Český žurnál - Život a smrt v Tanvaldu (2013) (epizoda) odpad!

Snímku chybí jakákoliv dřívější charakteristika postav. Ono vyjet si trestní rejstřík zúčastněných a zmapovat jejich minulost by bylo jistě pro diváka, i samotné autory, leckdy překvapením. Naprosto demagogicky pokládané otázky, zvláště pak mladým lidem, kterým jsou podsouvány odpovědi... V tomhle "dílu" prostě není nic... "jako když kráva sere do vody a dělá to plác!". Jinak názor pana Klusáka, že Češi cikánům vlastně jen závidí, je naprosto v pořádku! Pokud totiž někdo celý život dře a má holou prdel, pak mu vadí, když někdo celý život páchá kriminální delikty a inkasuje peníze od státu... Samotný čin nemá cenu komentovat, kdyby to nedopadlo takhle, tak si v novinách třeba přečteme o smrti jednoho důchodce...

Velký útěk (1963)

Skvělý příběh, skvělé obsazení... Ale celkově mi to přišlo dost dlouhé, a proto 1 hvězda dolů. Jinak vynikající snímek!

Jackie Brown (1997)

Tenhle Tarantinův film mě příliš neoslovil. Na Tarantina to bylo až příliš konzervativní a asi jsem čekal něco jiného, proto spíše zklamání...

Nespoutaný Django (2012)

Jedním slovem, skvělé! Kdo má rád Tarantina, tak si tady přijde na své se vším všudy.

Atlas mraků (2012)

Téměř 3hodinová podívaná o ničem... 6 nevýrazných příběhů, které nenesly nic, co by stálo za zapamatování. Film mě poslední hodinu dost nudil. Hezky se na to koukalo, ale občas jsem se přistihl, že přemýšlím o něčem jiném. To, že jeden malý skutek ovlivní budoucnost je dle teorie chaosu možné, ale určitě to šlo sdělit poutavěji a zajímavěji a především přehledněji a rychleji.

Argo (2012)

Obyčejný film o neobyčejné události. V závěru je divák svědkem rychle navazujících dramatických scén a vše vychází "filmově" o vteřinky, což vcelku ubralo na věrohodnosti. Měl jsem strach, že film bude zneužit k nějaké amerikanistické propagandě, což se naštěstí výrazněji nestalo. 70 %.

Let (2012)

Když člověk pomine, že takhle by asi v podobné situaci letadlo fakt zachránit nešlo, tak může sledovat nadprůměrný film. Sice se nedomnívám, že by těžký dlouhodobý alkoholik mohl létat s letadlem, bez toho aniž by se na to přišlo, ale i to jsem ochoten pominout. Ve filmu jde především o osud člověka, který hledá sám sebe. Člověka, který rodinu i kariéru utopil v chlastu. Konečná zápletka se dala vytušit už hodinu předem a stejně tak i její výsledek. Přesto mě film oslovil a určitě je to nadprůměrný počin. Výkon Denzela Washingtona rozhodně zaslouží pochvalu!

Majestic (2001)

Začátek vypadal velice slibně, jenže pak film sklouzl k něčemu, co jsem si nepřál. Takovou dávku sentimentálního patosu jsem už dlouho nedostal. Místy to bylo tak strašně přeslazené, že jsem si připadal jak kdybych jedl cukrovou vatu. Příběh sice zajímavý, ale naprosto jsem mu nevěřil. Po 9 letech přece otec pozná, jestli se mu vrátil syn anebo cizí člověk, i kdyby podoba byla sebevětší. Slza, co ukapla v závěru divákovi na baru, tak to už byl vrchol. Prostě celkově jsem tomuhle filmu nevěřil a považuju ho za typickou americkou slátaninu, u které mě napadá: "Abyste se z té Amééériky neposrali!". Slabší 3 hvězdy.

Zjizvená tvář (1983)

Zjizvená tvář Tonyho Montany a především jeho zjizvená duše jsou výbornou 170 minutovou zábavou. Klasická gangsterka a vynikající Al Pacino, to je kombinace, která u mě vždycky bude slavit úspěch nejvyšší!

Faktor 8 - Smrtící virus (2009) (TV film) odpad!

Na tomhle filmu bylo snad úplně všechno špatně... zřejmě to v závěru zjistili i sami tvůrci, že natočili debilitu a nevěděli jak z toho vybruslit, tak závěr na obrazovku napsali. Mohli si ušetřit práci a napsat na začátku rovnou "tento snímek je píčovina" a nechat to tam 90 minut a bylo hotovo!