Jestřábí žena (1985)

Vzpomínám si, že jsem Jestřábí ženu viděl v kině a bylo to myslím ještě před Plyšákem. A byl jsem uchvácen. Celková atmosféra filmu, drobné vtípky od mladého zlodějíčka a k tomu scéna, kdy se Michelle změní v ptáka do lidské podoby a má v hrudníku šíp, který je potřeba vytáhnout... Co víc si mládí na prahu puberty mohlo přát :)

Tři mušketýři (2011)

Asi to bylo hodně drahé, ale každá korunka, tedy euro, bylo vidět. Že D'Artagnanovi ještě skoro teče mléko po bradě a tvůrci si dělají srandu nejen ze známých vynálezů, ale i zákonů fyziky. Pche! Já jsem se bavil, český dabing byl zase po nějaké době ke slyšení (vynikající Jiří Štěpnička jako Richelieu, ani francouzský král nebyl česky marný) a to veskrze zbytečné 3D (maximálně dva efekty za celý film) jsem taky přežil. Souhrn - je to kravina, ale bavil jsem se královsky!

Tintinova dobrodružství (2011)

Tištěného Tintina jsem znal jen povrchně a z toho filmového jsem měl původně celkem obavu. Asi prvních 25 minut filmu obavy stále trvaly, ale pak to začlo. A definitivně se to zlomilo při scéně demolice přístavního města. Skláním se před kreativitou a fantazií pánů Spielberga a Jacksona, to co dokázali vymyslet mě doslova zarazilo do sedačky a tam už jsem taky zůstal až do konce filmu. Obavy byly zapomenuty a já se nakonec hodně bavil.

Flip This House (2005) (pořad)

Určitě lepší na rozdíl od těch dalších pořadů, kde do vašeho bytu naběhne partička patřičně nadržených designerů a on pak vypadá jako fotka z nějakého lifestyle časopisu, ve které se ovšem asi moc bydlet nedá. Tady je to sice po americku hodně rychlé (sádroš vždy a všude), ale praktické a účelné. UPDATE: po prokou(k)sání se další sérií sem musel upravit (směrem dolů) hodnocení, protože to co tam předvádí mistr ega Armando, to je na tečku. Chápu, že to Amíci mají takhle rádi, ale mně je to hodně nepříjemné sledovat.

Kouzelná romance (2007)

Tento film beru hlavně jako muzikál, i když těch songů je tam jen několik. Za to jejich kvalita je úžasná "That´s How You Know" je pro mě optimistický nakopávák jako prase. Na druhou stranu - rovnou tři songy z filmu byly nominované na Oskara a pak stejně vyhrálo duo Hansard-Irglová :)

Nákaza (2011)

Ten film tak velmi plynule a rychle utíká, že je člověku skoro až líto, že se počet mrtvých zastavil "pouze" na několika milionech. OK, teď vážně. Vzorec z Dannyho parťáků režisérovi opět vyšel - spousta hvězd v malých rolích = velký hvězdný film. A když si člověk odmyslí lehké zlehčení celého procesu, vychází mi z toho nadprůměrný biják. ps - celkem mě bavilo během filmu nahlas kašlat, lidé sebou pak většinou nervózně škubli...

Řekni, že mě miluješ (2007) (seriál)

Tenhle seriál vám může zachránit vztah. A nebo ho už jen totálně dorazí. Podle toho, kdy si ho pustíte. Kdo byl někdy na sezení u partnerského psychologa nebo si už nějakými těmi partnerskými rozpady prošel asi bude hodnotit trochu nadšeněji. Každopádně jako taková malá domácí pomoc ve výše uvedených problémech je to výborné.

Nesvatbov (2010)

Takže abych si to shrnul - celý film jsem koukal na to, jak někdo připravuje vesnickou party pro nezadané, na kterou pak skoro nikdo nepřijde??? Trochu málo mi připadá. Nehledě na to, že být panem starostou, asi bych se snažil zvát nezadané z trochu větší dálky - pro oživení genofondu.

Bez soucitu (2010)

Pěkný odkaz na Pulp Fiction ve scéně na lavičce :) Jinak spíš 2 a půl než tři celé. Ale Travolta jako lehký blázen ujde a J.R. Maeyers se dá přežít, tak proč ne.