavé učitele a učitelky, co k žákům přistupují bez toho, aby viděli svět jejich očima a projevili patřičný respekt. Pokud se vám třída bouří, problémem je patrně váš přístup, žáci se nesmí nudit, zvládnou vás prokouknout. Pěkný film :)

Půlnoční láska (2018)

Jako první film roku jsem si myslím nemohl vybrat víc depresivní záležitost. Přeji smutné sny všem.

Na východ od ráje (1955)

It was like James Dean. .... Můj první film od spanilé mladého sympaťáka a hned jsem propadl jeho kouzlu. Starší klasické filmy mají něco do sebe, zvlášť o svátcích, má to zkrátka jinou vnitřní strukturu a nádech, herci hrají jinak než dnes a režiséři točily rovněž jinak, někdo u těchto filmů nevydrží, no a jiní je dodnes právem opěvují, já se bezpodmínečně řadím k druhé jmenované kategorii.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Zlatej střed, který po minulým propadáku působí jako ohromná krasojízda, kde vše klape. Úplně hotovej jsem z toho nebyl, ale rád jsem uviděl zase pro změnu pány herce, kde Ruml převyšuje ostatní a moc rád jsem viděl můj milovaný Bouzov, takže letošní povinnost vůči diváku česká televize splnila a neurazila.