Čas opilých koní (2000)

Příběh je to smutný. Ukazuje tvrdý život v horských vesnicích na hranicích Íránu a Iráku, kde již od malička pracují i děti. Zjevná je naprosto odlišná kultura. Především vzájemný respekt a slušnost můžeme Peršanům jen závidět. Nicméně film byl spíše dokumentem o tvrdém a těžkém životě v těchto končinách. Mě ve snímku chyběl nějaký slušný příběh. Jak to začalo, tak to vlastně skončilo, takže jsem docela zklamaný.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Oproti prvnímu dílu tomu chybělo to správné napětí. Nebyl z toho cítit ani ten severský chlad... Prostě oproti prvnímu dílu to šlo minimálně o úroveň níž. Nemělo to ten správný říz a bylo to dosti laciné, taková obyčejná kriminálka s nic moc zápletkou. To nejlepší bylo asi přenesení dětského traumatu hlavní hrdinky, jehož pozadí nám bylo servírováno. Pro mě rozhodně zastínilo hlavní děj, který vlastně ani nevím jaký byl (kromě rozpletení již zmíněné zápletky). Za závěrečnou scénu s hrobem jsem měl chuť hodnocení ještě ponížit, ale to by asi nebylo spravedlivé. Přesto si myslím, že hlavní hrdinka může přežít i bez trojnásobného postřelení a bez toho aniž by se musela po několika hodinách postřelená vyhrabat z hrobu, do kterého byla pohřbena atd. Snad mě třetí díl nezklame... Tohle s bídou průměr.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Od filmu jsem dostal vše, co jsem si sliboval. Opět po celou dobu sledování z něho byla cítit severská chladnost. Místy byl thriller s kriminálními prvky okořeněn drsnou dramatickou scénou. (Mně) Naprosto neznámí herci podali slušné výkony a děj doprovázela velmi dobrá hudba. Lisbeth je možná až moc extravagantní, ale dá se to přežít a díky jejímu životnímu přiběhu vlastně i pochopit. Dlouhá stopáž nebyla překážkou a já si to v klidu užil. Už se těším na další dva díly, které nepřímo na tento navazují.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Krásné drama s vynikajícím De Nirem! Všichni jsou skutečně rádoby v pohodě, ale není to až tak úplně pravda. Tenhle film má něco do sebe a ať si to tam najde každý sám. Mě osobně se to velmi líbilo. Naokraj z něho vyplývá jedna zkušenost. Jestli chceš bezdomovci v podchodu něco dát, tak ať je to kopnutí a nic víc! Příjemně strávená hodina a půl.

Všemocný (2011)

Jednohubka. Nic víc. Námět vypadal slibně, ale film místy nedával smysl. Hezky se na to koukalo, ale byla to vlastně blbost. Navíc mě příliš nesedí z lidského pohledu, že feťák (ničím jiným pro mě hl. hrdina není) prožije vlastně jakýsi happy-end. Na bezmyšlenkovité zkouknutí to jde, ale nic víc než průměr to pro mě neznamená. Nutno dodat, že jsem se zásadně nenudil, a proto 3 místo 2 hvězd.

Psí odpoledne (1975)

Tenhle film mi absolutně nesedl. Začínalo to velice slibně, ale bohužel jsem se druhou hodinu dost nudil (vyjma posledních 10 minut). Scénář byl sice zajímavý, ale stopáž na můj vkus příliš dlouhá. Výborný výkon jednoho z mých nejoblíbenějších herců na začátku jeho hvězdné kariéry mi nestačil. Koukat se na upocené tváře a poslouchat v tomto případě dost příšerný český dabing bylo pro mě místy utrpením. Bohužel pro mě jednoznačně podprůměr... Sledování filmu mi opravdu způsobilo psí odpoledne.

Volání o pomoc (2007)

Když jsem četl, že se události ve filmu týkají 11. záři, tak jsem čekal nálož amerikanismu a snůšku patosu. To jsem se ale šeredně zmýlil! Ve filmu v podstatě ani nejde o to, jak se to stalo, ale co se stalo. Příběh se zaobírá lidskými hodnotami a líčí útrapy člověka, který přišel o všechno. Sám sobě však celou tragédii ještě zhoršuje totálním uzavřením před okolím. Film je to bezpochyby smutný, přesto jsem se v určitých chvílích zasmál. Adam Sandler byl naprosto vynikající a i když se ve filmu usmál, tak z něho byla cítit ta neskutečná lítost, kterou si v sobě nese. Krásný film, který chytne za srdce. Upřímně jsem ale nepochopil scénu s fotkami u soudu, ta mě mírně ponasrala, tam se až moc tlačilo na pilu....

O myších a lidech (1992)

Lehce koukatelná filmová adaptace Steinbeckova dramatu. Knihu jsem před shlédnutím nečetl. Přesto jsem místy předvídal děj. Ve filmu je ztvárněno přátelství dvou mužů, z nichž jeden je mentálně retardovaný. Přesto se oba mají vzájemně oddaně rádi. I když rozumnému snílkovi Georgovi je Lennie jen na obtíž, ale neumí se od něho oprostit. Podobně jako se ztvárněný stařík neumí vzdát svého starého psa, který už je prašivý, nepohyblivý, smradlavý, a tak vlastně zbytečný. Avšak přátel, které mamé v srdci, se jen tak nevzdáme, i když by to bylo někdy přínosnější. Starý pes pouze smrdí a překáží, proto nakonec musí zmizet. Podobně jako dobrotivý, ale pro svou blbost okolí nebezpečný, Lennie. Zajímavý životní příběh podtržený kvalitním hereckým výkonem Malkoviche. Filmově lehce nadprůměrné, scénář výborný. Celkově někde mezi 3,5-4*.

Donnie Darko (2001)

Podle přečtení pár zdejších komentářů jsem čekal od filmu o dost víc. Bohužel film nijak nadpřirozený nebyl, i když se na to rozhodně snažil hrát. Ani nějak nechápu, co nebylo k pochopení na konci filmu... V podstatě lze shrnout tak, že psychicky narušený chlapec měl vize do budoucna, které se nakonec splnily. Občasně tyto vize/halucinace nedávaly smysl, což je u těchto paranoidních projevů jasné. Ten konec světa, který Donnie na konci jednou prožil, byla ztráta jeho lásky. Východiskem z tohoto strachu byl naservírován alternativní konec, kde se Donnie rozhodl pro jiný osud. Raději než aby svou lásku ztratil, rozhodl se jí nikdy nepoznat a obětovat svůj život pro ní. Některé odbočky jsou ve filmu potěšující a mysteriozní atmosféra je taktéž vydařená. Příběh je ale vskutku jednoduchý a pouze "na oko" obalený. To konce u Lynchovek způsobí v mozku jinou paseku, ale to proto, že pochopit ani nejdou! Průměrný film, ve zlatkávém obalu. Líbil se mi soundtrack a asi bych slabší 4 hvězdy dal, něco do sebe to rozhodně mělo. Ale to hodnocení je skutečně přehnané! 70%

Řezníci (2003)

I když se v nově otevřeném řeznictví brzy začíná dít docela zvrácená věc, tak bylo sledování filmu příjemnou záležitostí. Film ukazuje, jak se člověk může zmýlit, pokud bude hledat spojitosti ve věcech, kde žádné nejsou. Stejně jako si Svend myslel, že úspěch jeho prodeje přijde, když naporcuje dalšího člověka, tak jsem se jednou já domníval, že jsem vyhrál, protože jsem předtím dal bezdomovci 20 korun, což jsem několikrát zopakoval, ale byla to fatalní blbost! Každopádně režisér Jensen opět pro podivné chování svých postav jako jakousi příčinu dáva těžkou životní zkoušku anebo "teror" v dětství. Místy úsměvné, ale celkově velmi milý film, takže bezproblémů 4 hvězdy.