Hra o trůny (2011) (seriál)

Bál jsem se, že se mi to nebude kvůli žánru fantasy líbit, ale jsem mile překvapen, protože se o typickou "fantasmagorii" nejedná. Děj se odehrává sice ve fantasy světě, ale postavy jsou reálné. Děj je velmi zajimavě propleten, ale nestává se nepřehledným. Seriál má velmi pěknou výpravu a působí celkově příjemně (dobrá hudba, kulisy, kostýmy apod.). Občas mi dialogy přijdou trošku "zmodernizované", aby se to lépe prodávalo a kvůli tomu je zřejmě v seriálu také dost erotických scén. Zatím tedy hodnotím kladně, ale chybí mi v příběhu více akce. Je to zbytečně dost ukecané, tak se to snad zlepší...

Mys hrůzy (1991)

Velmi kvalitní thriller, který má jediný nedostatek v přílišné délce stopáže. Některé scény mi přišly zbytečné, ale byly vyváženy jinými (nadprůměrnými) scénami. Pohled na de Nirovo tetování hned na začátku se mi vryl hluboko do paměti, stejně jako scéna v divadle či rvačka u popelnic anebo "léčka" v domě. Až mysteriózně působil záběr na kouřícího de Nira na střeše v ohňostroji. Závěrečná akce na lodi už jen podtrhla kvalitní thriller se vším všudy a tedy i s "nesmrtelností" hlavního hrdiny. Skvělý herecký výkon podali Robert de Niro i Nick Nolte. Film měl dobrou atmosféru podtrženou parádní hudbou. Vadila mi jen občasná naivita malé Daniely. Dal bych velmi silné 4 hvězdy, ale viděl jsem to již po několikáté a i tak mě to bavilo, takže dám 5.

Láska nebeská (2003)

Ve svém žánru pro mě jasná jednička! Skvělé herecké obsazení. Všichni byli sympatičtí a rozdávali kolem sebe pozitivní náladu, která na vás z tohohle filmu skutečně přeskočí. Velmi mě potěšila, byť krátká, účást B. B. Thorntona v roli amerického prezidenta. Velmi přijemný, místy vtipný, romantický film, na který se hezky kouká. Vytknul bych snad jen dost dlouhou stopáž. O 20 minut méně a nemám pochyby. Přesto si tento snímek zaslouží jasných 5 hvězd, protože mě nenapadá nic jiného, co by mě v tomto žánru takhle pobavilo, příjemně naladilo a zároveň nijak zbytečně přesladilo.

Heyduko kontra Gojira (2009) (amatérský film) odpad!

Tohle není odpad, ale tohle je sračka! Naštěstí autorka není moc plodná, a tak nám podobné sračky už neservíruje. Možná si jen zapomněla vzít tabletky, protože jinak nechápu, proč toto vzniklo... 0/10

Maximální limit (2005)

Film o tom, jak je těžký život lidí, co se pohybují v sázení. Nic není jistého, a to je dobré si uvědomit. Aspoň já se to tak snažím dodržovat, když si občas jdu vsadit. Postava hlavního tipaře projde dost zásadní proměnou, možná až moc razantní a těžko se tomu věří, že by někdo takhle výrazně změnil postoje, i když peníze asi zmůžou dost. Co se týče Al Pacina, tak to je opět parádní představení. Každou scénu s ním jsem jako vždy doslova hltal. Jinak žádný úchvatný snímek toto není a možná je to až zbytečně natažené, stačilo by 90 minut. Takže takový průměrný film s velmi nadprůměrným Al Pacinem. 7/10

Plavat proti proudu (2003)

Strhující sportovní drama na základě skutečné události. Film mě do sebe rychle vtáhl a ani chvíli jsem se nenudil. Výborný výkon Rushe, který svou roli zvládl bravurně. Od začátku jsem si přál, aby otec rodiny, arogantní, sobecký, opilecký idiot, dostal na držku. To, co v životě nedokázal on, tak se snažil kompenzovat, místy doslova terorem svých synů, které nakonec podrazácky poštval proti sobě. Rush tohoto zakomplexovaného a necitelného blba ztvárnil opravdu uvěřitelně. Co se týče Tonyho, tak ten prokázal nesmírnou psychickou odolnost a vůli. Hodnotím tedy celkově jako velmi pěkný film s velmi emotivní náladou (opravdu jsem měl na otce-trenéra místy vztek). 8/10

Bitva o Hill 60 (2010)

Lehce nadprůměrný válečný film, který popisuje skutečné události okolo bitvy o Hill 60, i když samotný Hill 60 je jen "prázdné" slovní spojení, protože ve filmu se na něj jednotka přesune až cca v polovině a není tam příliš zmíněna jeho strategická hodnota. Stejně tak mi ve filmu chybí jiné strategické a taktické údaje a podmínky, které tenkrát panovaly. V podstatě není řečeno, proč má kóta 60 takovou důležitost. Co se týče napětí a akce, tak to bylo ve filmu zastoupeno dobře a fungovala i válečná atmosféra. Zbytečné mi ve filmu přišly retrospektivy do období před válkou, to podle mě do válečného filmu nepatří, protože to vyrušuje. Shrnuto a podtrženo to bylo pěkné drama z bojiště 1. světové války na základě skutečných události, válečný velkofilm rozhodně ne. 6/10

Prokletý klub (2009)

Moc jako komedie mi to nepřišlo, ale jako životopisné drama to bylo výborné. Jak se velkohubý sebevědomý trenér musel posadit na prdel, protože dostal za svoji aroganci pořádně přes držku, tak o tom nám film vyprávěl. Proložené to bylo některým zajímavými fotbalovými momenty. Především pozitivní pro mě bylo, že jsem se dozvěděl něco nového z fotbalové historie, protože o Cloughovi jsem neměl ponětí. Přitom to byl vynikající trenér a dokázal to, i po neúspěchu v Leedsu, v následující štaci v Nottm Forrestu. Pěkný vypravný film, který mě osobně stačilo vidět jednou, podruhé by mi skoro nic nepřinesl. Silné 3 hvězdy!

3 Minutes (2011)

Světelné meče nemám rád...

Delikatesy (1991)

Opravdová delikatesa! Bizarní komedie s prvky černého humoru, která vás donutí ke smíchu až přehnanými či absurdními scénami. Všechny scény jsou však natočeny bravurně a krásně se na ně dívá. Invence se kterou do sebe ve filmu vše zapadá, a to i ty největší složitosti, je vynikající! Film mě k sobě něčím težko popsatelným poutal a strašně pěkně se na něj dívalo. Opravdu rozmanité nápady bravurně přenesené na plátno a já musím smeknout! Některé scény dlouhou dobu nezapomenu, hlavně tu poslední s "bumerangem"! S dovolením si vypůjčím poslední větu z komentáře Gudaulina, která vše vystihla: "Delikatesy jsou příkladem filmu, kde není důležitý děj, ale pocity, které vyvolává, a kdo se dokáže ponořit do jeho atmosféry a vychutnat si ji, bude nadmíru spokojen." 9/10