Rozsudek smrti (2007)

Tuctový thriller s totálně předvídatelným dějem. Vysoké hodnocení snad jen kvůli jménu režiséra a já se nechal napálit... Rozhodně nic víc než průměr.

V zajetí démonů (2013)

Film lehce předvídatelný, přesto však James Wan opět nenudil a vytvořil z otřepaných démonických klišé tajemné napětí a atmosféru strachu.

Muž, který se směje (2012)

Krásné zpracování známého románu Victora Huga. Pro oko diváka potěšující snímek, který má spád a nenudí. Romantické prvky Hugova románu jsou naprosto zřetelné každou minutu. Vystoupení v parlamentu a především větu: "Lid jsem já!" při proslovu ke královně, v narážce na známý absolutistický výrok Ludvíka XIV., si nějakou chvíli budu pamatovat...

Čekej do tmy (1967)

I s ohledem na stáři mi přišel film místy dost naivní... Průměr mezi thrillery.

Mnichov 1938 (1968)

'Bylo by dobře, kdyby se na to nikdy nezapomnělo!"

96 hodin (2008)

Žádná hlubší myšlenka, nic proč by se člověk měl ve filmu ztratit. Úvod nezdržoval a film měl pořádně rychlý spád. Výborný odpočinkový akční snímek.

Podfukáři (2013)

Pěkná odpočinková jednohubka, kde ale rušily některé dialogy a občasné přehrávání. Solidně vykonstruovaný příběh, ale vzhledem k námětu by zpracování mohlo být více "nezapomenutelné".

Zamrzlá země (2005)

Odvrácená tvář finské společnosti naservírována s typickým severským chladem a syrovostí. Problémy dnešního světa vyhnané do extrému, ale přesto se podobné osudy běžně stávají. Film má ponurou a depresivní atmosféru. Nenabízí řešení, ale je pouze sondou na dno společnosti.

Čarodějův učeň (1977)

Pohádka, která opravdu není pro nejmenší. Hezky zpracovaná legenda, ale že by to zase byl nějaký vrchol? Pro mě jako pro diváka určitě ne.