Diktátor (2012)

Diktátora řadím hned za Ali G. Indahouse. Borat a Bruno mě až tolik nebrali, asi kvůli jejich snaze co nejvíc provokovat a dělat z toho kvazi-reality show. Diktátor na to jde stejně jako Ali G. filmově a rozhodně mu to sluší. Určitě jsem nečekal takovou kadenci politicky nekorektních vtipů, které jsou výborně napsané a ještě lépe zahrané. Stejně je úžasné, že si člověk s židovskými předky dělá legraci z terorismu a vyhlazení Izra... ne počkejte, vždyť my přece ten obohacený uran budeme používat výhradně k lékařským účelům, ne :)

5 proti 5 (2007) (pořad)

Neskutečně dobrý moderátor. Osoba Andreje Bičana na českých obrazovkách chybí. Věřím, že ne každému jeho styl sedne, ale tohle můžu. Jinak k soutěži se toho asi moc říct nedá, jen se občas divit tomu, co můžou lidi odpovědět k těm otázkám.

Temné stíny (2012)

Hezká kamera, dobré efekty a make-up a neskutečně britský Johnny Depp tenhle film, bohužel, neudělají. Takže jedinou dobrou věcí pro mě bylo v sále přemýšlet, jestli Eva Green posledních 20 minut filmu opravdu hraje bez kalhotek.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Tu pátou hvězdičku do hodnocení dosadila má skrytá vnitřní žena, ale nestydím se za to. Hallström odvedl skvělou práci, hlavní herecká dvojice taky a Kristin Scott byla jen tou pověstnou třešničkou na poháru. Líbilo, a moc!

Avengers (2012)

Odcházet z noční projekce (titulkovaná verze) a probírat kým byste chtěli být, kdybyste byli v týmu Avengers, mě vrátilo minimálně o dvě dekády zpátky, kdy jsem takhle s kamarády řešil tehdejší filmové hrdiny. Kdybych měl zhodnotit film jedním slovem, řeknu: vyvážený. Je tam všechno, v přesném množství a díky tomu je to zábava od začátku do konce. Plus milé překvapení v podobě Cobey Smulders, které ta kombinéza sekne, ale co si budeme nalhávat - na Scarlett nemá. ps - kdybych si měl vybrat, tak bych chtěl být Iron Man.

Talisman (2012)

Absolutně neškodný film. V dobrém tedy. Děvčatům se asi bude líbit víc, ale ani já jsem v sále netrpěl.

Bitevní loď (2012)

Když jsem před pár týdny psal lehce posměšný komentář na velmi zmatený způsob poskládání příběhu Hněvu titánů, ještě jsem netušil, co uvidím v kině na Battleship. Ale popořádku - na film jsem šel absolutně prost jakýchkoliv informací o ději, tudíž, když se ke konci ukázala v akci USS Missouri, vážně jsem byl překvapený. V dobrém i špatném významu. Tam, kde Steven Seagal bojoval s teroristama, teď plánovali jak nakopat zadek emzákům. Uff. Tohle, "lodě" v reálu podle bójí a bezchybné digitální efekty vysloužily filmu své tři hvězdy. Zbytek byl nuda, nuda, posměšný úšklebek, nuda a zase nuda. Nezahrát k tomu občas řízný rock, možná bych i usnul. Tenhle film prostě už od začáku nefunguje - hlavní hrdina je charisma postrádající kokůtek, který může svým chováním imponovat snad jen teenagerkám a ženám v přechodu, toho náborového patosu bylo moc a Rihanna by udělala líp, kdyby místo herectví radši zůstala u svých deštníků. Ve výsledku je tohleto nejdražší reklama na službu u námořnictva, Coke Zero a protetické pomůcky. Což je škoda, potenciál tu byl.

Robin Hood (1984) (seriál)

O tom jak moc kultovní byl tento seriál v době svého vysílání v tehdejším Československu svědčí fakt, že fotografie Nasira s typickými dvěma arabskými meči ofocená z televizní obrazovky se prodávala za, tehdy, neskutečných 10 Kčs. Jinak hudba Clannad.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Moje mládí. Stejně jako tento seriál (a jeho naivně politicky korektní dramaturgie) je i to pryč.