Nedotknutelní (2011)

K tomuhle filmu snad jen tolik... Je mi líto těch lidí, co hodnotili jako odpad.

Mama (2013)

Atmosféra se od začátku rozvíjela velice svižně. Od naprostého tajemna až k pochopení a dalšímu očekávání. Film nepostrádá akci ani velice slušné napětí. Občas mě vadila snaha diváka vylekat náhlým hlasitým zvukem. Po velmi slušně odvedené práci, kdy jsem se občas vcelku bál, až mi naběhla husí kůže, mi chuť pokazil závěr. Sice tam byla hezká snaha o originalitu v kompromisu dělení(**SPOILER** "jedno dítě vám dám a druhé sejmu" **END**), ale v tom provedení bylo příliš patosu. Vzpomněl jsem si na Erbenovu Polednici a veškerý strach ze mě spadl... Pokud to byl záměr, aby se divák slušně vyspal nebo nebál cestou z kina, pak smekám. Po Sinisterovi další kvalitní horror, který nesází na primitivní lekací scény, ale baví sofistikovaným způsobem.

Faunův labyrint (2006)

Nedovedu pochopit, že mi takhle hezký filmový zážitek 7 let unikal... Výborný pohádkový příběh z říše fantasy prolínající se se surovostí situace po fašistickém převratu ve Španělsku mě nadchnul, ačkoliv nejsem fanda fantasy. Přiznám se, že chvílemi se mnou cloumaly emoce. Film staví do jasného kontrastu dětský nevinný svět plný ideálu a krutost světa skutečného. Nebylo snad nic, co bych mohl hodnotit záporně...

Rychlejší (2010)

Žánrový průměr, jehož scénař by šel natahovat do nekonečna. Naštěstí na seznamu pomsty bylo jen pár jmen. Výkon B.B. Thorntona, kvůli kterému jsem se na film díval, mě také příliš nenadchl...

Jméno (2012)

Precizně odvedená práce. Dialogy nejsou nudné, jsou vtipné a v závěru se pořádně vyostřují.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Přibyl nám oproti prvnímu dílu Chuck Norris a Van Damme. Obsazení tedy opět parádní! Film nenudil, opět to byl ujetý akční snímek, občasně proložený vtipem. Některé scény byly tak přehnané, že mě to přišlo spíše na škodu... Pokud bude 3. díl posledním, tak to bude asi pro celou "sérii" dobře. 4 snímky přes kopírak by už u mě ani vynikající obsazení nezachránilo. Nicméně dobrá podívaná.

Nacistická Velká cena (2004) (TV film)

Velmi zajímavý dokument! Neměl jsem ponětí, že někdo takový existoval a navíc Brit v této době ve stáji Mercedesu... Překvapující snímek, stejně jako poválečné postavení Britů k osobě vynikajícího závodníka...

Hitlerův Norimberk (2011) (TV film)

Pozitivem dokumentu je použití nepříliš známých televizních záběrů. Jinak to působí neuceleně a nepřehledně

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

Historie nacismu v kostce, vcelku hezky zpracovaná. Dokument končí v roce 1935, což je dobře, protože jsem se osobně bál, že autoři budou chtít shrnout 2. sv. válku do posledních 10 minut, ale to se nestalo.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Skvělý film, pro který dle mě absolutně neplatí přívlastek "teenagorvský", myšleno "jen pro teenagery". Sice je to film o teenagerech, ale psychologické zpracování jistě osloví i generace a hodně let starší! Několik úrovní potlačování citů, od prosté stydlivosti, přes nesmělost až po strach, je opravdu vykresleno parádně. Mohu říct, že mě to velmi oslovilo, ale občasná nepřehlednost mi neumožňuje dát plný počet.