Hawkingův paradox (2005) (TV film)

Velmi povrchně popsaná jedna z největších teorií 20. století. Dokument však ale neměl být přednáškou o dané problematice, protože to se opravdu nedá vysvětlit za 50 minut v TV. Byl to pohled do zákulisí vědy, kde i přes jednoznačné názorové rozpory panuje respekt vůči oponentům (škoda, že to není i v politice). Pohled na jednu a tu samou rovnici a snaha naznačit singularitu bez její zmínky byla podaná velmi špatně, tj. grafický doprovod byl velmi chudý. Přesto se snaha přiblížit tyto partie fyziky cení. Životní osud profesora Hawkinga není nic pěkného a pro svět je velká škoda, že je takto indisponován. Klobouk dolů, i přesto, že informační paradox nebyl doposud uspokojivě vyřešen a pravděpodobně to tak ještě nějakou dobu zůstane. Viděl jsem lepší dokumenty týkající se významných fyziků a jejich prací.

Ted a spol. (2009) (seriál)

Vydařený seriál, který si nebere servítky vůči chování nadnárodních korporací. Ukazuje nám, jakou hodnotu v nich má zaměstnanec a jaké atributy by měla mít správná šéfka. Samozřejmě všechno ve zdravé nadsázce se sarkastickými poznámkami, které mě osobně sedí. Všechny postavy jsou velmi trefně obsazené a sympatické. Skvěle svou "chladnou" a odměřenou roli Veronicy ztvárňuje Portia de Rossi. Satiru mám rád a tenhle seriál je jí plný, takže jsem se u něj vždy pěkně bavil. Škoda, že končí druhou řadou. Veridian Dynamics - každý den vyrobí něco, co vám usnadní život.... většinou!

Dokonalý trik (2006)

Abrakadabra... Nějak to nefunguje anebo jsem to měl říct na začátku filmu, protože takhle to ve mě žádný extra pocit nevyčarovalo. Čekal jsem o mnoho a mnoho víc, na takovýhle super námět! A ten sci-fi závěr mě osobně velmi zklamal. Jinak velmi předvídatelný průběh a časté retrospektivy mě moc nesedí. Hodnocení 88 % je asi taky nějakej dokonalej trik. Dal bych 3*, ale nutí mě to kompenzovat to nadhodnocení. Určitě se na to ale podívám podruhé.

Týden bez závazků (2011)

Čekal jsem od podobného námětu svižnější zpracování. Celkově to bylo takové nemastné neslané. Občas se některá scénka vydařila, ale zasmál jsem se jen párkrát a to mě na tenhle žánr přijde málo. Navíc mi vůbec neseděli oba hlavní "hrdinové" a zbytečně to brzdily "moralizující" dialogy, které do podobného filmu patří v daleko menší míře. Na Pařbu ve Vegas to zdaleka nemá, nic víc než čistý průměr.

Pohřben zaživa (2010)

Vcelku jsem se na tenhle film těšil. Námět byl velmi zajímavý a čekal jsem, jak se s tím tvůrci vypořádají. Bohužel z mého pohledu se s tím popasovali katastrofálně. První, co hrdina v rakvi udělá, že zapálí zapalovač, rozhlédne se po rakvi a pak si na chvilku pospí... A pak už následovala jedna debilnější scéna za druhou. I přes nemožný přísun vzduchu Paul v klídku dýchá, s vysokou pravděpodobností by neměl ani telefonní signál, ale to by se dalo prominout. Neprominu už ale postupné nacházení předmětů jako v nějaké dětské adventuře. Nakonec v rakvi najde 4 zdroje světla a ostatní předměty, kterých by si jistě dřívě nevšiml, ale najednou je má pod rukou, když se mu můžou hodit. Had, který mu vyleze po hodině z kalhot mě už naprosto dokonale kysele rozesmál. Škoda, že v rakvi nebyl MacGyver, ten by s tíhmle inventářem vyrobil teleport a pak by se pomstil celému Iráku, americké vládě, nadnárodní firmě a určitě něco navíc! Chtěl jsem dát alespoň 2 hvězdy za dobrý konec, který jsem ale vytušil půl hodiny před tím, než nastal, takže vlastně dobrý nebyl. Trapný pokus natočit něco originálního. Navíc mě iritovali zbytečně natahované záběry a na můj vkus dlouhé prostřihy tmy (černé obrazovky), což zbytečně natahovalo stopáž. Kdyby to byl kratkometrážní snímek s omezeným množstvím nereálných blbostí, tak bych klidně dal za 5 hvězd. Tohle je ale podvod na diváka, nikoliv mysteriózní thriller.

Telefonní budka (2002)

Vcelku pěkně strávených 80 minut. Slušný námět a jeho kvalitní realizace, především prostřednictvím Farrella, z tohoto snímku dělá lehce nadprůměrný zážitek. Přesto jsem od toho očekával víc a film pro mě neměl žádnou přidanou hodnotu, kromě kvalitního hereckého výkonu hl. hrdiny. Upřímně, kdyby ho ostřelovač po 10 minutách odprásknul, tak bych byl spokojenější, o arogantního, namyšleného blba méně. Co se týče uvěřitelnosti, tak jsem tomu častěji nevěřil, než ano a tudíž hodnotím 3/5.

Jídlo (1992)

Zajímavý snímek jednoho z českých guru moderního surrealismu, který svou tvorbou zasáhl i zahraničí. Kvalitu snímku zhodnotit neumím, a tak jí hodnotit nebudu. Snídaně byla zajímavým rozjezdem, oběd byl překvapující a večeře šokující. Nejdřív jsem měl chuť, pak mě chuť přešla a nakonec jsem cítil odpor jíst. Co autora motivovalo si můžete přečíst zde. A kdo by měl zájem, tak snímek je ke shlédnutí zde.

Vůně ženy (1992)

Nezapomenutelný filmový zážitek! Výkon Al Pacina je naprosto fenomenální! Tohle by mělo být měřítko pro udělení Oscara. Vynikající dílo, které v člověku zanechá velmi příjemný pocit a spoustu otázek, na které si každý sám musí najít odpověď. Celý film provází krásná hudba, která navozuje příjemnou atmosféru, ve které se odehrávají velmi působivé scény. Tenhle film dodává sílu a chuť do života a já za něj musím jen poděkovat a milerád ho řadím do mé TOP10. Úžasně zahrané drama se vším všudy a já tleskám a tleskám. Už teď se těším, až si tuhle perlu vychutnám znovu! 157 minut a já jsem smutný, že to skončilo tak rychle... Jednoznačně 100 %.

Zrození šampióna (2009)

Jak tlustý, hloupý, černý kluk ke štěstí přišel. Pohádkový námět, kterému se těžko dá uvěřit, že se skutečně odehrál. Přesto hlavní hrdina Michael Oher existuje. Co mě vadilo, tak byla snaha podsouvat křesťanství jako nástroj, který jediný může pomoct. Jinak co se týče kvality, tak průměrný snímek, který byl možná až zbytečně natažený. Upřímně, nemám rád americký fotbal, ale pokud by každý bezprizorný černoch měl být americkým fotbalistou, pak rozhodně lepší než drogovým dealerem! Lehce nadprůměrný zážitek, a to hlavně díky Sandře Bullock. A bylo to až moc zidealizované, takže možná půjdu s hodnocením na 2 hvězdy.

Neúplatní (1987)

Výborná dobová atmosféra a skvělé herecké obsazení z tohohle filmu dělají jasně nadprůměrný kousek. Občas mi trošku vadilo postavení Seana Conneryho jako nějakého nadřazeného mentora, přitom to byl "obyčejný" pochůzkář. Ale budiž, poutavý příběh, který dokreslovala vynikající hudba, bohatě překryl malá negativa. Pro milovníky doby prohibice v USA bude tenhle film určitě velmi poutavý. Do úplné špičky tohoto žánru tomu však ještě něco chybí.