Volební noc (1998)

Určitě by se před snímek dalo přilepit: "Podle skutečné události.".

Ernst & Lyset (1996)

"Už pro vás s otcem na trhu není místo...". Možná dobře, že se Ernst přesvedčit nenechal. Takový zabedněný idiot, aby byl vyvoleným, to by byla paráda!

Blikající světla (2000)

Pouhé 2 scény mi přišly vtipné. Chápu, že komedie není stěžejním žánrem filmu, ale i tak to je málo. Nejzajímavější a nejpůsobivější pasáže byly vzpomínky hl.hrdinů na tragédie, které prožili v dětství. Jinak nemám proč na tenhle snímek vzpomenout... Žádný lepší, než lehce podprůměrný pocit z toho nemám.

Sejmout zabijáka (2011)

Jednoduchá klasická gangsterka s poutavým příběhem. Film mapuje clevelandské podsvětí 70. a 80. let, v němž se odehrává válka mezi Iry a Italy. Děj je klasický. Padouch začíná na nule, vypracuje se na kápa. Najde si ženu, stvoří děti. Ta ho však opustí. Najde si další. Mezitím vybuchují bomby v autech, kulky si nachází místo do hlav apod. Stopáž filmu je rozumná, a tak můžu říct, že jsem se velmi slušně bavil. Slabší 4*.

Muži v černém 3 (2012)

Z doslechu jsem měl docela strach, že nebudu spokojen, a tak jsem měl už předem negativní předsudky. Opak se stal pravdou a slušně jsem se bavil. Příběh byl kvalitní a velmi dobře se v něm orientovalo, což by člověk u akční komedie očekával. K vidění byly i slušné efekty a akce také nechyběla. V podstatě jsem si nevšiml výrazně nudné pasáže a propletení příběhu s historickým milníkem se mi taktéž zamlouvalo. Potěšil mě i synchronizovaný skok makléřů, když byl zmíněn pád burzy na Wall Street... Na konci se mi zdálo, že autoři až moc tlačí na pilu a nutí diváka možná i k slzám, ale jinak byl konec velmi pěkně nalinkovaný. Byl jsem na vážkách mezi 3 a 4, ale za překonaná očekávání 4*.

Prostředníci (2009)

Bohužel jsem po zkouknutí zklamán. Další film s žánrovým řazením "komedie", ale já se ani jednou nezasmál. Úsměvná byla pouze scénka s onanujícím teroristou uprostřed pouště v malé budce, na které byl satelit. Podobně vypadají příbytky v romských osadách, akorát do nich bohužel nelétají rakety vzduch-země. Příběh byl vcelku zajímavý, ale námět nelze nijak vyzdvihnout, protože film byl podle skutečné události, takže tvůrcům příliš práce nedal. Tudíž film je lehce nadprůměrnou večerní jednohubkou s přiliš utahaným prostředkem a odbytým závěrem.

V Číně jedí psy (1999)

Vynikající snímek! Zoufalý bankovní úředník, kterého životní situace dovede k zoufalým činům, se spojí se svým cynickým bezohledným bratrem a spolu s jeho dvěma lehce poddajnými zaměstnanci a jedním Indem začnou vyvádět poměrně zajímavé kriminální kousky. Chlad, který vystupuje z postavy Haralda je vskutku s dánským patentem. Skvěle jsem se bavil a film mě dostkrát slušně rozesmál. Za velmi hezky vymyšlený konec a za to, že jsem dostal, co očekávám od akční komedie, nemůžu jinak než udělit plný počet! Z filmu mi utkvěl jeden monolog Haralda: "Nic není správný a nic špatný. To záleží na tobě. V Číně můžes klidně sežrat psa a nikomu to nevadí. Rozhodli se tak. Jde jenom o to zjistit, v čem nejseš dobrej a prostě to nedělat. Je to jednoduchý."

Adamova jablka (2005)

Obdivuju tenhle film z prostého důvodu, a to že jsem se u něj dovedl zasmát, i když se po většinu času zaobíral vážným tématem. Je to však vyrobeno s tak krásnou nadsázkou, že se místy smíchu obránit nešlo. Film krásně ukazuje, jak zaslepenost nemusí být nutně na škodu a víra může člověku pomoci. Na druhou stranu je však také slepá víra zobrazena jako negativum, protože se v té slepotě může člověk zaseknout a není schopen se bez impulsu pohnout kupředu. Holt pravda je někde tam venku a ať si každý přebere sám, kde vlastně je. Výborné drama se satirickými prvky, které davá jasné poselství. Ani člověk na totálním dně, balancující na hranici smrti, není mrtvý a může začít opět žít! Závěr filmu je vlastně optimistický, ale zároveň naznačuje, že nikdy nepůjdou všichni po té správné cestě. A která cesta, že to vlastně je?... Poctivé 4 hvězdy.

Čas probuzení (1990)

Velmi hluboký příběh. Vynikající herecký výkon Robina Williamse a nadpřirozené herecké vystoupení Mistra De Nira. V průběhu filmu si člověk uvědomí ty skutečně důležité životní hodnoty a hlavně, že tou nejdůležitější je možnost žít. Duše, která je zavřená v tělesné schránce je naprosto nepředstavitelná záležitost. Člověk vnímající dění okolo sebe bez možnosti jakékoliv reakce, to je to nejhorší, co si lze představit. Rozhodně to však není život. Fámozní snímek a pro mě bez diskuze TOP10.

Kde je Hitler? (2010) (TV film)

Další dokument od tohoto autora a opět hodinové vypravění něčeho, co každý ví. Účast ufologa jsem teda absolutně nepobral. A hlavně každý s elementarní znalostí ví, jak život Vůdce skončil. I když, kdo ví... Slabé 3*.