Člověk proti zkáze (1989)

Karel Čapek byl bezpochyby velký muž, ale mě přece jen v tomhle snímku něco chybí, možná větší autenticita a možná větší vtažení do děje.

The Loved Ones (2009)

Film je sice pěkně brutální, jinak ale nic moc pěkného nepřináší. 60%

Poslední dny Sophie Schollové (2005)

Pěkný povídací film, který si na nic nehraje a stojí pouze na vynikajícím scénáři. Po několikerém shlédnutí zvedám na pět hvězd.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Jakožto mírný sadista bych čekal ve filmu o sériovém vrahovi nějakou tu vraždičku, leč nestalo se. Film je vcelku nudným sledováním neustálého odmítání viny Teda Bundyho, který prochází soudní fází. K mému překvapení mi nevadí Zac Efron, hraje docela přesvědčivě, ale vadí mi to neustálé omílání jeho neviny. Řekl bych, že kdyby byly do filmu zahrnuty i vraždy, měl by ode mně vyšší hodnocení. 50%

Apokalypsa (1979)

Na mě je to moc dlouhé, viděl jsem SE verzi a musím říct, že ve mně nevyvolávala pocit totální Apokalypsy. Je to nepochybně řemeslně dobře natočený film, ale nedýchá na mě ten pocit absolutní bezmoci ve vietnamském pekle. Dialogy nejsou špatné, spíš jen postrádají hloubku. 60%.

Zombie přichází (2005)

Je to jeden z těch slabých zombie filmů, ale pořád tam jsou zombíci a to mi stačí. Dialogy jsou příšerné, ale pořád tam jsou zombíci. :-)

V kůži Johna Malkoviche (1999)

První co mě napadlo.. WTF? Co to jako bylo? Cameron Diaz v kleci, John Malkovich s prsama a k tomu věčně ohnutej John Cusack. Je to jen slátanina nebo geniální film? Snažil jsem se si odpovědět už od prvních minut, kdy mi film začal zahlcovat mysl. Nakonec jsem dospěl k názoru, že je to něco mezi, jakýsi hybrid, který je potřeba opravdu pochopit a to třeba i opakovaným shlédnutím. Takže doufám, že až si to třeba pustím vícekrát, budu zase o chlup moudřejší a budu si jistější tím, čím tenhle film vlastně je.

Insidious (2010)

Když vezmu čistě hororovou stránku, je film ze všech stran dokonalý - jak hudbou, tak příběhem, tak hereckými výkony. James Wan se předvádí jako dokonalý znalec hororu a dokáže mu vdechnout život, ba co víc život s gustem a chutí.

V/H/S/2 (2013)

Řekl bych, že VHS 2 se snaží dostat se víc pod divákovu kůži, ale podle mě se to moc nepovedlo. Příběhy jsou slabší než v prvním díle.