The Silent City (2006)

Zrádný kostlivec anebo jak kouření vojákovi zachránilo život. Podle otevřeného závěru zřejmě jen na chvíli.

Fifty Percent Grey (2001)

Nebe, očistec nebo peklo? Žádný rozdíl. Jenom z toho pekla není úniku... Gratulujeme, jste mrtvý! Odkaz.

BlinkyTM (2011)

Parádní ukázka toho, jak to dopadne, když jsou porušeny Asimovovy zákony robotiky. Upřímně, spratek si to zasloužil a robot vlastně jen splnil pokyny, přitom určitě 2. zákon porušil nevědomky. Vcelku povedené.

Nenávist (2004) odpad!

Tak jsem čekal, že Nenávist budu cítit dlouho po dokoukání. Taky že ano, ale bohužel cítím nenávist k tvůrcům této, s prominutím, sračky. Film bez scénaře, bez zápletky, bez efektů, bez hereckých výkonů. Jediné, co tu trošku fungovalo byla hudba. Nudný (žádný) děj, žádný vývoj, prostě nic... chaos, nuda a zmar. 5 stejných scén akorát zmizel jiný člověk, to jako bylo co?... Kdybych náhodně vybral vietnamce od stánku, tak by podali možná lepší herecké výkony. Jestli někomu stačí k navození strachu a napětí dítě posypaný moukou, vyretušované oči na fotce anebo laciný trik s flekem na kameře, tak prosim, ale mě to uráží. Za 10 miliónů dolarů bych snad i ja natočil napínavější podívanou. Naprosto chaoticky, neumělecky a bez chuti podávané nic. Děkuji, tohle rád hodím do koše jako odpad!!! 1 % za přehlídku koček v jedné scénce, protože od nich to byl suverenně nejlepší herecký výkon.

Hlídač č. 47 (1937)

Odpoledne jsem shlédnul o 70 let novější Renčův snímek a musí říct, že mě zaujaly oba podobně. Knižní předlohu jsem nečetl, ale řekl bych, že tento film se jí držel více a začátek i konec jsou úplně rozdílné, než nám je představil Renč. Tento film také neobsahuje retrospektivní scény do období války, na kterou v době vzniku zřejmě nebyla příliš nálada. Film je oproštěn od scén, které pouze prodlužují stopáž, ale také od těch, co příběh více rozvíjejí (oproti novému podání chybí scény se sestrou Aničky a přesun hlídače do hostince). Linie příběhu je tedy jasně daná a nikam neodbočuje. Charaktery postav zde nejsou tak radikální a přijdou mi sympatičtější. Renč se přizpůsobil době, protože scény v tomto starším snímku by dnes nikoho nešokovali. Bylo to pěkné pokoukání a rád jsem na tento film "pro pamětníky" narazil. Taky jsem se zasmál, když hrobník ležící v rakvi říkal: "To je tak pohodlné, že se nedivím, proč se těm nebožtíkům nechce vstávat!"

Hlídač č. 47 (2008)

K filmu jsem přistupoval s předsudky, že mě nic poutavého nečeká a navíc nemusím příliš Rodena. Po první půl hodině byly předsudky pryč a Roden se mi kupodivu hodně líbil. Především mě upoutala poklidná a útulná atmosféra krušnohorské zimy skvěle podbarvena hudbou (až mírně ponurá). Film ve mě celkově zanechal velmi přijemný dojem. Byl v něm poutavě líčen uvěřitelný životní příběh s dobrou zápletkou. Jediné, co mi na filmu přišlo trošku nereálné, že Roden křivákovi Fredovi nerozmlátil hubu pořádně a napoprvé. Na můj vkus se až neuvěřitelně ke své situaci držel. Kdo má rád lidská dramata a malebnou horskou atmosféru, tak se mu film bude líbit. Já jsem byl velmi mile překvapen, takže silné 4 hvězdy!

Crash (2004)

Skvělé! Další z užásných filmových zážitků, u kterého mě mrzí jen jedna věc, a to že netrval déle. Po klidném úvodu je nám děj servírován svižnou retrospektivou, ve které jedna scéna střídá druhou a já už se těšil na třetí a čtvrtou. Naprosto jsem hltal každou scénu z jednotlivých příběhů a když se od jednoho přeslo k druhému, tak to bylo neuveřitelně plynulé a hrozně pěkně se na to koukalo. Ve filmu byl nespočet silných okamžiků, které mnou vnitřně otřásly a já naprosto ztuhlý čekal, jak daná scéna dopadne. Prostě výborně promyšlené příběhy, které do sebe zapadaly jako ozubená kola. Vůbec nic nepůsobilo uměle a vše se tvářilo skutečně a uvěřitelně. Nejdřív jsem si říkal, že snad není možné, aby každý člen nějakého etnika, co ve filmu vystoupil, měl rasové předsudky vůči ostatním, ale pak jsem si uvědomil, že tohle se klidně může stát. Každý v sobě nosíme předsudky a dusíme je. Kdo ví, jak by z nás eskalovaly pod tlakem, kterému čelili aktéři děje?... Třeba úplně stejně "hloupě". Možná by nám pak osud a "štěstí" otevřelo oči a mi bychom se "polepšili". K čemu by to ale bylo, když tu jsou další arogantní hlupáci (viz konec filmu)... Skvělý filmový požitek a už se těším, až si ho znova vychutnám!

Magnolia (1999)

Krásný filmový zážitek. Neskutečně efektní líčení životních příběhů, které nutí k přemýšlení. Občasné proložení zdánlivě nadpřirozenou scénou z filmu dělá opravdu úžasnou podívanou! A já jako divák se skromně domnívám, že tenhle film není náhoda, tohle už prostě nemůže být náhoda. Tohle je s úžasnou invencí pospojovaná mozaika zajimavých situací. Hltal jsem každé slovo "vypravěče" a tenhle film má snad nejpoutavější úvod, který jsem kdy viděl. Určitě jsem ho neviděl naposledy. Výborné! 9/10

Nebojácný (1986)

Po filmové stránce naprostá tragédie. Prostě bída naprosto ve všem. Nejvetší hrůznosti se však projevily ve speciálních efektech, které byly opravdu velmi speciální a originální... Jestli to někdo myslel vážně a nebyla to parodie, tak to je na pováženou. Byly zde tak strašlivě dementní scény, že jsem se občas smál víc, než u nějaké komedie. Film mě vůbec nezaujal tím, čím měl, ale přesto jsem se místy náramně bavil tím, jak je to ubohé. Takže pokud má někdo náladu se vysmát totální nemožnosti anebo chce vyplnit něco přes hodinu času, pak vřele doporučuji! A za recesi dávám 2 hvězdy!

Horor v Manile (2008) (TV film)

Výborný dokument o výborných boxerech a o výjimečném zápasu těchto dvou nesmiřitelných rivalů. Thriller v Mannile neprobíhal jenom mezi 16 provazy, ale tvrdou bitvu oba akteři vedli i mimo ring. Především Muhammad Ali a jeho prořízlá huba a arogance jemu vlastní je ve filmu dobře zmapovaná. Dále se divák také seznámí s tím, že "rasismus" může naplno vzplanout i mezi dvěma černými občany. Neustálé Aliho výpady vůči soupeři a snaha Fraziera se bránit dělá z tohoto filmu něco víc, než jen dokument o sportovním klání. Je zde mapována i společnost v USA, kterou tento souboj rozdělil na dva tábory. Ali byl velký boxer, ale čest stojí na straně "Smokin Joe" Fraziera, který je pro mě vítězem Thrilleru v Mannile. Souboje před zápasy a vzájemné hecování mezi boxery k boxu patří a mě se libí, ale čeho je moc, toho je příliš a Ali se svou prořízlou hubou zašel moc daleko. Fanouškům boxu by tenhle snímek neměl utéct!