21 gramů (2003)

Ve vetšině filmu, kdyby se podobně skákalo po časové linii, tak se z toho stane nepřehledný guláš. Autor tohoto snímku s tím však pracoval bravurně a jen tak umocnil kvalitní filmový zážitek. Emotivní snímek o zajímavém propletení lidských osudů. Bohužel velmi smutném propletení.

Most přes řeku Kwai (1957)

Výborný válečný snímek! Pevná morálka a řád tuží charakter, ale nic se nesmí přehánět... Občas film působí nerealisticky, v některých situacích by se zřejmě člověk/voják zachoval jinak, než postavy ve filmu. Nicméně plukovník Nicholson měl v jedné věci pravdu. Organizovaná práce je pro jakoukoliv společnost prospěšnější než zahálka. Neodpustím si odbočku úplně mimo... Kdyby cikáni pracovali, tak nemají čas ani sílu krást! A každému ať se splní heslo plukovníka Saita: "Buď šťastný ve své práci!"

Všichni moji blízcí (1999)

Pěkně zpracované drama. Herecké obsazení je slušné, a to i přesto, že film neměl jistě velké ambice. Je to taková pěkná jednohubka, která místy až moc "tlačí na pilu" a snaží se vyždímat nějakou tu slzu. Osobně mě velmi dostala scéna, když dvě malé židovské děti zpívají Die Fahne Hoch před zraky celé jejich rodiny... Tam je hezky vidět ta dětská bezstarostnost a naivita. V kombinaci s vážností celé situace to je velmi silný okamžik. Za záchranu nevinných patří panu Wintonovi poklona!

Povídky z New Yorku (1989)

Vcelku absolutně nechápu, co má tento film přinést... Když budu hodnotit postupně, tak první povídka od Scorseseho o platonické lásce malíře byla podprůměrná. Druhá od Coppoly byla víceméně pohádková, ale příjemná a nenudila. Naprostým vrcholem je pak povídka od Allena, která je naprosto vynikající! Podprůměr, průměr, nadprůměr, a tak spíše 3*.

Rallye Dakar - 30 let historie (2008)

Prvních pár minut z úplných počátku Dakaru mě bavilo, ale následně se to zvrhlo v sestřih rozhovoru s jezdci (zpravidla francouzskými) z jednotlivých let. Úplně jsem postrádal jakékoliv číselné podklady (mapy, délky tras, časy, rychlosti apod.). Navíc mě iritovalo rozmazávání reklam na vozech a kombinézách jezdců. Kategorie kamiónu jakoby totálně neexistovala. O legendě Dakaru, Karlu Lopraisovi, který 6x vyhrál nepadla ani slovní zmínka... Na to, že se mu říká Pan Dakar i mezi závodníky, tak je to až trapná hrubka! Příliš útržkovité, bez faktů. Nedozvěděl jsem se nic ani o závodnících, kteří položili život... Nicméně můj obdiv tato banda dobrodruhů má a já smekám kloubouk. Hodnotím však dokument a 30 let tak známého závodu takhle odfláknout, to snad raději netočit nic! Bylo to ve stylu sestřihu, který vidíme po každé etapě, jsem zklamán :(

Dospívání po americku (1993)

Zajímavý příběh mapující dospívání spisovatele Wolffa, který v tomto filmu ztvárnili převážně De Niro, Barkinová a DiCaprio. Musím říci, že přesvědčivost, se kterou svou roli zahrál Robert De Niro je stoprocentní. On se tou postavou prostě stáva, on ji nehraje. Jeho výkon ve mně vyvolal řadu emocí. Výkon 19letého DiCapria také výborný, i když ho zrovna příliš nemusím, tak tato role mu sedla na míru. Pro mě tedy výborné vyprávění nelehké části života jednoho mladíka. Herecké výkony bravurní a ani chvíli jsem se nenudil, a to také díky příjemné hudbě, více než 4 hvězdičky!

Drive (2011)

První půlka mě příliš nebrala. Kamenný ksicht Goslinga v situacích, kdy mi to prostě nesedělo. Protahované záběry beze slova, na kterých nebylo co si užít... Občas jsem měl pocit jako dříve, když v nějaké hře nešlo přeskočit otravné intro. Navíc se mi vůbec nelíbila hudba. Po půlce se to změnilo v akční film (z romantické balady), ale nijak nadšený jsem z toho nebyl a bavilo mě to spíše podrůměrně.

Absurdistán (2006)

Bravurní pohled do budoucnosti! Spousta diváku se v aktérech má šanci z části najít už teď, takže se film dá brát jako návod, jak se chovat a koho třebas volit v prezidentských volbách! Ale hlavně nelejte limonádu na záhonky! Parádní komedie, u které se nepobaví pouze idiot!

Insomnie (2002)

Vynikající herecké obsazení! Al Pacino jako vždy zářil, ale na Williamse mi charakter jeho postavy vůbec neseděl. Jinak dobré drama s krimi zápletkou. Docela mi na konci vadila až přílišná invence policistky Ellie. Díky obsazení nadprůměrné. A "klíčová" scéna před akcí u rybářské chatky mi není příliš jasná, proč tam vlastně lezli?...

Simone (2002)

Jak se nechá společnost povodit za nos... Krásná ukázka, jak v podstatě banálně a jednoduše ovlivnit veřejné mínění. No jo, tak to dopadá, když si člověk neuvěřuje informace a nechá sebou vrtět, tak jako pes vrtí ocasem. Zajimavý námět a opět výborně ztvárněná hl. role Al Pacinem, a párkrát jsem se i zasmál, což se mi u komedií moc nestává...