Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Film, který udělal Jima Carreyho. Minimálně znamenal jeho průlom v České republice (zdalipak si to Jim uvědomuje:) kde ho před tím takřka nikdo neznal. Gagy a zcela jiný přístup ke komice byl něco jako pecka do hlavy.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

"Můžeš mi slíbit, že po zbytek svého života nebudeš mou ženou?" Hugh Grantovi jdou tyhle typy, do kterých se žena prostě musí zamilovat. A já jako chlap musím zase dodat, že já mu propadl kvůli jeho brutálně vtipnému a černému humoru. Prostě britská romantická komedie jako vyšitá. Roztomile zmatené vystoupení Rowana Atkinsona už je jen bonbónek na závěr.

Mizerové (1995)

Když pominu přehrávajícího Martina Lawrence, který mi tím lezl na nervy, tak musím šáhnout na pět hvězd. A právě od tohoto filmu chci jednou jezdit v Porsche.

Smrtonosná past 3 (1995)

Asi nejslabší ze všech čtyř dílů. Ale pořád hodně velká akční sranda. "Chemie" mezi Willisem a Jacksonem funguje a Irons jako hlavní záporák taky slušně pracuje.

Evita (1996)

Když Madonna chce, umí i hrát :) Sice měla party posazené níž, ale to není žádné tajemství, že není bůhvíjaká zpěvačka, "jen" má vynikající self-promo. I když je Evita hlavní postava, tak zbylí dva mužští hrdinové hrají a zpívají lépe. Ale jako celek - vynikající.

Mstitel (2009)

Steven jako drsný bílý MTFC. Ale jo, proč ne. Akorát, v tom flashbacku, kde má sex, tak jeho neměnný výraz...to byla ukázka herectví, jen to fiklo :)

Drive (2011)

V-e-l-m-i p-o-m-a-l-ý f-i-l-m.

Conan O'Brien Can't Stop (2011)

Mám hrozně rád pohledy do zákulisí a tento byl okořeněný ještě o vážně dobře napsanou (i když pro hlavního aktéra ne příliš příjemnou) předehru od vedení NBC. Až do tohodle filmu jsem Conan O´ Briana bral jako "toho chlápka, co jde v telce po Jay Leno" ale teď si ho budu všímat víc. Škoda, že v Česku někdo takový chybí. A nesnažte se mi namluvit, že Kraus něco takového dělá, protože - NEDĚLÁ!!!

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Výborný mix komedie a romantiky s velmi vyrovnanými výkony všech (včetně mlaďochů). Steve Carell dostal zase jednou dospěláckou roli a je v ní skvělý. Jediná škoda, že tenhle film má asi tři potenciální konce a kvůli tomu je tak dlouhý. Ne, že by mi vadilo, jak skončí, protože si o happy end přímo říká, ale taky se scénaristé mohli slitovat nad diváky a ubrat pár minut.

Colombiana (2011)

I když by se podle jména autora i tématu námětu dal očekávat Leon v ženském podání, Colombiana je celkem sterilní akčňák, který oslní tak maximálně polonahou Zoe Saldana a celkem vymakanou scénou ve vězení. Jinak je to nudný průměr, škoda.