Muž na Měsíci (1999)

Už jen začátek a úvod filmu nechávají tušit, že divák bude sledovat něco neobvyklého.. Na takové filmy se nezapomíná a díky takovým filmům se nezapomína ani na lidi, kterých se film týka. My chceme Andyho!

Hamilton: V zájmu státu (2012) odpad!

Abych po 40 minutách mohl shrnout vše do 1 věty? Tak to je na akční thriller sakra málo! Už po 7 minutách, za které padly asi 4 slova, jsem si říkal, že s tímhle filmem není něco v pořádku. To se jenom potvrdilo a ja tak po dlouhé době musel film vypnout, aniž bych ho dokoukal. Tohle je pro mě ukázka nudného zbytečného odpadu!!

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Prvních 6 dílů bravurních! Pak se to začalo na můj vkus až příliš brzy zamotávat a po shlédnutí posledního dílu mám pocit, že už nám autoři řekli vše, co mohli. Mám obavu, že to co teď bude následovat bude pokus uměle nastavovat a tím půjde strmě kvalita dolu. Poslední dva díly mě opravdu zklamaly... Celkově za 1. sérii 4 hvězdičky, páč to bylo chytlavé a děj zvládl strhnout divákovu pozornost. Tak uvidíme, co dál...

Osudový dotek (2004)

Film jsem viděl znovu po delší době, ale scény se mi vcelku živě vybavovaly, takže už první zkouknutí na mě působilo dost silně. Film byl svým námětem velmi zajímavý. Příběh chlapce, později muže, který se snaží vybrat dokonalou alternativní budoucnost pro sebe a své přátelé, což se ukáže jako dost nesnadná věc. Pokud něco chceme získat, vždy něco musíme obětovat... Velmi kvalitní kousek!

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Viděl jsem první a druhý díl. U ostatních jsem se docela obával, abych si nezkazil "chuť". Zkouknutí posledního kousku téhle série jsem však neodolal a mám smíšené pocity. Cílem nebyla totálně bláznivá komedie, což je s ohledem na námět docela pochopitelné, ale přesto mi to přišlo až moc dlouhou dobu zbytečně vážné. Smál jsem se méně, než bych čekal, ale rozhodně šlo o dobrou zábavu.

Méďa (2012)

Občas až příliš zbytečné romantiky, ale vcelku příjemný film. Typická komedie, která by měla za úkol hodinu a půl nutit k smíchu to nebyla, ale na škodu to nebylo. Hezký námět, a proto se přikláním spíše ke 4 hvězdám.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Seriál jsem nesledoval, ani mě nijak nelákal. U filmu mi tedy chyběly asi některé spojitosti, ale celkově to byl pro mě lehce nadprůměr. Občas byly hlášky vtipné, že bych se ale hodinu a půl za břicho popadal, to vůbec ne. Někdy to bylo až příliš dramatické a postava, kterou ztvárnil Vetchý mi byla charakterově naprosto odporná, i když jsem pochopil, že byla schválně takto přehnaná. Jestli to byl záměr, pro mě to znamená spíš mínus, když mě v komedii nějaká postava vyložene sere.

Diktátor (2012)

Nekorektní humor v podání Cohena má něco do sebe. Hodněkrát jsem se zasmál a tudíž mě film přinesl to, co jsem čekal. Narážky na izraelce, politý izraelský premiér tělesnou tekutinou, scénka při níž je Cohen v roli porodníka a spoustu dalších určitě chvíli nezapomenu. Stejně jako reakci na těhotenství: "A bude to kluk nebo potrat?". Mému gustu tenhle film seděl a dobře jsem se bavil!

Zvrat štěstěny (1990)

Velmi zajímavý námět. Žena k nám promlouvá z kómatu a vypráví svůj nešťastný životní příběh. Z toho v jakém stavu se ocitla je obviněn její manžel, ale situace se zamotává, když vyplývají na povrch skutečnosti o její náklonosti k alkoholu a k lékům... Předem upozorňuji, že k rozuzlení film nedospěje, protože jak to vše bylo se dozvíme až na druhém břehu. Lepší 3 hvězdy.

How to Irritate People (1968) (TV film)

Rukopis Pythonů je cítit, ale tohle je rozhodně slabší sbírka skečů... Některé scénky jsou povedené, ale v součtu je to tak půl na půl. Čekal jsem o něco víc, takže nakonec pouze lehce nadprůměrná zábava. Scénka s piloty famózní!