San Andreas (2015)

Efektní nic. Tak bych zhodnotil tento film, který upřednostňuje vizualitu před dobře postaveným příběhem, zbytečně opakuje stokrát viděné a hlavně nepůsobí syrově, tak jak by to u katastrofických filmů mělo být. Díky tomu San Andreas vypadá lacině, nasládle a hloupě. Herecké výkony také nejsou na nejlepší úrovni, což je jeden z důvodů mého horšího hodnocení. 2*

Walesa: člověk naděje (2013)

No sice Lech Wałęsa je svéráz (a trochu kontroverzní člověk), ale pro Polsko a jeho budoucnost to v ten okamžik byl nejlepší lék. Jinak by polská komunistická garnitura vesele střílela do svých občanů, jak to dokázala již za sociku několikráte. Wajda stále dokazuje, že i v tak pokročilém věku je schopen natáčet skvělé filmy a nabídnou divákovi inspirativní filmovou tvorbu. 3-4*

Samba (2014)

Charlotte Gainsbourg hrála naprosto skvěle, nebýt jí, tak bych film hodnotil hůře. Samotný příběh mě příliš nazaujal, režiséři neuměli tentokrát spojit komično s dramatem, tak jak to předvedli ve filmu Nedotknutelní. Ale na film se dívat dá, a člověk se občas zasměje, ale nic extra to není. Škoda 3*

Slunce, seno a pár facek (1989)

Ten film dávají v tv tak často, až na něj začínám být alergický. Ty 3 hvězdy dávám z nostalgie, dnes už bych filmu dal 1-2* Prostě humor se vyvíjí a dnes už je někde jinde, je však zajímavé, že některé filmy jsou vtipné stále a některé jen v určitém období. Tohle bohužel patří do té druhé části.

Terminator Genisys (2015)

Alan Taylor selhal. Tohle fakt nemůže myslet vážně. Kde je ta atmosféra, které všechny díly provázela? Proč ten humor? Proč terminátor cítí? Proč? To že film narvu odkazy na předcházející díly nic nezachrání. Jason Clarke se do filmu vůbec nehodil, vlastně do toho filmu se nikdo nehodil, JE TO OMYL! Prostě jenom sen, který zapomenu, musím ho zapomenout, abych měl chuť se těšit na další díl v r. 2017. 1-2*

Ghoul (2015)

Ten film měl rozhodně mrazivou atmosféru, byť nepřináší nic nového a vlastně jen využívá klasických filmových triků svých tematických předchůdců. Více jak tři hvězdy si film nezaslouží, ale pokud budu mít někdy možnost se ještě jednou na film podívat, tak to rozhodně udělám. 3*

Jurský svět (2015)

Film byl super, ale tak vysoké hodnocení si rozhodně nezaslouží. Pokud film hodnotíme po vizuální stránce, tak to beru, ale po "příběhové" stránce to nic originálního není. Vlastně jediná originalita je nový druh ještěra, jinak je to kopie předchozích dílů. Proto než budete hodnotit, dejte si den pauzu a trochu přemýšlejte. Je to skutečně tak originální film, který si zaslouží tak vysoké hodnocení? Podle mě ne.3*

Druhý báječný hotel Marigold (2015)

Škoda, už to nemá takové koule jako jednička, dívat se na film dá, byť je to trochu režijně zmatečné, role Richarda Gera byla naprosto zbytečná, byl tu jak mimozemšťan - do filmu prostě napatřil. 2-3*

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

No, asi jsem čekal příliš. Filmu rozhodně neupřu nostalgii a vzpomínku na dobu, kdy tento druh filmů jsem naprsto žral a radoval se z nich. Po tak dlouhé době jsem se asi již posunul trochu jinam a nějak jsem z filmu odešel se smíšenými pocity. Od Toma Hardyho jsem čekal, že bude tahounem filmu, ale kromě chrčení a asi pěti vět jsem se nedozvěděl nic. Jeho role byla naprosto uzemněna a postrádala koule. A to je asi největší chyba, kterou vyčítám hlavně Georgu Millerovi. Z tak vynikajícího herce se prostě musí vytěži více, zvláště pokud má na tento druh filmů ksicht a postavu. Vizuálně film naprosto splňoval to, co jsem očekával. Příběh je příběhem apokalyptických filmů 80. let, totiž příběhem bez děje, který jednoznačně vyzdvihuje onu vizuální zvrácenost a obraznost. Nakonec dívat se na to dalo, jen nesmíte právě proto jako divák opustit 80. léta, prostě se dívat na ten film jako v té době, což je opravdu škoda. 3*