Tenkrát na Západě (1968)

Velmi kvalitní western s naprosto skvělou a chytlavou hudbou! Přesto se mi Hodný, zlý a ošklivý líbil o něco víc, a proto jen 4 hvězdy.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Jedním slovem paráda! Napětí, akce, atmosféra a místy i humor... Nemá cenu se rozepisovat, protože tohle je skvost v tomto žánru!

Pro pár dolarů navíc (1965)

To, co člověk čeká od westernu, tak v tomhle filmu dostane. Navíc skvělá hudba mistra Morriconeho... Asi dvakrát jsem se trochu ztratil v ději, resp. spíš jsem moc nepochopil proč se to či ono děje, přišlo mi to nelogické. Každopádně dva lovci padouchu s kamennou tváří a přesnou muškou mě bavili.

Warrior (2011)

Jedním slovem kýč. Od cca 5. minuty bylo úplně jasné, jak celý film dopadne, a to tak, že téměř do detailu. Průběh byl totálně předvídatelný a akorát se na něj balil jeden kýč za druhým... Ach jo, tak vysoké hodnocení nedovedu pochopit. Řekl bych, že to byla taková nepovedená "van Dammovka". Navíc UFC mě moc nebaví, oproti soubojům mezi 16 provazy. Když už nic, tak ten van Damme ten kickbox uměl, tyhle mlátičky jsou o ničem. Zlatý Souboj cti, Krvavý sport, Kickboxer anebo Street Fighter... za totálně přehnaný konec to padlo do podrůměru. Jsem zklamán. Dobrý koment: GilEstel.

Zkrocená hora (2005)

Pěkný film se smutným koncem. Životní příběh dvou mužů kdesi na rozhraní... Každý by měl svůj život žít podle svého a né podle toho, co chtějí ostatní. Proto si říkám, co za kretény hodnotí jako odpad jen kvůli vyobrazenému tématu. Nicméně já hodnotím film a ten se mi líbil. Samozřejmě je jasné, že některé scény můžou někomu vadit, ale to někomu černoška v pornu taky.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Slušné vygradování celého příběhu. I přes dlouhou stopáž film nenudil a příběh se zajímavě rozplétal. Vzhledem ke zmíněné délce ani nebyl problém vylíčit rozuzlení srozumitelně a tudíž jsem se v příběhu neztrácel. Celkově velmi vydařená trilogie. Potěšil mě konec, protože už jsem čekal závěrečné titulky, ale ještě jsem se dočkal jednoho rozuzlení...

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Líbila se mi hudba a vtipných bylo pár hlašek. Zajímavé byly hrátky s kamerou a barvami. Tarantinův styl byl z filmu poznat. Bohužel scénář byl tak slabý, že mě u filmu držela jen výborná hudba a Kurt Russell. Místy neskutečná nuda, místy akční sranda... Dialogy byly zpravidla bezduché plácání, což mě zklamalo asi nejvíc. Bohužel negativa převážila, a tak slabší průměr.

V Číně jedí psy 2 (2002)

Stejně jako v prvním díle, který na tento druhý navazuje, jsem se výborně bavil. Naprosto cynický Harald a vynikající absurdní scénky plné černého humoru mě opět 95 minut skvěle bavili. Tolik zvráceného humoru najednou, to mi skutečně zachutnalo! Když pětinásobný vrah žen, hrabající se v kabelce nad omráčenou ženskou obětí na svou obhajobu říkal, že nejdříve telefonovala, pak zafoukal vítr a ona spadla, tak to jsem šel do kolen! Chápu, že někomu tento styl humoru nesedí, pak s filmem bude mít zásadní problém, ale já se opravdu bavil od začátku do konce! Vynikající nadsázka!

Góóól! (2005)

S dovolením si vypůjčím koment uživatele Superpero: "Člověk přesně ví, co se bude dít, ale je to prostě fajn film." A vzpomenout si přitom na dokonalou sezónu Liverpoolu, to byl takový bonus.

Paranormal Activity (2007) odpad!

Paranormal debility. Průběh filmu byl jasný už po dvou minutách. Polohystericka holka pronásledovaná duchem/démonem a její radoby nebojácný přítel, který si z ní téměř dělá srandu a jí to strašně sere. Navíc si borec koupí kameru... Takže jakej asi bude průběh filmu? Kdy jindy se na tohle koukat, než sám v 1 ráno, abych se bál? Bohužel se to nepovedlo. Hysterický řev, neustálé volání:"Micahu!!", mě dokáže akorát nasrat a ne vyděsit. Jediná solidní scéna byla, když se hysterka zvedla z postele, dvě hodiny tam čuměla na spícího přítele, a pak odešla ven na lavičku. Nebýt venku taková zima, tak bych tam šel asi taky... A konec se dal vytušit přibližně v půlce filmu. Nasralo mě to, nebál sem se a byla to nuda. Kdyby si to třikrát před tou kamerou rozdali, tak by to bylo lepší. Odpad!