Motýlek (1973)

Drama podle skutečné události, kterému lze jen těžko uvěřit. Příběh vězně, jehož psychická i fyzická zdatnost mu umožnila přežít nemožné a přeš všechen ten teror stále myslel na jedno, a tím byla svoboda! Výborný výkon McQueena, který svou roli zahrál uvěřitelně a jeho fyzická proměna byla na tehdejší dobu také skvěle zvládnutá. Příběh byl poutavý a místa bez dialogů podbarvená padnoucí hudbou. Celkově tedy hodnotím jako téměř skvělý snímek! Pozn.: Podobný vězeňský systém rozhodně lepší, než ten náš stávající!

Snídaňový klub (1985)

Další z komedií, u které jsem se ani jednou nezasmál. Místy jsem se naopak cítil trapně, za chování některých postav. To samo o sobě rozhodlo o tom, že tenhle film u mě úspěch mít nebude. Místy stupidní dialogy a příliš nucené a umělé hraní se mi vůbec nelíbily. Jestli jedinou myšlenkou bylo vtlouct divákovi, že nikdo není černý nebo bílý, ale od každého máme něco, tak to je tedy opravdu bravurní (myšleno silně ironicky) počin. Přišlo mi to celkově o ničem a autoři se snažili udělat z každého "komára velblouda". Takový naivní, nepropracovaný, nudný a hlavně nevtipný film s neskutečně vynuceným závěrem. Pozn.: A pubertální sígr, kterého ztvární 26letý herec taky nepůsobí moc přesvědčivě, hodně tragické obsazení jeho role. 3/10

Středoletní noci sen (2005) (studentský film) odpad!

Něco, co má být filmovou poezií. Ve filmu je spousta nenávazných scén, kde se vyskytují filosofická "moudra" a začátek je proložen prezidentskou volbou, resp. autentickými záběry z ní. Přiznám se, že jsem to nějak nepobral a nic mi to nedalo. Navíc občas to bylo strašné žvatlání o ničem. Zřejmě to na mou skromnou osobu bylo příliš umělecké a neměl jsem v sobě dostatek drog, abych se naladil na stejnou uměleckou vlnu...

Poslední skotský král (2006)

Nadprůměrný film, ve kterém se napětí zvyšovalo od začátku do konce. Zprvu klidný a naivní doktor, který se rozhodl, že spasí Ugandu, se přeměnil v zaslepeného muže sloužícího diktátorovi. Nakonec však i přes svou naivitu prozřel a uvědomil si, komu že to vlastně posluhuje. Jedné z nejhorších diktátorských bestií v Africe. Zvrat v chování diktátora byl možná až příliš radikální, osobně mám pocit, že to byl vždy mnohem větší magor, než jak působil na začátku filmu. Kdyby se ve filmu vyskytly všechny praktiky, co skutečný Amin nařizoval, tak by se snímek rázem změnil v pořádně nechutný horror. Takhle to bylo jen výpravné přiblížení jednoho z mnoha afrických terorů. Role Amina výborně zahraná Whitakerem. Film měl spád a mě zaujal. Pozn.: Doktor Carrigan asi neznal písničku "S tím negrem si nic nezačínej", jinak by přeci nemohl vstoupit do spárů ďábla... Silné 4 hvězdy.

Na Hromnice o den více (1993)

Originální námět, skvělý scénář a výborný herecký výkon Murrayho dělají z tohohle filmu velmi nadprůměrný kus v tomto žánru. Hlavní hrdina prochází radikální změnou charakteru a životního postoje, a to všechno v jeden den... U filmu jsem se nenudil, občas jsem se zasmál a těšil jsem se, co bude další "stejný" den následovat nového. Navíc po dokoukání mám dobrou náladu, a tak hodnotím velmi dobře! Nejsem milovník romantických komedií, ale tahle byla tak nápaditá, že mě opravdu pobavila! Velmi silné 4 hvězdy. Občas by se podobná časová smyčka hodila, samozřejmě ne moc dlouhá, ale taky ne moc krátka :)...

Mise (1986)

Na tento film jsem se díval z jediného prostého důvodu a tím je Robert de Niro. Chtěl jsem ho vidět v něčem žánrově úplně odlišném, než jsem u něho zvyklý. Po shlédnutí musím říct, že nechápu, proč zrovna de Niro měl ztvárnit tuhle roli. Docela mi to přišlo jako mrhání potenciálem, ale možná to je jen můj předsudek. Co se týče samotného filmu, tak už námět mě příliš nelákal, a tak jsem od toho příliš nečekal. Místy byl děj nudný a utahaný, některé scény zbytečně dlouhé a koncentrace slova "bůh" na mě byla příliš vysoká. Vyzdvihnout však musím skvělou hudbu a hezké prostředí, ve kterém je film natáčen. Co se týče příběhu, tak kdo dával o dějepisu trochu pozor, tak se nic nového nedozví. Já jsem si pouze utvrdil názor na církev, kterou považuji za instituci parazitující na lidské nemohoucnosti anebo naivitě. Tím neodsuzuji víru jako takovou, každý nečemu věří a i já chci uvěřit, ale nemusím se k tomu nechat zneužívat církví. Každopádně jak bylo řečeno ve filmu, možná by bylo lepší, kdyby nás vítr a moře k těm indiánům nikdy nepřívály. Lehce nadprůměrný historický film.

Requiem za sen (2000) odpad!

Příběh naprosto vytržený z reality. Jediné dobré je, že nám snad má sdělit, že drogy jsou špatné. Ale styl, jakým to Aronofsky udělal, je pro mě nepřijatelný. Od první minuty se snaží diváka vlákat do svých depresivních sítí a celou dobu ho nutí ke schizofrenním představám a pocitům, které mají asi umocnit sílu zážitku. Stejně tak k umocnění zážitku slouží rychlý střih, který v závěru nabírá na frekvenci takovým způsobem, že jsem měl pocit jako bych čuměl do stroboskopu a nikoliv na TV. Ano, přiznám se, prožil jsem silný zážitek, ale bohužel jen ten negativní a poslední minuty tohohle výplachu jsem ani nedokoukal. Možná by před začátkěm mělo běžet upozornění pro epileptiky, jako u některých počítačových her, protože to vyvolalo záchvat málem i u mě, a to epileptik nejsem. Vůči filmu cítíim odpor, je mi z něho blivno a raději budu koukat do záchodu než na Aronofského "díla"! 0 %

Expendables: Postradatelní (2010)

Musím říct, že tohle je parádní "akčňák". Film nenabídne žádný propracovaný příběh nebo nečekanou zápletku. Vůbec mi to však nevadilo, protože jsem si chtěl užít pořádnou akční střílečku a tu jsem dostal! Jako bonus pak působí skvělé obsazení, i když "pan guvernér" a "pan výliz" dostanou ve filmu asi 3 minuty prostoru. Já jsem byl s veterány akčního žánru spokojen a už teď se těším na pokračování! Nejlepší scéna suverenně ta s vypuštěním paliva letounu a následným výbuchem, i když to je kardinální blbost, tak mě to dostalo! K dokonalosti tomu moc nechybí, ale štvalo mě, jak moc Barneyho (Stallone) uhranula žena, kterou viděl pár minut, to mě přišlo lacinné, takže pouze 4*.

Sherlock (2010) (seriál) odpad!

Těšil jsem se na parádní detektivku a dostal jsem naivní slátaninu. Tak by se to asi dalo shrnout. Po přečtení všech pochvalných recenzí jsem naprosto šokován sám sebou, že jsem to asi nějak nepochopil. Tohle klasickému Sherlockovi nesahá ani po kotníky. Asi nejsem schopný nějak strávit ten přílišný dobový rozdíl. Navíc postava detektiva je krajně nesympatická. Na mě Cumberbatch působí slizkým, odporným dojmem a já jsem toho názoru, že Sherlock by měl být sympatický a divák by se s ním měl ztotožnit, což u úchylného sociopata, jak je představen zde, není lehké. Možná také škodí dlouhá stopáž, která nutí autory vařit z vody. Nejvíc mě snad naštvala přehnaná invence, se kterou Sherlock vyšetřuje. Čeho je moc, toho je příliš. Pokud ze směru chlupů na ruce detektiv zjistí, co pila oběť na dovolené před měsícem, s kým tam byla a kolik bylo stupňů, (vymyšlený příklad), samozřejmě pouhým pohledem, tak se domnívám, že to neukazuje genialitu detektiva, ale snahu autora udělat z diváka debila, protože takový scénář, kde z hovna uválim zlatou kuličku, bych dovedl napsat taky. Trapné a vůbec to nepovažuju za detektivku. A když vidím to hodnocení, tak nemůžu dát ani 1* za snahu. Šup s tim do koše! Pozn.: Třetí díl jsem už ani nedokoukal a vypnul jsem to.

Haškovy povídky ze starého mocnářství (1952)

Jako všechno od Haška, i tohle bylo naprosto trefné. Je až k nevíře jakou "nadčasovost" autor předvedl. Ony se totiž vykreslené, zpravidla negativní, vlastnosti a tendence ve velké míře vyskytují pořád. Vlezdoprdelství, uplatkářství a celkově absurdní chování dominuje všem 4 satirickým příběhům. Snad nejbizarnější jevy byly k vidění v posledním příběhu, který mě tak zaujal nejvíce. Není nad lidskou blbost!