Lidská stonožka (2009)

Odporná prasárna! Film, který vsadil na jeden naprosto nechutný a zvrácený nápad. Za to, že mě to šokovalo dávám jednu hvězdičku. Bohužel / bohudík mě ten šok po pár minutách přešel a nic jiného než hnusnou pachuť mi ten film nepřinesl. Občas si na něj vzpomenu, když chci někoho trumfnout hnusnější prasečinou než viděl on. Intimní tajemství je podobně nuchutná blbost.. Jediné, co bych ještě zmínil je, že tento snímek inspiroval tvůrce South Parku a vznikl tak díl "The Human CentiPad".

Přemluv bábu (2010) odpad!

Ani nevím, jestli tohle má s ročním odstupem cenu hodnotit a komentovat. Není nic špatného na pluralitě politické scény a tudíž nepovažuji pravicové voliče za nepřitele, kterého je třeba vymítit, ale považuji ho za názorového oponenta, se kterým je leckdy možná dohoda. Lituji upřímně ty, kteří nejsou schopni politického kompromisu napříč spektrem a všichni "na druhou stranu" jsou pro ně špatní a zavrženíhodní. Přesně tak se zachovali tito dva mladí "umělci", kteří chtěli především zapůsobit na mladé voliče bez zkušeností a svého vlastního názoru. Určitě se jim povedlo přilít olej do ohně mezigenerační nesnášenlivosti a pár jednodušších jedinců přesvědčit k vyvolání rodinné hádky. Umělecký přínos 0, společenský přínos 0, věcná argumentace 0, demagogie 5, ubohost 5. Děkuji tedy těmto samozvaným umělcům, že stejně tak jako to bylo vždy, propagují to, co se především jim hodí!

Jednoduchý plán (1998)

Velmi kvalitní thriller s propracovaným scénářem. Není to žádná béčková přehlídka nezničitelných záporáků, kteří donekonečna vstávají, aby někoho zabili a vždy jsou odraženi. V tomhle filmu je napětí udržováno neustálým zamotáváním "jednoduchého plánu". 2 hodiny utečou jako voda a celou dobu vás v nich provází vynikající (nejen) B. B. Thornton! A jaké z toho vyplývá ponaučení? Asi takové, že honba za penězi, které vám nepatří, vám může dost zkomplikovat život. Takže když někdo najdete 4 miliony dolarů v lese, tak je tam nechte ležet ;). 80 %

Jezero smrti (2008)

To, jak se do své prekérní situace mladá dvojice dostala, sice bylo dost nelogické, ale v tomhle filmu bych to klidně upozadil, protože nám tenhle snímek měl zřejmě sdělit něco jiného. Byl to nadprůměrný thriller, kde banda bezprizorných výrostků vedená psychopatickým hajzlem dokázala, čeho je i mladistvý člověk schopen pod tlakem "kápa party". Bohužel na brutalitě a surovosti jejich chování není nic, čemu by se nedalo věřit. Podobně brutální útoky od psychicky narušených dětí nejsou ničím neznámým. Na závěr je nám naznačeno rodinné zázemí účinkujících spratků, slepost a nezodpovědnost jejich rodičů korunovaná hláškou "vždyť to jsou jen děti". Psychopat je psychopat a je jedno jak je starý, takže i dítě může být ďábel v rouše beránčím. Jestli tenhle film měl spustit diskuzi o trestní odpovědnosti mládeže, pak jedině dobře a snad to někomu otevře oči. Jinak horror jsem v tom teda opravdu neviděl. Sice tam bylo pár nechutných krvavých scén, ale pro mě rovnice "čím víc prasečin, tím víc horroru" neplatí. 70 %.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Pro mě jednoznačně nejlepší Pátek 13. ze všech. Jason žije je prostě parádní slasher horror, u kterého jsem se rozhodně ani chvíli nenudil. Kultovní záležitost a rád se k tomuto filmu vracím. Pro fanoušky horrorů je snad povinnost tenhle díl vidět! Nejlepší hláška: "Viděla jsem dost horrorů na to, abych věděla, že cvoci s maskou nebývají přátelští!"

Velkovlak (1998) (seriál)

Předem musím říct, že jediné, co mě na tomhle seriálu mrzí, je nízký počet dílů. Jinak je to parádní přehlídka skečů, z nichž některé jsou naprosto vynikající a těch vyloženě špatných je jako šafránu. Komu se líbil Monthy Python, tak by si tohle neměl nechat ujít! Především skeče s jeptiškami, psem vypravujícím se do kina, ministryní diskutující o novém spoji do Edinburghu, otcem, co učí syna na kole apod. mě dostaly smíchem naprosto do kolen!!!

REC (2007)

REC jsem viděl hned po Záhadě Blair witch a přesto, že film byl natočen podobným způsoben, tzn. "amatérskou" kamerou drženou v ruce, tak byl o několik tříd poutavější. Sice nejsem fanoušek rozklepaného obrazu, ale tady mě to zase tak neobtěžovalo. Atmosféra byla napínavá a film rozhodně nepostrádal akční scény (oproti Blair witch) a napětí bylo udržované taky důmyslněji. Námět byl vcelku dobrý a v posledních 10 minutách film gradoval (Blair witch gradoval 10 sekund). Navíc stopáž byla krátka, a tak se člověk ani nestihl začít nudit. Líbilo se mi to a oproti Blair witch jsem z toho cítil horror a dokonce mírně nadprůměrný, takže 3 hvězdy si to určitě zaslouží.

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Nic víc než trapárna. Tenhle film kolem horroru jenom proběhnul a vůbec, celý snímek jen proběhnul kolem filmu! Absolutně bez atmosféry, bez zápletky a ani nevim čeho jsem se vlastně měl bát. Jediný čeho jsem se bál bylo, aby ty uječený krávě Heather nestekl ten nechutný sopl na kameru a nemusel jsem na něj koukat zbývajících 15 minut, i když bylo by to možná hrozivější. Navíc odporná ruční roztřepaná kamera... Tohle se fakt minulo účinkem. Strach jsem taky měl z toho, kdy hlavní hrdinka začně pištět a skučet a vydávat podobný pazvuky, protože mě to nehorázně sralo. To, že si studenti nacheatovali nekonečně mnoho energie v bateriích u jejich kamery by se dalo prominout, ale že jeden z nich vyhodí mapu, to už bylo tak mimo logiku, že nevím co si mám myslet. 86 minut ničeho a v obsahu se píše něco o kanibalistické příšeře, ale bohužel to je jediná zmínka o ní, ve filmu nic. Tragédie, bída, nouze, hnus, zbytečnost k ničemu... Nejtrapnější a nejubožejší horror, co jsem kdy viděl a tak hazím do koše jako ODPAD! Tenhle pseudofilm mě vážně nasral! Pěkný komentář: gudaulin, Ivoman. P.S.: Hodnocení 72 % opět svědčí o efektu "hovniválovy kuličky", na kterou se nabalí všechny výtrusy co jí přijdou do cesty, tj. někdo tomu dal 5* a zbytek už znáte...

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Nejprve krátká poznámka ke zdejším záporně polarizovaným komentářům. Přátelé, uvědomte si, že takovéto seriály dnes už nemají tu sílu jako dřív! Dnes už to nejsou seriály, které propagují tehdejší režim! Dnes je tento seriál třeba vnímat jako nedílnou vzpomínku na období normalizačních časů. A co nám tato vzpomínka má dát? Nostalgii asi cití málokdo, já vidím tu propagovanou zrůdnost a vždy si ji rád připomenu. Chápu tento seriál jako odstrašující "dokument" toho, co zde bylo a co už nikdo z nás nechce, aby se opakovalo. Takže tento seriál není odpad, kvůli obsahu zhoubné propagandy, ba naopak, je to společenský klenot, který nám vždy ty "sračky" připomene a my na ně tak nemáme šanci zapomenout!!! Národ, který nezná svou historii je predurčen k tomu, aby si ji zopakoval! Zavírat před tímto oči a snažit se zapomenout a zatratit to není chytré. Takže je velká neuváženost to hodnotit kvůli propagandě negativně. Co se týče vlastního zpracování, tak to jsou průměrné detektivky a skvělá hudba, takže za 3 hvězdy.

Zrozen k vítězství (1971)

Úplně se ztotožňuju s komentářem B!shopa. Nemastné, neslanné, ale nijak to neurazí. Film o poflakování se feťáka po Brodwayi. Žádná významná zápletka a tudíž ani rozuzlení. Naštěstí stopáž je snesitelná, kdyby to bylo delší, tak by to asi začalo nudit. Dobrá scéna je když feťáka jeden z detektivů vypere v pračce a pak se mi líbila jedna krásna pravda: "Jedinej dobrej feťák je mrtvej feťák!". Jinak na můj vkus 1 mrtvej feťák na takovej film je málo, ale aspoň něco. 60 %.