• Pohádka

Chouchou - miláček Paříže (2003) odpad!

Nic proti transvestitům, gayům apod., život má být pestrá mozaika, ale banda afro-arabských "děvenek" s velkými žido-arabskými nebo arabsko-židovskými nosy/skobami mě vůbec nepobavila, naopak. Musela jsem se fest nutit, abych to dokoukala. Hlavní představitel, at´ na sebe oblékl cokoli, vypadal stále odpudivě a jeho kámošky jakbysmet. 1-2 vtipné prohozy, jinak velmi přízemní humor. Chaotický děj bez silnějšího momentu. Obstarožní Brasseur mi sem vůbec nepasuje a Alain Chabat, skvělý např. vedle Balasko a Abril v Manželství po francouzsku, je tady totálně nevýrazný a pouze do počtu.

Nedokončená novela (1976)

Bujné fantazii autora literární předlohy se nevyhnula ani filmová adaptace, a tak vznikla nereálná a překombinovaná slátanina, alespoń že velmi dobře natočená v "poklidném akčním tempu".

American Horror Story (2011) (seriál) odpad!

Další typická US-americká krvavá a vulgární slátanina o ničem podle zaběhnuté šablony = hnus všeho druhu, ale zato silně cenzurovaný sex i nahota. Už tak otravná forma vyprávění je úplně rozbouraná hrubým/násilným střihem. Dekadentní americká produkce, která může (po)bavit jen mentálně oslabené obecenstvo nebo blázny, kteří už nevědí, co roupama. Poslední novější americké veledílo, které jsem prubla - další už nebudou. Thenks very mač!!!

Jáma a kyvadlo (1961)

Strašidelná "pohádka" čistě pro pobavení. Natočeno ve velmi příjemném a dobře koukatelném stylu. Stará klasická filmová škola.

Breakheartský průsmyk (1975)

Podivný krimi-western, kde si Bronson dělá pod falešnou identitou, co chce a jde mu to jako po másle. Konec s indiány a vše řešícím dynamitem je úděsně toporný a stáhne celou předcházející snahu úplně ke dnu.

Vítězný lid (1977)

Vyhrocená politická témata pouze formou objektivního dokumentu, jako hraný film to musí skončit jako tady - nudné, otravné, neúplné. Pántik v roli Gottwalda je nekoukatelný.

Zločin na Zlenicích hradě (1971) (TV film)

Komorní krimi do prostředí středověku moc nepasuje. Bez odpovídající výpravy a akčnosti je z toho jen upovídané a nudné lezení sem a tam. A to mě opravdu neba.

Hraniční čára (1980)

Další film, kde filmaři vsadili na Bronsona a opět to nepomohlo. Bronson je totiž vyloženě akční hrdina a tenhle film akční vůbec není, takže se divák správně ptá a diví, co tady Bronson vlastně dělá/předvádí. Tuctový průhledný začátek, kdy má jeden policista sám službu v pohraničním pásmu a podle toho také dopadne, aby pak Bronson mohl rozjet pátračku, při které není vůbec jasné, na jakém základě k některým svým závěrům/úvahám došel - pravděpodobně byl v tu chvíli osvícen duchem svatým. Konečné zúčtování je také velmi otřepané, laciné a bez gradace...Bronsona mám jako herce velice ráda, ale k tomuhle dílku se určitě vracet nebudu.

Tobě hrana zvonit nebude (1975)

Pro film velmi komplikované téma a výsledek tomu i odpovídá. Aby to dopadlo tak, jak mělo, objevují se tady docela podivné/nepochopitelné a ani ne úplně vysvětlené momenty, např.novinář se sám udá prokurátorce(?), snad ze strachu nebo z pohnutého svědomí? Prokurátorka sice správně odmítla věc odložit a začala složité vyšetřování téměř na vlastní pěst a z čisté vody, ale cesta vedoucí ke konečnému usvědčení pachatelů je divákům podána až příliš zjednodušeně.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Zajímavý a povedený film. Proto jsem hodnotila také vysoko, i když hlavního představitele nejen že nemusím, ale přímo nesnáším.